Kanalizācijas aka

Dubai Palma kontrastiVakardien iebraucu kanalizācijas akā. Iedomājieties, auto stāvvietā tieši manas mašīnas priekšā atvērts kanalizācijas akas vāks!? Latvijā vismaz kaut kādu koku ar apsietu lupatiņu iebāž, bet te nekā. Pienācu mašīnai no aizmugures un pilnīgi neredzēju to aku. Ai neko. Uzcepos. Uz viņiem. Strādniekiem – asenizatoriem, kas tur tuvumā veica tīrīšanas darbus. Bet īstenībā uz sevi. Tik ļoti uzcepos, ka pat nenofotografēju…
* * *
Viena atziņa pēc vakardienas sarunas– ir vajadzīgs vismaz gads, lai saprastu, kā Dubaija funkcionē. Tādēļ, ja meklē darbu Dubaijā, tad saskarsies prasībām, pēc iepriekšējās pieredzes Middle East tirgū. Pieredze noderēs situācijās, kā manā piemērā ar iebraukšanu akā un kā uz to reaģēt.
* * *
Ko nozīmē patiesa altruistiska CIEŅA? Tas ir tad, kad tev apkārt esošie autovadītāji lieto pagrieziena rādītājus.
* * *
Indiešiem ir baigais stiliņš – tualetē stāv pie spoguļa pēc nokārtošanās (lielas vai mazas – vienalga). Atver siksnu, nolaiž bikses līdz potītēm, sakārto kreklu un velk bikses augšā. Kad es biju 5 gadīgs, tad man mamma tā parasti darīja ziemā, kad tuntulēja iziešanai laukā.
* * *
Laukā ir 35 grādi bet čalis (indietis) man saka, ka uzsildīs mašīnas motoru, jo viņa auto visu nakti esot nostāvējis…
* * *
Dzirdu, kaut kas bļaustās. Pēc balss liekas, ka afrikānis (jo tāda dobja, dziļa balss ar regeja izloksni). Skatos – viens apkopējs melnais lamājās uz otru apkopēju pakistānieti. Redz, ko nozīmē būt no augstākas kastas. Nabaga pakistānietis ne tikai nevarēja kaut ko iebilst, bet nedrīkstēja.
* * *
Dubaija ir samērā praktiska un merkantila vieta. Pēdējā laikā to var novērot, cik ļoti arābi ir pārņemti ar ūdens kanālu rakšanu. Atbilde ir pavisam vienkārša – nekustamajam īpašumam ar skatu uz ūdeni cena ir vismaz 20% pa virsu.

Posted in dubai.