MASTERMIND GRUPA – #1 dibināšana

Mastermind

Parādi savus draugus un es pateikšu, kas tu esi. Tas nav pliks izgudrojums…

Cilvēka galvenais izaugsmes instruments ir konstanta feedback* saņemšana. Tie, kuriem nejauši ir iegrozījies (kas ir mazliet apšaubāmi, ka nejauši) būt cilvēku lokā un saņemt feedback, tie arī samērā strauji spēj attīstīties, mācīties un kāpt citos līmeņos kā pa kāpnēm.

Tiem, kam tas nav bijis lemts (teiksim, nāk no nelabvēlīgas ģimenes utml.), šāds feedback ir apzināti jāmeklē.

 

Lai neapstātos un neiestrēgtu

Kopš esmu kļuvis par uzņēmēju un nodarbojos ar savu mazo veikaliņa biznesu, esmu pamanījis, ka iesākumā attīstība notikusi samērā strauji. Galvenokārt tādēļ, ka jauna nodarbošanās un jauna informācija ar nelielu devu motivācijas samērā ātri ved uz priekšu.

Starp citu, šis varētu būt noderīgs padoms – daudz maz regulāri darīt nezināmas lietas kaut vai tikai vienu reizi. Tas ļoti labvēlīgi optimizē smadzenes un veido jaunas nervu sinapses, kopumā attīstot prātu (smadzenes sver 3% no ķermeņa svara, bet patērē 25% no visas enerģijas, tādēļ mēs esam tik slinki uz domāšanu, jo ķermenis aizsargā enerģijas resursus, taču tieši tur ir daļa no izaugsmes potenciāla, vismaz sākotnēji).

Taču tagad, atpakaļ domājot, redzu, ka uz sākumā apgūtā tā arī esmu apstājies savā izaugsmē. Darba vide man ir bijusi samērā vientuļa un neesmu atradies cilvēku vidū, kas man nodrošinātu feedback. Vai arī tas bijis samērā ierobežoti.

Šobrīd esmu nonācis punktā, kurā apzinos šo “izolētības” negatīvo efektu. Tādēļ es samērā apzināti un pragmatiski esmu nolēmis veidot attiecības, lai atrastos augstāka līmeņa sabiedrībā. Tam pēdējā laikā pat ir ļoti moderns, stilīgs vārds – netvorkošana.

Taču šajā reizē vēlos padalīties ar savu pieredzi citā, manuprāt, jaudīgā veidā, kā sarūpēt sev kvalitatīvu un mērķtiecīgu feedback – mastermind grupu.

 

Procesa iesākšana

Mastermind grupas ideja ir veca kā zeme, un ļoti daudzi cilvēki tādās jau darbojas, tikai nesauc to par mastermind. Šķiet, zināmākais un vecākais avots, kur tas aprakstīts ir Napoleon Hill grāmata “Think and Grow Rich“. Absolūta klasika!

Mastermind grupas ideja dažos teikumos ir šāda – saorganizēt 3 līdz 5 cilvēkus (iespējams arī līdz 7), kuri regulāri tiekas, un būtībā nodrošina viens otram feedback, savstarpēji motivējot, iedvesmojot un virzot uz izaugsmi.

Svarīgi, lai šie cilvēki būtu augsti motivēti, vēlams katrs ar savu unikālo pienesumu no profesionālās darbības sfēras, kā personība, ar viedokļu dažādību utml.

Mastermind grupas formāts nav nekādā veidā strikti definēts. Taču būtiski ir ievērot kaut kādu konkrētu shēmu un noteikumus, lai regulāras tikšanās (1x nedēļā vai mēnesī, tam maza nozīme) nepārvērstos papļāpāšanā par politiku vai pēdējo hokeja maču.

Katram dalībniekam būtiski ir nodefinēt savu mērķus un darbības virzienu/-us, kuros vēlas saņemt feedback. Jo konkrētāk tas nodefinēts, jo konkrētākas problēmas un grūtības, neskaidrības ieskicētas, jo precīzāks un vērtīgāks var būt saņemtais feedback no grupas dalībniekiem.

Katram dalībniekam pēc iepriekš nosprausta atvēlētā laika pienākas kārta atrasties “kasrtajā krēslā” un dalīties ar savu stāstu, saņemt jautājumus, kritiku, padomus, citiem vārdiem sakot, saņemt tādu feedback, kādu katrs no dalībniekiem var sniegt no savām zināšanām un pieredzes.

Es pilnīgi noteikti ticu, ka darbošanās šāda veida grupā var iecelt visus un ikvienu jaunā, daudz augstākā līmenī. Tādēļ, ka katra dalībnieka atvērtība (open-mindedness) ļauj pasauli ieraudzīt no citu augsta līmeņa atvērtu cilvēku viedokļa. Šādi rodas lielas lietas.

 

Nesen nodibināju savu mastermind grupu un jau tikāmies pirmajā sesijā.

Es izvēlējos cilvēkus, kuri manuprāt ir ļoti interesantas personības ar lielām ambīcijām sasniegt savus mērķus. Taču man svarīgākais aspekts, pēc kura izvēlējos dalībniekus – ikviens no šiem cilvēkiem raksta un publisko savas domas un viedokļus. Citiem vārdiem sakot, vēlas sniegt labumu un vērtīgas zināšanas visiem pārējiem.

Es noteikti vēl dalīšos par to, kā mums iet mūsu sesijās, un īpaši vēlos atklāt savus mērķus un idejas, ko vēlos sev personiski, ar šo mastermind grupas palīdzību.

 

Daži resursi

Daži interesanti rakstiņi, resursi, kuros aprakstīts par mastermind grupu darbību, noteikumiem, padomiem utml. šeit:

Galvenā grāmata
– Pilns nosaukums Napoleon Hill “Think and Grow Rich: The Landmark Bestseller – Now Revised and Updated for the 21st Century”. Neesmu drošs, bet šķiet viens no mastermind grupu idejas pamatlicējiem ir tieši Napoleon  Hill. Šī grāmata skaitās klasika.
Internetā atrodami labi pārskati jeb apraksti, kas ir šie mastermind, kā organizēt utt utjp.:
Pulcēšanās aplikācijas, kas ir ne tikai mastermind vajadzībām, bet vispār networking un dažādu biznesa un nebiznesa tikšanās programma
– Meetup app. jeb interneta lapa http://www.meetup.com/. Latvijā gan nav reģistrēta neviena mastermind grupa, kurai varētu pievienoties. Taču aplikācija ir labi piemērota, lai organizētu tikšanās.
– Slēgtas vai atklātas facebook grupas.
Mans rakstiņš, kurā esmu pieminējis mastermind grupu, lai iekāptu “nākamajā līmenī”

 

============

* feedback no angļu val. – [Tilde]  atgriezeniskā saite ped.
Sistēmas darbības rezultātu atgriezeniska ietekme uz to pašu sistēmas darbību tās turpinājumā. Izglītībā – paņēmiens pedagoģiskā procesa pilnveidei, proti, pamatojoties uz atziņām, kas iegūtas, regulāri novērtējot pedagoģiskā procesa rezultātus, izdara secinājumus par šī procesa kvalitāti (skolā, kasē utt.) un pilnveido procesa turpmāko norisi, veicot nepieciešamos labojumus.

 

Es organizēju un koordinēju MASTERMIND GRUPU izveidi. Ir iespēja piedalīties eksperimentālā projektā.

Piesakies MASTERMIND GRUPAI

Posted in Blogs, Mastermind grupa, Uzlabo sevi and tagged , .