#99 – 5 atradumi: no 16.jūlija: Spirulīna, izgudrotājs, par kuru jāzina un ko darīt aizrijoties [no 16.jūlija]

1. VESELĪBA. Hlorofils no hemoglobīna atšķiras tikai ar vienu atomu.

Ben Greenfield kā vienmēr intervē super cilvēkus, kuri pārzina savu lauciņu. Šoreiz, nu jau otro reizi, tiek intervēta Catharine Arnston par spirulīnu un klorellu/hlorellu.
Visticamāk, lielākā daļa no jums ir kaut reizi dzirdējuši par šādiem uztura bagātinātājiem. Daži droši vien arī pamēģinājuši tos lietot.
Jo vairāk šo tematu iznāk pētīt, jo fascinējošāk viss šķiet. Tieši tas šajos atradumos man ļoti patīk, ka tas ir tāds kā ārējs stimulators ieiet lauciņos, par kuriem citā veidā varbūt nemaz nebūtu radusies pietiekama interese. Taču šis temats jau ir citai reizei un uzskatāms par novirzi no tēmas par spirulīnu un hlorellu.
Tātad. Pirmkārt, šīs abas lietas ir dabīgas izcelsmes. Varētu pat teikt vēl vairāk – mēs esam izcelsme no šīm primitīvajām jūras aļģēm.
Pirms miljards gadiem (nav svarīgi, vai simtiem miljonu vai pat miljardiem gadu, jo tas ir ārprātīgi sen), pirmās dzīvās radības bija no jūras. Viss izcēlās no pirmajām baktērijām, tālāk attīstoties par aļģēm un citiem augiem utml. Mēs senos senos laikos esam bijuši augi.
Par šo salīdzinoši nesen atklāts, ka mēs – cilvēki – varam līdzīgi kā augi ražot ATP (adenotrisfosfāts) jeb enerģiju no saules gaismas. Uzņemot pietiekami daudz hlorofila, kas ir zaļo krāsu veidojošā viela augos, mēs līdzīgi kā augi spējam iegūt enerģiju. Tas samērā labi apliecina mūsu izcelsmi no augiem.
Hlorella tādēļ ir ļoti laba substance, kas mums dziļi organiski nepieciešama, lai nodrošinātu mūsu organisma visdziļākās un būtiskākās funkcijas.
Nākamais, kas man šķiet atzinības vērta lieta. Tas pats hlorofils pēc sastāva atšķiras no hemoglobīna (viena no mūsu asins sastāvdaļām) tikai ar vienu atomu. Hemoglobīnā šis viens atoms ir dzelzs, bet hlorofilā tas ir magnijs.
Spirulīna savukārt ir kā mātes piens jebkurā vecumā. Sastāvs ir tik ļoti līdzīgs, ka tas tiešām ir uzskatāms par labu aizvietotāju. Sevišķi mazuļiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar saņemt mātes pienu.
Omega 3 taukskābes – potenciāls tās uzņemt organismā ir maksimāls, jo, tā kā nav nekādu apvalku, viss tiek absorbēts superstrauji.
Tiešām gribas nosaukt šos 2 par superēdieniem. Nevis klasiski apzīmejot jebko labu par superfūdu. Drīzāk uzsvaru liekot uz SUPER!
Latvijā nopērkams vairākās vietās. Taču sevišķi gribas uzsvērt The Beginnings (daudzi pazīs šo pēc nosaukuma RawGarden) produktu! Te to var nopirkt!

 

2. NEZINĀMIE. No Michael Covel par Claude Shannon no Bells labs.

Šis ir atradums, kuru novērtēt varēšu tikai pēc nedaudz ilgāka laika. Jo tas ir par cilvēku, kurš ir pamatlicējs ļoti daudz kam, kas mums šobrīd ir. Tai skaitā internetam un modernajām skaitļošanas tehnoloģijām.
Claude Shannon ir inženieris, matemātiķis, zinātnieks no Bell Labs. Kas pats par sevi ir unikāls veidojums. Par Claude Shannon uzzināju no Michael Covel podkāsta, kurā Bell Labs tika nodēvēta par tik produktīvu un inovatīvu vietu it kā, ja Apple un Google apvienotos un strādātu tikai ar izgudrojumiem un inovācijām.
Claude Shannon ir tas, kurš ir pamatlicējs binārās sistēmas kodēšanai, lai nosūtītu informāciju no viena lietotāja citam.
Noklausoties interviju ar grāmatas “Rome’s Last Citizen: The Life and Legacy of Cato, Mortal Enemy of Caesar” autoriem
Jimmy Soni un Rob Goodman, kļuva skaidrs, ka šis ir unikāls cilvēks, izgudrotājs. Kurš brīvajā laikā prieka pēc izveidojis t.s. Ultimate Machine.
Es pat vairs nezinu, ko šeit piebilst. Atstāšu šo tematu atvērtu. Jo šeit es tikai vēlos dalīties ar atradumu, kurā jāiet dziļāk un jāskatās, ko un kā Claude Shannon ir darījis. Iedvesmojoši, pamācoši. Visiem izgudrotājiem, hardware un fizisko produktu ražotājiem obligāta lasāmviela!!!

 

3. GADŽETS. Mini ritenis 

Nezinu, kā jums, bet man būtu gribējies būt izgudrojušam šo gadžetu. Somā ieliekams mini velosipēds. Es pat uz mirkli sāku šaubīties, vai elektrizētu divriteni, kuram pat nav pedāļu, vispār sauc par velosipēdu.
Lai vai kā to sauktu, šis ir izcils! Manuprāt, tas ir pārāks par tiem hoverbordiem, ar kādiem nu jau Rīgā arī redz vienu otru uzvalciņā ģērbtu cilvēku. Šāds rīks varētu būt pirmā ekstra, kuru iegādāties, kolīdz viss daudz vairāk nepieciešamais jau būtu sarūpēts.
Piemēram, man tikko mājās saplīsa cepeškrāsns. Tā ir ar daudz augstāku prioritāti. Kad šādu prioritāšu saraksts būs tukšs, es iegādāšos šādu minielektropēdu.

 

4. 1-MINŪTES-TRIKS. Ko darīt, ja aizrijies.

Šis ir tik vienkāršs un aktuāls jebkuram cilvēkam. Jo ikviens reiz ir aizrijies un pilnīgi noteikti vēl aizrīsies. Dzerot ūdeni, ēdot vai kā citādi.
Tradicionāli viens otram klapē pa muguru, kad aizrijas. Esmu pats dauzījis, man ir dauzījuši, taču tas ne sevišķi labi strādā. Visticamāk to turpina darīt, jo viens otram grib kaut kā palīdzēt. Izdomāt neko labāku nevar, tādēļ arī klapē.
Tieši tādēļ, ka šis ir tik elementāri un labi strādā, es brīnos, ka to nezina visi. Jā, tas būtu jāzina VISIEM.
Kad aizrijies, tad vienkārši pacel abas rokas augšā. Un viss pāries. Sevišķi, ja esi aizrijies dzerot šķidrumu.
Vòila!

 

5. ĒDIENS. Jaunie sīpoli.

Jocīgi rakstīt par sīpoliem kā par atradumu vai kā par ēdienu. Tomēr jāatzīst, sīpoli ir supermanta.
Tas attiecas tieši uz šobrīdi, kad ir sīpolu sezona. Starp citu, jocīgi arī par sīpoliem runāt, ka ir to sezona.
Tagad tie ir kraukšķīgi, sulīgi, bez tā sava izteiktā sīpolīguma. Salātiem, uzkodām, zaļumiem tie der perfekti.
Iedošu divas receptes.
1) Sagriež sīpolus. Uzkaisa sāli, uzmaļ drusku piparus. Tad izliek plakanā šķīvī, tiem pārlejot pāri drusku olīveļļu (vai kādu citu, kas jums tuva) un aveņu vai granātābolu balzametiķi. Ļauj ievilkties 5-10 minūtes un būs lieliska uzkoda vai piedeva pusdienām un/vai vakariņām.
2) Sagriež sīpolus, sagriež tomātus (vērša sirdis, piemēram), sagriež kinzu. Saliek bļodā vai pusdziļā sķīvī. Pārlej ar eļļu un balzametiķi. Ja gribas smalko versiju, tad vēl iegriež klāt avokado.
Ak, Dievs, cik garšīgi! Vasarā tas ir gan lēti, gan veselīgi, gan arī superātri. Gandrīz vai vēl viens 1-minūtes-triks. Sevišķi jau pirmā recepte.
Lai labi garšo!
Posted in 5 lietas and tagged , , .