#9 – 5 LIETAS no 25. oktobra

1. DZIESMA: Degiheugi Un Jour Comme Un Autre

DegiheugiŠad un tad paklausos arī mūziku. Pārsvarā daru to caur SoundCloud. Vakar atskārtu, ka pārāk sen neesmu neko jaunu savām pleilistēm licis klāt, tādēļ nolēmu dažas minūtes veltīt meklējot jaunumus. Nav nekā skaistāka par dziesmām, kurām ir dejojams ritms, bet kuras ir ārkārtīgi romantiskas un pat seksīgas. Un šī ir absolūti krutākais piemērs šādām dziesmām. Ja tā atstās kādu vienaldzīgu, tad… Lūgums – komentāros dalieties ar savu vērtējumu par šo skaņdarbu!

Starp citu, iesaku paklausīties arī citus Degiheugi gabalus!

 

 

 

2. VESELĪBA: Jo zemāks testosterona līmenis, jo cilvēks agresīvāks

zinc

Uzklikšķināt, tad atvērsies nedaudz lielāka tabula

Un tas skaidrojams ar cinka trūkumu. Ir zināms, ka zems cinka līmenis organismā ir saistāms ar zemu testosterona līmeni. Taču, kas, iespējams, ir mazliet pretintuitīvi, ka zems testosterona līmenis ir agresivitātes iemesls, nevis otrādi. Pretintuitīvi tādēļ, ka viens no aizliegtajiem dopinga līdzekļiem sportā ir tieši testosterons.

To vēlas paaugstināt, lai kļūtu spēcīgāks, ātrāks, un kaut kādā ziņā netieši arī agresīvāks. Tomēr pastāv korelācija starp agresiju un zemo testosterona līmeni. Kas interesanti, tad papētot cietumā smago noziegumu izdarītājus, redzams, ka viņiem ir ļoti zems cinka un testosterona līmenis organismā.

Kas arī izvirza jautājumu par to, ka varbūt vajadzētu ieguldīt naudu nevis cietuma infrastruktūrā utml., bet vienkārši piedāvāt ēdienu, kurā ir augstāks cinka saturs. Un tagad mazliet par kontraversiju, kas kārtējo reizi liks saraukt pieres. Veģetāriešiem, vegāniem ir lielākas iespējas neuzņemt cinku, tātad kļūt agresīvākiem. Lūk, blakus attēlā uzskaitīts cinka avoti pārtikas produktos.

 

3. IDEJA: Dānijas co-living space ‘nest’

nestCopenhagenOrganizējot mastermind grupas, es nemitīgi domāju, kā šīs grupas un vispār visu konceptu pacelt citā līmenī un piedāvāt cilvēkiem attīstības un izglītības, jaunu zināšanu iespējas. Viens no esošās grupas dalībniekiem man atsūtīja linku uz šādu Dānijā esošu pasākumu. Latvijā, kā zinu, jau veiksmīgi strādā Co-working telpas (te mazliet paskaidrojums), taču dāņi izdomājuši izveidot Co-Living telpas. Tas būtu kaut kas starp kopmītni, biroju un klubu. Manuprāt, ideja ir lieliska. Es nedomāju, ka vēlos iet precīzi šādu ceļu. Tomēr idejas atsevišķi aspekti ir vērā ņemami. Ja kādam ir ideja, kāds ierosinājums, vēlme kopā padomāt un parunāt par šādu konceptu attīstību, kā attīstīt mastermind grupu ideju, labprāt uzsāktu sarunu! Mana e-pasta adrese: kaspic@kasparsvendelis.com

 

4. MOTIVĀCIJA (video): iemācies jebko!

Mūždien man iznāk kādam skaidrot, kādēļ nodzīvot līdz 120 gadiem ir riktīgi labs mērķis. Pie kam, skaidrot nākas nevis tādā sakarā, ka es esmu ļoti foršs džeks, jo esmu izvirzījis tik labu mērķi. Drīzāk pārāk bieži dzirdu iebildumus par to, ka tas varētu būt garlaicīgi. Tas manā prātā neiederas nekādīgi.

Šķiet, vienīgais, kādēļ jebkurš varētu domāt, ka tik ilgi dzīvot varētu kļūt apnicīgi ir tad, ja jau tagad dzīve ir apnicīga. Un tā jau ir fundamentāla problēma. Daļēji varu teikt, ka bloga rakstīšana man ļāvusi daudzas lietas uzsākt un izmēģināt, lai man būtu par ko rakstīt. Un otrādi, daudz ko sāku aprakstīt, jo esmu sācis jaunas lietas. Jaunu lietu uzsākšana ir kas? Pareizi – mācīšanās. Šis video, nedaudz sentimentāls, bet katrā ziņā motivējošs, lai ikviens no mums uzsāktu ko jaunu un atrastu dzīvei garšu. Kad tas būs izdarīts, tad pēdējais, ko vēlēsieties, būs nomirt.

 

5. Tim Ferriss podkāsta intervija ar jūtjūberi Casey Neistat.

Casey_NeistatSaruna, galvenokārt, par stāstu stāstīšanu. Par to, ka vizuāla (video) stāstu stāstīšana ir tāda pati, kā ar vārdiem. Ka principi ir tie paši. Viena no pamatatziņām, kuru Casey min, ir tāda, ka nav nekādu triku. Viņš atzīst, ka ļoti bieži cilvēki prasa (kā tagad modē saukt – hekus [hacks]) padomus, kā ātri sasniegt kaut ko. Viņa atbilde ir – nevajag pārāk daudz laika un līdzekļu veltīt tehnikai. Vajag daudz laika veltīt darbam. Nav nekādu triku. Ir daudz jāstrādā. 45:15 viņš piemin sarunas, kurās kāds viņam atbild, ka nevēloties negulētas naktis, pārstrādāšanos, riktīgu rīvēšanos un beršanos, darbu pārtaisīšanu, ja neizdodas. Uz ko Casey atbild: “Lieliski, tad par vēl vienu cilvēku mazāk, ar kuru man jāsacenšas!” Viens no Casey populārākajiem video ir “Make it count“, kas patiesībā ir Nike reklāmas rullītis.

 

benjiTaču jāmin, ka Casey netaisa reklāmas pēc pasūtījuma.

Varbūt tā ir vēl viena atziņa – viņam pasūta darbiņus tādēļ, ka viņš netaisa pēc pasūtījuma. Tas gadījumā, ja jums noriebies izpildīt pasūtījumus, kādi jums nepatīk. Jāpiemin, ka pirmais cilvēks, kas man nāk prātā, kas rīkojies pēc šāda principa, ir Agnese Kleina. Tāds ir viņas stāsts par Benji Knewman. Man ir padomā kāds teiciens, kurš gandrīz kļuva par vienu no 5 lietām šonedēļ. Taču tas tik ļoti labi iederas šajā sadaļā, ka atbrīvošu vietu citai lietai.

There’s nothing effortless thats worth it*

 

 

————————-

* – bez piepūles nekas nav vērtīgs

 

Topā neiekļuva:

 

Posted in 5 lietas.