Top 5 podkāsti, kurus es klausos (2014.gada decembris)

podcast_micEsmu sajucis prātā. Cilvēki apkārt jau ir ievērojuši, ka es kā apsēsts staigāju un braukāju apkārt ar austiņām ausīs. Esmu sācis klausīties podkāstus. Esmu atkal sajuties kā students. Tik daudz augstas kvalitātes saturu no top cilvēkiem pasaulē – esmu burtiski hipnotizēts.

Podkāsts ir medijs, kurš vēl pirms pavisam neilga likās izmirstam. Nu, šķiet šis formāts piedzīvo atdzimšanu, vismaz ASV. Latvijā reti, kurš par to domā un runā. Izņemot mani. Joks, protams. Taču tendence rāda, ka praktiski jebkurš cilvēks, kurā ir vērts klausīties, ir ar savu audio saturu jeb podkāstu

Te būs top 5 podkāsti, kurus es klausos (noteikti kaut kad pastāstīšu par saviem top10 podkāstu epizodēm no visiem podkāstiem, ko klausos):

1. The James Altucher show

Pirmais podkāsts, kuru sāku klausīties. Kruts džeks, lai arī cik Latvijā esmu jautājis draugiem un paziņām, neviens viņu nezina. Divreiz čalis nopelnīja 10+ miljonus dolāru, abas reizes to naudu un visu, kas viņam piederēja, pakāsa. Šobrīd atradis sevi atklāti stāstot par to, kā viss noticis un cik stulbs bijis. Plašāks stāsts par James Altucher noteikti drīzumā būs…

The James Altucher Show ir intervijas formāts ar personām, kuri atraduši savā dzīvē ceļus un konceptus, kā kļūt par panākumiem bagātiem, kā sevi uzlabot. (James lielākoties izvēlas intervējamos, kuri nesen vai vispār ir sarakstīuši kādu grāmatu, gandrīz vienmēr NewYorkTimes Besteller list pārstāvjus). Taču par panākumiem bagātiem šie cilvēki tiek uzskatīti ne tādā nozīmē, kā cilvēki ar veiksmīgām karjerām un daudz naudas (lai gan kā pats uzsver tas praktiski vienmēr ir neatņemams blakus efekts). Panākumi James izpratnē ir – kā padarīt sevi par labāku cilvēku, un maksimāli sniegtu vērtību citiem. Iedvesmojoši, pamācoši un noteikti šīs intervijas var mainīt tavu dzīvi!

2. Tim Ferriss Show

Autors 3 ļoti atzītām (New York Times bestseller list) „4-hour-workweek”, „4-hour-body”, „4-hour-chef”. Grāmatās, galvenokārt, stāsta par to, kā efektīvāk un labāk padarīt sevi par maksimāli labāko sevi, kāds vien iespējams. Īpaši izpelnījies atzinību, jo  uzskata un izmanto sevi par par izmēģinājuma trusīti. Tādēļ visu, ko viņš stāsta pats pārbaudījis uz sevas ādas. Dažas lietas no tām ļoti bīstamas.

Savā Podcastā viņš intervē augstākā līmeņa cilvēkus (Tony Robbins (konsultants vairākiem ASV prezidentiem), Peter Thiel (ex-PayPal), Josh Waitzkin (šaha ģēnijs), Mike Shinoda (Linkin Park) u.c.). Sarunās Tims meistarīgi kā līdzīgs ar līdzīgu iedziļinās katra intervējamā stāstos par savu dzīvi, spēju performēt visaugstākajā līmenī. Dažkārt arī iztirzājot detaļas, kas ir īpaši interesanti. Šīs intervijas ir līdzvērtīgs aizstājējs biogrāfiskām grāmatām par veiksmīgu līderu dzīvēm.

3. Bulletproof radio with Dave Asprey

Dave Asprey ar savu Bulletproof kafiju ir viens no biohakeru spilgtākajiem pārstāvjiem. Pats bijis ar lieko svaru, ar hroniskiem iekaisumiem kājās utml., izmēģinājis svaigēdāju-vegānu diētu u.c. ceļā uz veselības uzlabošanu. Un kā jau tech-geek, kurš jau līdz 25 gadu vecumam nopelnījis pirmos miljonus Silikona ielejā izstrādājot šo to no tehnoloģijām, arī veselības tematu jeb svu ķermeni viņš bija (ir) nolēmis uzlauzt tāpat kā datorprogrammas. Šobrīd slavenākais viņa izstrādājums ir Bulletproof kafija – melna kafija sablenderēta ar sviestu un MCT eļļu*.

Savā podcast viņš intervē spicākos veselības jomas pārstāvjus, ekspertus dažādās šaurākās jomās, piemēram Steven Kotler par flow stāvokli, Tim Ferris, Peter Sage (par kuru šeit ir atsevišķs bloga ieraksts) utml. Jebkuram, kas kaut nedaudz interesējas un grib uzzināt, par ko revolucionārāki domātāji veselības un cilvēka maksimālās performances jomā runā, šis ir obligāts.

* – MCT eļļa ir izvilkums jeb kā šur tur esmu redzējis saucam – frakcionēta, pārsvarā kokosriekstu eļļa, ar vidējo triglicerīdu ķēžu garumu (medium-chain-triglycerides angļu val.). Šie mct ir efektīvs smadzeņu enerģijai jeb mitohondrijiem, lai uzlabotu

4. Smart Passive income

Pat Flynn ir vadītājs un intervētājs šim podkāstam. Ieguvis atzinību un popularitāti blogeru un podkasteru vidē pateicoties savam sākotnēji citādam blogam. Ar arhitekta izglītību un darba pieredzi ticis atlaists, kad ASV 2009.-2010.gadā bija nekustamo īpašumu krīze. Sācis blogot par arhitektūras jomas specifisko un ļoti sarežģīto eksāmenu un kā tam gatavoties. Par šo pašu tematu arī izdevis e-grāmatu. Kā izrādījās, tad ārprātīgi daudz topošajiem arhitektiem šī ir problēma, kuru Pat ar savu blogu veiksmīgi palīdzēja risināt. Kad Pat saprata, ka šādā veidā viņš var gūt pietiekami labus ienākumus, viņš ar triumfu pievērsās blogošanai kā nodarbei.

Savā podkāstā Pat Flynn intervē interneta vides (un ne tikai) pasaules klases pārstāvjus, kuros mēģina iedziļināties stratēģijās un niansēs, lai ikviens jaunajā digitālajā laikmetā varētu gūt maksimālu efektu.

5. The Art of Charm

Bijis nolaupīts, bijušais Wallstreet jurists Jordan Harbinger pievērsies sākotnēji pavedināšanas, iepazīšanās, vēlāk arī networking mākslas apgūšanai. Kā pats stāsta, kad, kā jauniņajam Wallstreet brokeru firmas pārstāvim, ļauj pusdienot ar senior darbiniekiem, lai izjautātu par darba niansēm, Jordan jautājums bija nedaudz citādāks nekā no viņa ticis gaidīts. Tā vietā, lai vaicātu par darba specifiskām lietām. Viņš pajautāja, kā tas nākas, visi apgalvo, ka tu saņemot visvairāk par visiem, bet tu nekad neesi birojā, tu esi labi iesauļojies un izskaties relaksējies. Senior darbinieks izbrīnīts noraudzījās uz jauniņo, bet atklāti atbildēja. Man maksā par to, ka es tiekos viskija un cigāra klubos, spēlēju golfu un piedalos baseina pasākumos, jo tas klientiem ir svarīgi un tas ienes kompānijai gan naudu, gan darbu, kuru tev ir jāveic.

Jordan saprata, ka viņš grib izlaist sekretāra darbu un pievērsties attiecību veidošanai ar cilvēkiem. Par attiecībām, ķermeņa valodu, biohack, žestiem, runas mākslu utml. lietām ir šis super labais podkāsts.

 

6. nu jau jāliek topā ir arī Ben Greenfield Fitness

 

Posted in 5 lietas, Uzlabo sevi.