#2 – 5 LIETAS no 7.septembra

 

Turos pie solījuma un audzinu jaunu ieradumu, meklēt, piefiksēt un ziņot par 5 jaunumiem, kuriem esmu uzgājis nedēļas laikā.

Šīs nedēļas 5 lietas, par kurām vēlos ziņot:

1. ORGANIZĀCIJA: Demola

demola-illustrationOrganizācija, kas palīdz no vienas puses jauniešiem sākot jau no vidusskolas vecuma līdz pat studentiem saprast savus talantus. Taču ne tik vien atrast savus talantus un likt lietā prasmes, bet tās pat pārdot uzņēmumiem, biznesiem, kuriem allaž vajadzīgas labas idejas un spoži prāti.

Nesen pats tikos ar organizācijas pārstāvjiem Latvijā, lai pārrunātu dažas manas idejas jauniešu talantu atrašanas sakarā. Jāsaka, ka interesanta lieta, ko viņi dara. Noderīga un pat varētu teikt – disruptive, ja izmantoju Clayton Christensen konceptu.

Domāju, ka ikvienam uzņēmējam, pat uzņēmuma darbiniekam būtu jāizskata jebkad izmantot šādu pakalpojumu. Par Personāla atlases kompānijām nemaz nerunājot.

 

2. VIETAS APMEKLĒJUMS: Annas ielas Tehniskās jaunrades nams

TJNPirmkārt, žēl, kas es par tādu nezināju tad, kad es vēl mācījos pamatskolā. Turklāt diemžēl pat, ja zinātu, es tolaik nedzīvoju Rīgā.

Otrkārt, tajos (~85.-90. gados) gados vēl tuvu nekas tamlīdzīgs nebija radīts. Annas ielas Tehniskās jaunrades namā ir tāds lietas kā 3d printēšanas iekārtas, skaņu ierakstu studija, animācijas datoru telpa, elektronikas pulciņš, kur bērni taisa savus dronus utml.

Par keramikas un galdniecības pulciņiem i nemaz nerunājot.

Izcili!

Savus bērnus iesaku aizvest uz turieni, vai vismaz apskatiet, kādu daudzveidību šis jaunrades nams piedāvā. Vienā no seksīgākajām Rīgas ieliņām (Miera ielas hipsteru rajonā), atrodas superlaba vieta, par kuru būtu jāuzzina kā minimums jebkuram Rīgas vecākam. Kamēr bērns pulciņā, turpat aiz stūra iedzeriet garšīgāko kafiju Rīgā “Rocket Bean roastery”.

 

3. MŪZIKA: Aphex Twin – On

Esmu no Ogres. Šķiet 1992. gadā es sāku mācīties Rīgā, Ziemeļvalstu ģimnāzijā.

Mēs ar čomu atbraucām uz Rīgu, kur mūs tolaik nedaudz noturēja par lauciniekiem. Taču samērā ātri izrādījās, ka īstie laucinieki ir rīdzinieki, jo mēs bijām krietni vien progresīvāki. Īpaši tas iezīmējās zināšanās par mūziku. Mēs Ogrē bijām vieni no zinošajiem, iespējams visas Latvijas mērogā. Mums Ogrē bija Ogres TV, kas pamatā pa dienu translēja MTV. Tā, ka mēs zinājām visu par to, kas pasaulē valda. Starp citu, tolaik MTV nebija tādu raidījumu, kas šobrīd padara MTV par neinteresantu. Tad kanālā pārsvarā rādīja mūzikas video klipus.

Jau tad mēs daudz klausījāmies elektronisko mūziku un piektdienās gaidījām pusnakti, lai kopā ar draugiem skatītos raidījumu “Party Zone”. Tolaik jau pamanījām Aphex Twin.

Bijām ar bērniem uz Annas ielas Jaunrades namu, kur skanēja šis Aphex Twin gabals “ON”. Kurš var pateikt, ka tas ir 1993.gada gabals?? Tāpat kā “The Beatles”, šis arī nenovecos, jo ir pār laikam stāvošs.

 

4. CILVĒKI: Wim Hof ice man

wim-hofDrīzumā plānoju sarunu ar mūsu pašu slavenāko baskāju skrējēju, rekordistu Edgaru Renci. Un šai sakarā uzdūros vienam holandiešu “ledus vīram”, kurš uzstādījis n-tos rekordus. Tai skaitā, šortos uzkāpis Kilimandžaro, Everestā 6,7km augstumā, noskrējis pilnu arktisko maratonu (-20’C) un bez ūdens noskrējis maratonu Namībijas tuksnesī Āfrikā, ledusaukstā ūdeni niris utt utjp.

Viņa noslēpums nav kaut kāda ģenētiska īpatnība. Viņš spēj apmācīt arī citus līdzīgām spējām. Visa atslēga esot elpošanā.

šeit necentīšos aprakstīt neko dziļāk. Te būs 3, manuprāt, labākie resursi, kur par viņu padziļināti uzzināt:

–  Tim Ferris podkāsts ar “The Iceman,” Wim Hof

– Ben Greenfield podkāsts The Iceman Returns: Wim Hof On Climbing Frigid Mountains In Underwear, Eating Only Once A Day, Activating Hormones With Breathing & More.

– Dokumentālā filma VICE documentary: Wim Hof | The Iceman

 

5. GARDUMI: Berģu bodes aknu pastēte

PasteteNācās pabūt Berģu bodē (pie Brīvdabas muzeja). Nopirku tur, pat nezinu kādas saimniecības ražotu, bioloģisko aknu pastēti. Nenormāli garda!

Atceros, ka bērnībā vienmēr mamma teica, ka nedrīkstot ēst desu bez maizes. Tagad, kad vairs nav tāda nabadzība un kad maizi vairs neēdu, tad izbaudu visas uz maizes liekamās lietas bez maizes. Tā vienkārši sagriezt desu šķēlēs vai aknu pastēti ēst ar dakšiņu. Tā ir bauda!

 

Posted in 5 lietas and tagged .