#85 – 5 atradumi: gavēņa beigas, garšīgi tomāti un vēlreiz 1-minūtes-triks [no 9.aprīļa]

1. ĒŠANA. Gavēņa beigas. Iekļūšana PDz.

Gavēnis beidzies. Prieks un laime liela. Tagad jautājums, kādas man ir atziņas.
Pirmā atziņa, ka esmu kļuvis par slavenību. Oficiāli. Esmu iekļuvis žurnālā “Privātā dzīve”. Rubrikā par slavenību gavēšanu.
Otrā atziņa. Prieks par savu veikumu. Atslēga panākumiem – ne pārāk lielais “aizliegto” lietu saraksts. Atgādinu: kafija, alkohols, gaļa un nedzīt bārdu.
Kādos atradumos jau minēju par trīskāršo laimi, kur viena no laimēm ir – kļūt par tādu, kas kaut ko konkrētu var izdarīt. Tas ir gandrīz tāpat kā palūgt vecmāmiņai, lai uzada ziemas dūrainīšus. To tu prasi tieši vecmammai, jo zini, ka viņa ir tā, kas to var.
Tieši tāpat arī par gavēni. Vai burtiski par jebko dzīvē/ikdienā. Tu kļūsti par to, kurš to var. Un kad sajūti, cik labi ir būt kādā jomā tādam, kas to un to var, rodas labs azarts arī citās jomās par tādu kļūt.
Līdz ar šo arī ir skaidrs, kādēļ ir vērts uzlikt kaut vai mazu mērķīti un to sasniegt. Lai sajustu panākumu garšu.
Trešā atziņa izriet no šī – tagad jau otro gadu pēc kārtas (piekto vispār – pirmos trīs gadus gavēnis bija bez alkohola un bārdas dzīšanas) varēju neēst gaļu un nedzert kafiju. Droši vien nākamgad likšu klāt vēl kaut ko. Taču arī ikdienas apziņa, ka viss ir tavā kontrolē, dod izcilu sajūtu.
Ceturtā atziņa. Gaidīšanas svētki ir par zemu novērtēts dzīves aspekts. Tikai tādēļ vien bija vērts gavēt. Domāt par to, ka pienāks brīdis, kad varēsi baudīt visu. Un izbaudīt arī paveikto.

 

2. TRENIŅI. Dzēriens ar balzametiķi

Šķiet vēl nebiju rakstījis. Kādu dzērienu esmu iecienījis sportojot.
Jau no Senās Romas laikiem ir zināms, ka karagājienos, lielā karstumā nav veldzējošāka dzēriena kā ūdens ar etiķi.
Vēl no senākiem laikiem, iespējams no vēlīnā akmens laikmeta vai agrīnās lauksaimniecības laikiem pastāv versija, ka cilvēki reti vien dzēruši tīru ūdeni. Kaut kādas tējas, uzlējumi, fermentēti dzerieni kā kombucha utml.
Tas viss lai paliek apstrīdēšanai.
Skaidrs ir viens, tīrs ūdens, īpaši tāds, kāds tas ir mūsu pilsētas apgādē, nav diezin ko bagāts ar vērtīgām, veselībai būtiskām vielām.
Ūdens ar citrona sulu vai ar ābolu nedzidrināto etiķi ir ļoti vērtīgs. Tas veido sārmainu vidi, palīdz kuņģa baktērijām, vielmaiņai, bagāts ar minerālvielām utml.
Esmu liels etiķūdens fans. Īpaši esmu iemīļojis mango vai kalamansi balzametiķa liešanu klāt ūdenim. Labs aromāts, nav salds, veldzējošs. Treniņiem pašā laikā.
Vēl esmu arī strukturētā ūdens fans. Pretrunīgs temats. Ir vesela banda cilvēku gan Latvijā, gan visā pasaulē, kas šo lietu noraida.
Interesanti, ka viņi ne tikai pasmejas par šo, bet tik ļoti kaislīgi pret to cīnās. Tas kā minimums ir jocīgi. Pat, ja viņiem ir taisnība.
Taču tas, ka ūdens nav vienkārši ūdens, ka tam piemīt daudz vairāk īpašību, tam ticēt vai nē, lai paliek katra paša ziņā.
==
Ir vēl kāds triks, ko izmantoju kā papildstimulatoru pirms treniņiem. Par to nākamnedēļ.

 

3. 1-MINŪTES-TRIKS. Atskaitīt no 5 līdz 0 un sākt neforšo lietu

ATKĀRTOJUMS tiem, kas varbūt palaiduši garām. Šis ir viens no spēcīgākajiem trikiem. Tādēļ to gribu šeit ielikt vēlreiz. Tas pat neaizņem 1 minūti. Tas aizņem tieši 5 sekundes.
Diezvai ir kaut viens cilvēks, kurš kādu no darbiem, uzdevumiem neatliek uz vēlāku. Nez kādu iemeslu dēļ prokrastinē kaut ko. Katram tas ir kaut kas cits.
Mājas kārtošana, nepatīkamu sarunu uzsākšana, zvanīt kādam, iet aukstā dušā vai apēst negaršīgu tableti. Beigu beigās pieteikties uz vzīti pie zobārsta.
Šis triks ārkārtīgi vienkārši iespējo mūsu prātu beidzot izdarīt to, ko tik ļoti negribas. Atliek vien izdarīt sekojošo.
Noskaiti no 5 līdz 0 un sāc darīt to, ko vajag. Tas strādā. Katru reizi.
Lai cik gadus es  katru rītu jau neietu aukstā dušā, katru reizi tik un tā man uznāk vienas un tās pašas domas – varbūt šoreiz nē? Tādēļ katru dienu šo triku izmantoju pirms iešanas aukstā dušā. Kā jau augstāk minēju, katru rītu tas liekas pretīgi. Pamēģināju šo atskaitīšanas metodi un sapratu, ka tā strādā. Turpmāk pirms jebkurām  nepatīkamām lietām noskaitīšu atpakaļ no 5 it kā pirms raķetes laišanas kosmosā, un aiziet!

 

4. RĪKS. Velosipēds Halfbike

Ik pa brīdim man atradumos iepeld kāds velosipēds vai cits braucamrīks. Šoreiz šis mani uzrunāja. Neesmu drošs, ka pirktu. Lai gan tik dārgs nemaz arī nav. 499€.  Taču pamieloties ar acīm man iepatikās. Lūk, arī jums foršs dizains un interesanta pieeja. Tā teikt – var velosipēdus izgudrot arī no jauna.

 

5. ĒDIENS. Kumato tomāti (ar avokado).

Cik forši, ka lielveikalos ir parādījušies kumato tomāti. Tie ir tie zaļgansarkanie. Aromātiski, sulīgi. Labi.
Maniem bērniem nezin kādēļ tomāti ne sevišķi iet pie sirds. Taču šos viņi ir iecienījuši. Gardi pēc vella.
Kā ar vēl vienu bonus pie šiem tomātiem vēlos padalīties ar nesen apgūtu triku.
Latvijā ļoti iecienīti ir tā dēvētie Kapri salāti – tomāti ar mocarellu un baziliku. Vai vismaz pesto. Par to liecina kaut vai mocarellas paciņu un pesto burciņu daudzveidība.
Var arī saprast, kādēļ. Jo tas ir garšīgi. Drusku žēl, ka priekšā un pakaļā visi šos ‘salātus’ taisa.
Mans nesenais atklājums – tie paši tomāti, tikai mocarellas vietā izmantot foršu mīkstu, sulīgu avokado. Pesto var likt, var nelikt. Taču tomāti ar avokado un foršu olīveļļu – tas ir fantastika! Man vēl ir iespēja to visu baudīt ar  vienu no Latvijā labākajām olīveļļām: vomFASS Madonia no Sicīlijas.
Tukšu šķīvi izēst un vēl izlaizīt, lai šķīvis nav jāmazgā. Tik garšīgi tas ir!!!
Posted in 5 lietas.