#34 – 5 atradumi: masterminds pasākums, supergaršīga maize un puķupods ražo elektrību [no 17.aprīļa]

1. PASĀKUMS. Masterminds pasākums.
mastermindsIzmantošu savu 5 atradumu platformu un kā atradumu avansā pasniegšu pasākumu, kuru rīkoju trešdien, 27. aprīlī The MILL RIGA koprades telpā.
No vienas puses pasākuma doma ir popularizēt mastermind grupu ideju. Šobrīd vadu 3 grupas un redzu, ka dalībnieku ieguvumi no sadarbības ir milzīgi. Tadēļ vēlos, lai par to uzzina arī citi.
No otras puses, mani interesē pasākumu rīkošana, kurā ikviens apmeklētājs varētu gūt foršas idejas un citu cilvēku pieredzi. Pieredzi, kā izkāpt no iesprūduša stāvokļa, kad nav neviena, ar ko dalīties idejās un domās. Neuzdrošināties un baidīties ir tik dabiski, taču svarīgi ir atrast sabiedrību, kurā šīm bailēm nav nozīmes.
Uzstāties pasākumā esmu aicinājis ļoti interesantus runātājus. Piedalīsies Katrīna Ošleja. Viņa ir Starptautiskās Kouču asociācijas Latvijas nodaļas prezidente. Gunita Kuļikovska, kas kūrē koprades telpu The Mill Riga (kur arī notiks pasākums), kā arī ir nodibinājusi virtuālās realitātes tehnoloģiju kompāniju ‘VIVIDLY’.
Esmu daudz runājis par quora un pat pieminējis vēl vienu runātāju – Jāni Butevicu – ‘Quora” jautājumu-atbilžu superstāru!!!
Un, visbeidzot, vēl pasākumā “Silicon Valley Comes 2 Baltics” redzēju mētājamos mikrofonus. Un šī mikrofona jeb CatchBox radītājs Miķelis Studers arī uzstāsies.
Viena no galvenajām lietām, kas atšķirs šo pasākumu no citiem, ir tā, ka neviens neuzstāsies ar prezentāciju un monologu. Es visus intervēšu dzīvajā uz skatuves.
Metro_muzikaVideo iesākas it kā lēni un mierīgi. Smuki dzied  meitene. Viņa dzied metro. Un tad lēni viss sāk pieņemt apgriezienus. Pats lielākais krutums sākas, kad pie dziesmas pieķeras viens no čaļiem tajā pašā metro vagonā. Nevar īsti saprast, vai viņi ir kopā. Taču nav nozīmes. Tik nenormāli labs reps ar melodisku skaņu, sen nekas dinamiskāks nav dzirdēts…! Izcili!

Un jā, tas nebija speciāli. Sagadīšanās pēc tā, izrādās, vēl piedevām ir Prince dziesma “Kiss”. RIP!

 

 
 

3. OGĻHIDRĀTI. Par ogļhidrātiem! Cilvēka uztura perspektīva.
https://jnwillits.com/2016/02/03/human-diet-perspective/Aizvadītā nedēļa bija tīri laba no ogļhidrātu viedokļa. Publicēju rakstiņu, kāpēc ogļhidrāti nav jāēd? , kas vienā rāvienā kļuvis par ļoti populāru. Nu, saprotams, manas lapas kontekstā. Laikam izlasījuši/ redzējuši to ir virs 2000 cilvēku. Tāpēc par ogļhidrātiem šeit neko nerakstīšu. Izņemot tikai to, ka mans atradums ir ļoti labs papildinošs grafiks par to, cik cilvēks savas pastāvēšanas vēsturē barojies ar ogļhidrātiem.

Smuki!

 

 

 

 
 

4. ĒDIENS. CITA maize bez glutēna.
IMG_1656Tā riekstu un sēklu maize man totāli nesanāca. Iespējams, ka dēļ tās vienas lietas. Taču pat, ja tā viena lieta būtu bijusi (Indijas ceļteka), kaut kas tur nebija. Dita Lase saka, ka garšvielas. Bet es saku, ka tas vairāk kā “enerģijas batoniņš” sanāk. Ko arī izdarīju – neizdevušos drūpošo maizi pārveidoju par batoniņiem. Pieliku klāt drusku, drusku sukādes, un sanāca.
Taču beidzot izcepu to recepti, ar kuru padalījās Vineta Āboliņa (kādreiz Labas garšas semināru kuratore, tagad skolotāja Montesori skolā).
Lūk, recepte! IZCILA!!!
3 rīveti burkāni (svaigie, uz rupjas rīves)
2 lielas saujas jeb ~ 150-200 g rīvēts Džiugas (uz smalkas rīves)
1 glāze rīsu milti (vai vel labak mandelu milti)
2 TK cepamā pulveraIMG_1660
2-3 olas
200ml garšaugu ķiploku eļļas vai kādas citas gardas VOM FASS eļļas
Liela šķipsna kaltētu Vidusjūras/ Provansas garšaugu
[Es nelieku, bet man iedeva recepti ar ķiploku] 2-3 iespiestas ķiploka daiviņas
Pa saujai no rupji kapātam melnajam olīvam,
1 sauja kapāts bekons, kapātas mandeles vai citi rieksti,
var mazliet kaltētu tomātu gabaliņus
Pipari un sāls pēc garšas, bet siers un bekons, un olīvas jau dod sāļumu, tā kā daudz nevajag.
Samīca to visu, masa lips pie rokām, tas ir ok. Tāpēc uzreiz vajag sagatavot veidni – izklāt to ar cepampapiru, var vieglītēm iesmērēt to papīru ar sviestu.
Kad masa gatava, liek veidnē, ar rokām, kuras viegli samitrinātas ar ūdeni, nogludina, uzkaisa pa virsu drusku rīvētu sieru.
Cep 40-45 min 190’C grādos.
Ļauj padzist, griež, ziež virsū avokado, ar zāli barotas govs sviestu vai olivu tapenadi un ēd, bēdu nezinot.
Lai labi garšo!IMG_1688
Uzturvērtības uz gatavo maizi, kas būs aptuveni uz 1kg (aptuveni piemetu, nav baigi baigi precīzs):
– Ogļhidrāti (rīsu milti 70% + burkāni 5%) – 100-120g jeb ~400 kalorijas – 7%
– Tauki (siers ~40% + bekons 50% + eļļa 100%) – 400g jeb 3600 kalorijas – 65%
– Olbaltumvielas (olas 10% + bekons 50% + siers 40%) – 400g jeb 1600 kalorijas – 28%

Perfekts Low Carb High Fat produkts!!!

 

 
 

www bioo techPagaidām tas tikai tāds sīkumiņš, taču perspektīvā noteikti būs arvien jaunas un jaunas iespējas, kā atslēgties no “tīkla”. Ar to es domāju – kļūt maksimāli neatkarīgam no tā, kas sēž parlamentā utml. Godīgi sakot, jau tagad man ir vienalga. Tādēļ, ka par to uztraukties, rūpēties un domāt, nozīmētu visus grožus nodot citiem. Taču būvēju savu dzīvi tā, lai pilna atbildība par to būtu manās paša rokās.
Varbūt tieši tādēļ mani šis elektrību ražojošais puķupods tik ļoti uzrunāja.

Šobrīd gan šis podiņš, gan arī tā rozete, kuru piesprauž pie saules apspīdēta stikla, noteikti ir padārgi prieki un vairāk kā spēļu mantiņas. Taču eksponenciālā tehnoloģiju attīstība pasniegs mums nākotnē ļoti labas dāvanas. Noteikti labākas nekā Saeima.

 

 
 

BONUSS. kafija ar sviestu un ceilonas kanēli [atkārtoti]
IMG_1006Esmu stāstījis par kafiju ar sviestu. Tas pat man ir bijis 5 atradumos. Taču labi apzinos, ka daudziem tas vienalga ir jaunums. Mazliet par pašu kafiju un kāpēc tādu dzeru, te esmu rakstījis.
Šoreiz nolēmu vēlreiz par šo atgādināt 2 iemeslu dēļ: kādu laiku jau man bija izbeidzies mājās Ceilonas kanēlis. Beidzot to atkal sarūpēju. Un atkal izbaudīju kafiju ar sviestu un Ceilonas kanēli.
Un otrs iemesls: lai nebūtu visu laiku jāuzkarina sevi uz ogļhidrātiem, kas tevi tur pusbada stāvoklī, pamēģini šo no rīta brokastu vietā un aizmirsti par maltīti līdz pievakarei!
Posted in 5 lietas and tagged , , , , , .