#3 – 5 LIETAS no 14.septembra

1. Jauns podkāsts par FBA Amazon.

Amazing_sellerTā kā es plānoju sākt aktivitātes ar preču tirgošanu Amazon.com, tad šis
ir ļoti noderīgs un praktisks mācību rīks. Lai gan ir daudz blogu, citu
podkāstu un vispār – daudz informācijas, šis ir viens no vērtīgākajiem info
avotiem, ar kādu pēdējā laikā esmu sastapies.
Mans uzstādītais mērķis ir – sākt tirdzniecību jau līdz šī gada beigām.
Noteikti kādā brīdī padalīšos ar procesu, kā man ar to visu veicas iet.Taču paralēli tam, te būs pašas Amazon.com info par to, kas ir FBA.

2. No Tim Ferriss podkāsta – par psihodēliskajām vielām IBOGAINE un AYAHUASCA.
JakubNepras_AYAHUASCA2007_videopaintingDETAIL1

Attēls no www.jakubnepras.com

Nav brīnums, ka manā topā vienlaicīgi ir divi podkāsti. Tas tādēļ, ka podkāsti ir viens
no galvenajiem izglītošanās resursiem, ko šobrīd izmantoju samērā aktīvi
(dienā vismaz aptuveni 2h).
Pēdējā epizodē Tim Ferriss intervēja divus medicīnas doktorus (M.D.) –
Martin Polanco (
@Martin_Polanco7), M.D., un  Dan Engle (@drdanengle), M.D.

Interesanti, ko par visu šo domātu narkologs Jānis Stradiņš? Šajā sakarā papētīju, ko vinš runā un stāsta medijos. Vienvārdsakot – oldskūl čalis. Visu met pār vienu kārti.

Manis pieminētajā sarunā tiek izklāstīts par psihotropajām vielām, par psilocybin jeb magic mushrooms (par ko es jau labi zināju), bet īpaši par  African hallucinogen ibogaine un  ayahuasca. Tās izmanto piemēram smadzeņu traumu ārstēšanā, narkotisko vielu atkarībās un dažādās psiho-saslimšanās. Lai gan patiesībā tās ir dabīgas izcelsmes psihodēliskas vielas, kuras jau kopš seniem laikiem tiek lietotas daudzās Āfrikas un Amazones ciltīs.


3. FRĀZE – Take yoga off the yoga-matt and integrate into your life
Teikums, kas iesēdās man prātā, jo kaut kā intuitīvi biju uz to orientēts visu laiku – kā sportisko agresivitāti un niknumu, cīņas sparu, un citas man piemītošās īpašības no sporta integrēt ikdienas dzīvē.
Patiesi, ja tā padomā, tad daudzi cilvēki nodarbojas ar dažādām praksēm sava gara un emociju pilnveidošanai ar jogu, meditāciju utt utjp., taču nemaz tik viegli nespēj to visu integrēt savā dzīvē. Tādēļ arī šis teiciens – paņemt jogu no paklājiņa līdzi savā dzīvē.

4. FILMA – The Good Lie
Šad un tad, piektdienu un sestdienu vakari ir tie, kad skatos (visa ģimene) TV. Lai gan jāsaka, ne gluži TV, bet filmas. Diemžēl,filmas, kuras gan skatīšanās laikā, gan arī pēc noskatīšanās, atstāj ar ļoti labām sajūtām, izdodas atrast un redzēt ļoti reti. Kā filmas piemēru, kas atstājusi, iespējams, labākās sajūtas ir The Intouchables.
Taču par laimi šoreiz izdevās uziet izcilu filmu, kas radīja neizsakāmi labas emocijas. Turklāt netīšām pat atbilst Latvijas un visas Eiropas politiskajai dienas kārtībai – par bēgļiem. Šoreiz gan par Sudānas bēgļiem.
Lai arī filmā atspoguļota skarbā realitāte, ar kādu bija jāsastopas (un visticamāk vēl joprojām tā notiek) daudzu Āfrikas un citu valstu iedzīvotājiem, filma daudz vairāk ir par to, cik svarīgi ir turēties kopā, un ka īstais cilvēku spēks ir tad, kad ir izveidotas ciešas savstarpējās attiecības. Filmā minētais afrikāņu sakāmvārds vislabāk arī raksturotu, par ko ir šī, manuprāt, 10 acis nopelnījusī filma:

5. ĒDIENS – jūras kāposti
Attēls no www.huffingtonpost.com

Attēls no www.huffingtonpost.com

Daudz biju lasījis, dzirdējis par to, cik patiesībā veselīgi ir jūras zāles un augi.

Vitamīni, antioksidanti, jods un omega 3 taukskābes. Jūras kā postus jau biju ēdis, bet kaut kad sen. Tagad izmēģināju pagaršot un izrādījās ļoti garšīgi. Domāju, ka ir atrasts jauns produkts, kas regulāri būs manā ledusskapī!
Pēdējā laikā esmu šos kāpostiņus pircis veikalā “Rikodeli” un arī Rimi. Ja kāds var ieteikt, kur ir vislabākie, paldies jau iepriekš!
Posted in 5 lietas and tagged .