#8 – 5 LIETAS no 18.oktobra

1. Ēdiens: Saldumi no Vom Fass indiešu semināra

SnapseedVineta šonedēļ Vom Fass’ā rīkoja Labas Garšas semināru ar tematu – indiešu virtuve. Un man arī atlēca neliels labumiņš. Nu, ārkārtīgi garšīgs!!! Es teiktu, ja tādu produktu varētu sākt ražot, tad tas tiktu pirkts. Vismaz viena ģimene būtu klienti – tas būtu es! Tas ir kāds salduma gabaliņš.

Es pat nezinu, kā to sauc, taču tas izskatās labi, un lūk recepte:

~ 200 – 250 g kokosriekstu eļļas,

~ 200 g diezgan smalki samaltu mandeļu vai mandeļu miltu,

~ 50 – 60 g turku zirņu miltu,

~ 200 g brūnā cukura,

~ šķipsniņa malta ingvera, šķipsniņa kanēļa, palielāka šķipsniņa malta kardamona un druscīt malta koriandra,

~ paliela sauja rupji smalcinātu riekstu (piemēram, valrieksti, lazdu rieksti, mandeles, pistācijas).
Kokosriekstu eļļu katliņā izkausē un mazliet pasilda, karstā eļļā iemaisa mandeļu miltus un turku zirņu miltus, kārtīgi izmaisa, pievieno cukuru un uz lēnas uguns sildot, iemaisa cukuru masā, noņem katliņu no uguns (cukuram nav jābūt pilnībā izkusušam, bet kārtīgi iemaisītam), pievieno garšvielas, pievieno riekstus. Samaisa. Mazliet atdzisušu masu sapilda nelielās silikona formiņās vai ledus saldēšanai paredzētajos trauciņos, liek saldētavā. Ja vēlas, formiņām apakšā var iekaisīt kokosriekstu skaidiņas. Saldētavā patur vismaz 3 stundas. Pirms ēšanas izņem no saldētavas un patur mazliet istabas temperatūrā. Bet uzglabā ledusskapī.

Lai garšo!

P.S. Saldumu garšu var papildināt, ja masā iemaisa, piemēram, mazliet žāvētu dzērveņu. Vai kakao pulvera.

 

 

2. VIDEO: par atlikušo laiku ikviena dzīvē – 

 Smuki un atraktīvi izveidots video, mazliet sentimentāli par to, cik daudz mums laika ir dzīvot, cik daudz laika gulēt, ēst un darīt jebko, ko mēs darām.

Manu plānu nodzīvot līdz 120 gadiem pretēji pārsteidzoši daudzu citu iebildumam, ka tas ir par garu, šādā video var saprast un saskatīt, ka dzīvot, mīlēt, baudīt, palīdzēt, just ilgāk ir labāk nekā īsāk.

Nekādu zemtekstu, viss vienkārši. Ar koņčiņām…

 

3. ATZIŅAS: Dažas brutālas dzīvei noderīgas atziņas – Gary Vaynerchuk šajā ierkastā no konferences

 Latvijā, starp citu, nav daudz cilvēku, kuri zinātu, kas ir James Altucher, Tim Ferris, un vēl mazāk, kuri dzirdējuši par Gary Vaynerchuk. Ass, tiešs, varbūt nedaudz arogants, bet godīgs, zināms kā sociālo mediju ‘ģēnijs’ (tas tāds gaumes jautājums par to ģenialitāti). Nevarētu teikt, ka esmu regulārs viņa sekotājs, taču šad un tad paklausos viņa  #AskGaryVee podkāstu vai youtube video.

Esmu domājis par to, ka gribētu uzaicināt viņu uz savu podkāsta interviju. Es, tāpat kā lielais vairums, mazliet baidos, ka viņš ne tikai nepiekritīs, bet ka viņš pat nesaņems manu ziņu.

Taču vēl vairāk baidos, ka man īsti nebūs viņam ko jautāt.

Mazliet nesaistīti – padomājiet, vai Jums ir jautājumi? Mazliet izaicinu katru – vai tev būtu, ko jautāt kādam no cilvēkiem, kurus apbrīno vai kuri tevi iedvesmo? Vai būtu kaut kas jauns, ko pajautāt, kas jau nebūtu izskanējis?

Un par jautāšanu tas ir svarīgi, tādēļ, ka jautājumi ir tie, kas noteiks, vai tev ies labi, vai tu augsi un attīstīsies.

Ja tev nav jautājumu, tev nav ceļa.

Šis video (kādu i-netā ir daudz) man likās vērtīgs, jo runa bija par diezgan brutālām patiesībām, ar kurām jāsaskaras ikvienam, ja viņš/-a vēlas būt patiess/-a pret sevi. Īpaši pašas beigas par pajautāšanu draugiem, lai atklāti pasaka, ko domā par tevi, kur tu esi labs un kur slikts. Es noteikti izvirzu sev šādu apņemšanos.

Video ir 1h garšs, bet ļoti vērtīgs. Galvenā netiešā atziņa – ja tev nav jautājumu, tev nav ceļa.

 

4. IDEJA: Darīt lietas ar kreiso roku

Viena no lietām, ko daru gandrīz katru rītu – lasu kaut ko interesantu no Quora. (par šo, man šķiet, bija viena no pirmajām 5 lietām šeit). Tur uzdūros idejai par to, ka viens no super vienkāršiem veidiem, kā trenēt smadzenes, un vienlaicīgi arī prasmes darboties ar rokām, ir visu, ko ikdienā paredzēts darīt ar vienu roku, tu dari ar otru. Zobu tīrīšana, rakstīšana, dakšas turēšana utml. Nav tā, ka tas sniegtu kaut kādus ārkārtīgi lielus ieguvumus kognitīvi. Vismaz zinātne neapstiprina neko būtisku. Taču smadzeņu nodarbināšanai, fokusa trenēšanai, kā arī vienkārši var noderēt tad, ja gadījumā kādreiz neplānoti nāktos izmantot otru roku.

Es iedomājos, piemēram, sportā, basketbolā driblēt vai mest ar kreiso roku nozīmētu, ka mani būtu grūtāk nosegt. Īpaši sportistiem (basketbols): ja jums nākas segt pretspēlētāju, kurš šķietami labi spēlē, pamēģiniet viņu segt no tās puses (viegli ar vienu sānu pienākt klāt), kuras roka ir dominējošā, tādējādi piespiežot driblēt ar otru roku. Tas ir super vienkāršs triks, kā apklusināt un neļaut šim spēlētājam izvērsties. Pamēģiniet un pastāstiet, kā darbojas (tas strādā praktiski vienīgi zema/vidēja amatieru līmenī)!

 

5. Instrumenti: Periscope – aplikācija

periscopeNav gluži tā, ka šī aplikācija būtu konkrēti aizvadītajā nedēļā atrastā lietiņa. Patiesību sakot, jau sen par šo domāju. Taču aizvadītajā nedēļā nolēmu, ka šo lietu likšu lietā.

Persiscope ir video dzīvās raidīšanas aplikācija, kas ir sasaistīta ar Twitter. Šķiet, ka pieder Twitter. Ideja ir tāda, ka tu vari filmēt dzīvajā un vienlaicīgi raidīt visiem tiem, kas ir tavi sekotāji. Tas notiek dzīvajā, tādēļ tur pat var, piemēram, uzdot jautājumus, spiest ‘like’ utml. Pēc tam šis video tajā platformā saglabājas 24stundas. Tas, ko tu uzfilmē, var tikt arī saglabāts telefonā vai datorā (atkarībā ar ko filmē).

Es plānoju tuvāko 2 nedēļu laikā veidot šādas periscope tiešraides, kurās es atbildētu uz jūsu jautājumiem. Zinu, ka daudzus interesē jautājumi par ēšanu, par taukiem, par fiziskām aktivitātēm un vingrojumiem. Esmu nedaudz runājis par ikrīta rutīnām. Par to un šo.

Orientējoši šī presicope tiešraide varētu notikt pirmās novembra nedēļas beigās (5.,6. vai 7.novembrī). Te ir mans Periscope profils!

Te ieraksti savu jautājumu Periscope tiešraidei!


Posted in 5 lietas and tagged , , , , .