#81 – 5 atradumi: 1 minūtes triks, bērnu bļaustīšanās un filma [no 12.marta]

1. TEHNOLOĢIJAS. Yuval Harari. Homo Deus. Artificial Intelligence un Machine Learning.

Izlasīju grāmatu “Sapiens”. Iesaku visiem to izlasīt. Par to, kā cilvēki kļuvuši par dominējošo dzīvnieku sugu. Spēja ticēt abstraktajam/ neeksistējošajam jeb stāstiem – ir mūsu pārākuma atslēga. Starp citu, šis temats mani tik ļoti aizrauj, ka 29. martā rīkoju pasākumu par stāstu stāstīšanu. Te par to var izlasīt vairāk.
Grāmatas noslēgumā Harari apskata mūsdienas un tehnoloģijas, to, kā tās ietekmē un kādu iespaidu atstāj uz homo sapiens.
Tikko iznākusi viņa jaunākā grāmata “Homo Deus”. Šo grāmatu lasījis vēl neesmu, taču no intervijām ar Harari esmu sapratis, ka šī varbūt ir pat vēl svarīgāka grāmata.
Šajā reizē mans atradums ir viena frāze vai pat domu gājiens, kas manu prātu burtiski nopļāva (mind blowing).
Yuval Harari stāsta, ka nākotnē mākslīgais intelekts ar mašīnmācīšanos (Artificial Intelligence un machine learning) spēs pastāstīt lietas par mums, kuras mēs paši nemaz tik labi nezinām. Jau tagad Amazon iesaka grāmatas un lietas, kuras mēs varētu pirkt, kas mums varētu patikt. Taču nākotnē tas būs vēl individualizētāk. Esam taču dzirdējuši par individualzētu pieeju gan izglītībā, gan medicīnā. Tieši tāpat tas būs daudz triviālākās ikdienas situācijās. Piemēram, skatoties telefonā Facebook. FB zinās ne tikai to, kuras lietas tu ‘laiko‘. Tas ir primitīvi. FB zinās, kuras lietas, tev paātrina sirds ritmu, kādas lietas tev rada dažādo hormonu izdalīšanos utt., utjp. Vārdu sakot, iejaukšanās būs pat dziļi fizioloģiska .
Tagad pati sāls. Harari saka, ka jautājums vairs nav – “kā tas ietekmēs un kādu iespaidu atstās uz privātuma un tiesību aizsardzību?” – šis nav tas lielais jautājums.
Lielais jautājums ir  – kā viss izskatīsies, ja šādas tehnoloģijas strādās?

 

2. TRIKS. Par bērnu bļaustīšanos.

Attēls no www.mirror.co.uk

Šis triks ir amazing. Tādēļ, ka tas ir vienkāršs, kreatīvs un arī smieklīgs. Es pat redzu, ka līdz kaut kādam noteiktam vecumam tas varētu arī strādāt. Vienīgi tas var nestrādāt uz paša bērniem.

Es iedomājos, ka kaut kur parkā vai pludmalē, vai kur citur, kur bērni klaigā, taču  Tev ne pārāk gribās, lai tie bērneļi spiedz un brēc, šo var pielietot. Es katrā ziņā kaut vai ziņkārības pēc pamēģināšu.
Ja nesaproti un negribi lasīt quora, tad latviski šis triks ir tāds.
Pieej pie sīkajiem un izstāsti, ka katram cilvēkam dzīves laikā iespēja bļaut ir ļoti limitētas. Teiksim, tās ir 1000 reizes vai 1000 sekundes utml. Un kad to iztērēsi, tad vairs nevarēsi pabļaut. Pat tad, ja sauksi palīgā. Bērni, protams, neticīgi uz tevi saktīsies un prasīs, kā tu to zini.
Tad izstāsti viņiem, ka tu jau esi iztērējis savas bļaušanas reizes. Tad atver muti it kā taisītos bļaut, bet neizdves ne skaņas. Tēlo, ka tu vairs pabļaut nevari. Triks izpildīts.

 

3. INTERESANTI. Kaut kāds burvis

Nedomāju, ka šis ir kaut cik noderīgi. Vienkārši interesanti.
Neesmu nedz dziļāk  ko pētījis, nedz lasījis. Tikai redzējis šo vienu FB video. Taču iespaids palika liels. Man, protams, tāpat kā citam parastam cilvēkam, interesē tikai viena lieta. Kā viņš to dara?
Visticamāk samontēts viss, režisēts. Lai vai kā, pirmais iespaids – wow!

 

 

4. FILMA. ‘About time

Kaut kad pavisam nesen Radio SWH braucamlaikā kinokonkursā tika pieminēta kāda filma no 2013. gada. Kaut kā saintriģēja mani, ka nolēmu noskatīties.
No vienas puses filma ir ļoti salda. Taču tā kā tā ir ar zināmu reālisma pieeju, tad filma atstāj ļoti pozitīvu iespaidu.
Filma ir par jaunieti, kurš uzzina, ka var ceļot laikā uz paša pagātnes notikumiem. Kaut ko nedaudz pamainot vai izdzīvojot situācijas vairākas reizes.
Drusku sireāli. Un tomēr, visas pasaules vērtīgās lietas, kā nāve, nelaimes un pārdzīvojumi, nekur nepaliek. Tie ir tik un tā. Lai kā tu arī nemēģinātu atgriezties pagātnē, lai izlabotu tagadni, pasaules svarīgās lietas izlabot nevar.
Britu valodas un drusku arī kultūras cienītājiem, šī filma ir laba piektdienas vakara izklaide ar nelielu fantāzijas devu. Turklāt, ja daudz maz regulāri skaties filmas (ne seriālus), tad tev noteikti trūkst labu ideju, ko varētu skatīties. Taču ja vēl piedevām esi palaidis garām šo dažus gadus veco filmu, tad pilnīgi noteikti iesaku noskatīties.

 

5. 1-MINŪTES-TRIKS. ONLINE. Kādu interneta triku var iemācīties 1 minūtē, kurš būtu ļoti noderīgs.

Attēls no www.freshbooks.com

Ja patīk iepirkties interneta veikalos, lūk, šīs triks ļaus ietaupīt drusku naudas. Visticamāk kādreiz jau esi šo netīšām izmantojis/-usi. Tas nav nekas sarežģīts. Pat ļoti vienkāršs. Tāpēc jau tas ir 1-minūtes-triks.

Noskati kādu mantu, ieliec to online grozā. Tad pagaidi plus mīnus nedēļu. Dari tā ar vairākiem e-veikaliem. Tad nedēļas laikā, visticamāk, sāksi visur redzēt šo preci, ko tev piedāvās ar īpaši labiem nosacījumiem. Nemaz nerunājot par to, ka, visticamāk, tev tiks sūtīti dažādi atlaižu piedāvājumi uz e-pastu.
Taču, ja ilgi vilcināsies, tad šo e-veikalu algoritmi izņems tevi laukā no ‘karstajiem’ klientiem un piedāvājumu vairs nebūs.
Pie atradumiem šo ieliku tādēļ, ka sākot ar šo reizi vienu no atradumiem gribu veltīt ‘1-minūtes-trikiem’. Šis bija tāds ātrais, kurš man trāpījās kā pirmais.
Taču ideja ir gaužām vienkārša – vēlos ziņot par šādiem trikiem, lai ātri un nesāpīgi ikvienam dzīve kļūtu ievērojami labāka!

 

Netika atradumos:
No sava telefona kontrolēt bērnu telefonu – https://www.kudoso.com/?ref=producthunt
Posted in 5 lietas and tagged , , .