#83 – 5 atradumi: cik ilgi tu dzīvo, koprades telpa “Teikums” un Lion [no 26.marta]

1. ATZIŅA. Cik ilgs laiks dots faktiskai dzīvošanai

Ne visi grib dzīvot līdz 120 gadiem. To es zinu. Ne vienmēr saprotu, kādēļ kāds apzināti varētu gribēt dzīvot tikai līdz, teiksim, 80 gadiem. Daudzi man ir teikuši, ka nekādā gadījumā negribētu dzīvot tik ilgi. Bet ne par to ir šis stāsts.
Kalkulācijas labad sacīsim, ka cilvēks dzīvos līdz 90 gadu vecumam.
Tagad sāksies labākā daļa, kas ļaus apjaust, cik daudz laika šajā pasaulē mums atlicis baudpilnai un aizraujošai dzīvei.
1) 1/3 dzīves (plus-mīnus) cilvēks guļ. Es zinu, ka man vajag 7 stundas. Vidēji pārējiem tās varētu būt 8h. Tādēļ arī 1/3 daļa no diennakts. No 90 gadiem 30 gadus tu guli.
DZĪVOŠANAI ATLIEK – 60 gadi.
2) 1/3 daļu laika (vidēji) cilvēks strādā, pārsvarā jau darbu, kas ne sevišķu prieku rada. Un visticamāk algotu darbu. Gallup pētījums rāda, ka tie ir 87%, kas nejūtas labi savos darbos.
Tātad vēl 30 gadus ņemam nost. DZĪVOŠANAI ATLIEK – 30 gadi.
3) Atliek vien pēdējā daļa, kuru tu nepavadi sēžot uz poda (1,5 – 2 gadi), ēdot (2,5 gadi gatavojot un 3,5 gadi ēdot), vai pat skatoties TV, kas vidēji dienā ir 2,5h, tātad 10% jeb 9 gadi. Vēl nenormāli daudz laika tu pavadi sastrēgumos. Sievietes, izrādās, aptuveni 1 gadu pavada izvēloties, ko vilkt mugurā. Ja šo visu saskaita kopā, tad DZĪVOŠANAI ATLIEK 5-10 gadi.
Diezgan briesmīgi maz!!! Tādēļ ir vērts padomāt, kā pavadām savu laiku tādā visas dzīves garuma kontekstā.
Nav viss jāoptimizē, nav viss jasamazina.
Man, piemēram, patīk gatavot ēst, tadēļ man tā ir jēgpilna laika pavadīšana. Sastrēgumus es nejūtu, jo klausos podkāstus. TV neskatos. Taču telefonā, piemēram, vēl arvien pavadu par daudz laika. Ik dienas pēdējā gada laikā vidēji tās ir vairāk nekā 2 stundas(!). Ir, kur iegūt laiku.
Pati galvenā atziņa no šī visa. Ja vari izmērīt, tad vari ietekmēt. Tādēļ visu problēmu risinājums sākas ar šīs problēmas apzināšanos.
Līdz ar aprīļa iesākumu varam droši teikt, ka 25% no 2017. gada ir pagājuši. Apskaties, ko vēlējies paveikt šogad un padomā, vai esi to jau par 25% paveicis!?
P.S. Nevajag piekasīties šiem cipariem! Tie ir tikai ilustrācijai. Es zinu, teiksi, ka bērnībā cilvēki nestrādā, vai ka citi guļ mazāk utt., utml.

 

2. MASTERMINDS. Pasākums. TEIKUMS.

Beidzot tas notika. 29. martā.
Pirmais datums, kad biju to iecerējis, bija 9. februāris. Tad pārcēlu uz 16. martu. Taču pēc tam vēlreiz uz 29. martu. Ir savi iemesli, bet pārsvarā jau tā būtu attaisnošanās.
Lai vai kā, nu tas reiz notika. Nenormāli foršā vietā – koprades telpā TEIKUMS. Kas izveidots “Jaunā Teika” kvartālā.
Kad feisbukā vaicāju pēc padoma, kur rīkot pasākumu, uz manu jautājumu atsaucās Līga Ansone, kas ir ļoti aktīva un šķiet visu Rīgu pārzinoša dāma, un ierosināja pasākumu sarīkot tur.
Vieta piedāvā pilnu aprīkojumu, video tiešraidi, telpas, kurās network’ot. Viss pa pirmo zorti. Paldies Līgai un Teikumam!
Pats pasākums, manuprāt, izdevās daudz maz labi. Ir kur piestrādāt, ir mīnusi, bet noteikti ir arī ieguvumi.
Man galvenais ieguvums – kārtējā publiskā uzstāšanās (atgādinu, ka man šogad ir apņemšanās uzstāties vismaz 8 reizes, šī bija 3. reize). Tā teikt, ja pagaidām sevišķi daudz vēl nekur neaicina publiski runāt, tad jārīko pasākumi pašam.
Tāda arī ir mana galvenā atziņa – nesēdēt rokas klēpī salikušam un gaidīt iespējas. Mēģinu radīt iespējas sev pats.
Un pasākuma runātāji, kurus uzaicināju – Dāvis Siksnāns (Printful) un Agnese Kleina (Benji Knewman) – savus panākumus sev ir nokārtojuši paši. Tie neatnāca tikai tāpēc, ka viņi kaut ko gaidīja. Tāda šoreiz man jums visiem ceļa maize – move your ass!

 

3. SMIEKLĪGI (mazliet). Pharmaceutical salesman – drug dealer  

Attēls no www.vice.com

Narkotiku tirgotājs. Dīlers. Angliski saka – drug dealer. Kaut kur nesen dzirdēju, kā viens čalis izmantoja foršu eifēmismu (apzīmējumu, kas izklausās mazāk bargs). Pharmaceutical salesman.

Piemēram, sakot, ka “…nesen noskatījos filmu par farmaceitisko lietu tirgoni “Kokaīns”. “
Vai jaunieši no farmaceitisko lietu tirgoņa iegādājās ekstasī tabletes vai LSD.
Tā arī var teikt. Kāpēc ne?

 

 

 

 

4. FILMA. LION.

Godīgi sakot, nemaz nav tik daudz labu filmu, ko skatīties. Esmu jau to kā vecu plati skandinājis ne reizi vien. Ok, ja paskatās IMDB, tad daudz top filmu ir no 60., 70. gadiem, vai pat vēl agrāk. Taču kaut kā gribas svaigumu. Svaigu filmu nav daudz. Tādēļ manos atradumos jebkura foršā filma noteikti iekaros vietu.
Un tāda ir “Lion”. Ar to pašu aktieri, kas “Life of Pi” vai “Slumdog millionaire“. Kuras abas ir must-see sarakstā.
Filma ir izcils piedzīvojumu stāsts, kurā varonis iziet caur ugini un ūdeni tīri figurālā nozīmē. Ar izcili laimīgām beigām, kur netrūkst arī traģikas. Arī man nobira asariņa. Ja kaut kas tāds interesē, tad garantēju labu piektdienas vai sestdienas vakaru. Kopā ar visu ģimeni.
Runājot par augstāk minēto pasākumu, kas bija veltīts tematam – “Stāstu stāstīšana/ the story & the telling”, šī filma ir izcils piemērs, kā stāsti ievelk. Sākumā abi vecākie bērni (7 un 9 gadi) tikai uzmeta acis filmai, bet beigu beigās noskatījās filmu līdz galam.
Labu skatīšanos!

 

5. 1-MINŪTES-TRIKS. Namechk | Username, Domain & Trademark Search

Ja sāc nodarboties ar jaunu biznesu, sociālu projektu vai vienkārši esi nolēmis ar jaunu nosaukumu/ vārdu startēt interneta un sociālo tīklu vidē, šī vietne ļaus izdarīt vienu svarīgu, bet ārkārtīgi ērtu lietu. Pārbaudīt, vai tavs lietotājvārds, eventuāli arī domēns, vai pat preču zīme (trade mark) ir piereģistrēti.
Pat ja kādam jau ir tavs domēns, tad kā zināms domēnam nav obligāti jābeidzas ar .com vai .lv
Tie var būt citi diezgan moderni nobeigumi: .io  .li   .ly   .pro   .tv  … utt. utjp.
Posted in 5 lietas and tagged , , .