#79 – 5 atradumi: triks uz sevi, angļu teksti un Smart ID [no 26.februāra]

1. RĪKI. Kļūdu labošana datorā tekstiem angļu valodā

Palīdz rakstīt un labot kļūdas angliski.
Ja ikdienā (vai arī retāk) neraksti angliski, tad šis Chrome papildinājums diezvai Tev noderēs. Pārējiem šis ir izcils rīks. Viena lieta, ka tas uzrāda kļūdainās vietas un lietas. Taču tas, kā izveidots U/I jeb User Interface un kā tiek piedāvāti kļūdu labojumu risinājumi – izcils dizains un t.s. UX jeb User Experience.
Šis it kā ir papildinājums, taču tas kā aplikācija jālejuplādē datorā. Tas darbojas ne tikai interneta vidē, bet ar jebkuriem tekstiem. Vienīgais, tad tev nepieciešams augšupielādēt dokumentus ar tekstiem, kurus vēlies, lai Grammarly pārbauda. Vai arī otra versija, ja raksti angļu tekstus, tad vari to uzreiz darīt Grammarly aplikācijā. Kas pati par sevi ir vienkārši laba tekstu rakstīšanas programma. Tajā nevarēsi veikt teksta formatēšanas darbus. Taču tas ir sūds. Aizmirsti par dubultspace vai fontiem. Galvenais ir labs un pareizs teksts.
Un vispār –  galvenais ir sākt rakstīt.
Ar Grammarly tas ir viegli. Man šis būs ļoti vērtīgs atradums, jo šogad es palaidīšu savu blogu angļu valodā.

 

2. TRIKI. Kā nomest svaru

Nav gluži mana problēma. Tomēr es dodu desmit balles par pieeju.
Tas ir kā dzīvnieku trenēšana (agrāk teica dresēšana) ar klikšķu palīdzību. Tā ir sevis iekondicionēšana. Pēc Pavlova metodes.
Pat varētu teikt – jau esošo kondicionējumu izmantošana savā labā.
Šādu metodi noteikti varētu izmantot ne tikai svara nomešanai un ne tikai ar zobu tīrīšanu.
Tātad, īsumā. Lielākā daļa esam iekondicionēti, ka pēc zobu iztīrīšanas nevajadzētu neko ēst vismaz pāris stundu. Ne tā, ka kaut kas slikts notiktu, bet vienkārši, ja kaut ko apēd pēc zobu tīrīšanas, tad cauri smadzenēm apzināti vai neapzināti izskrien šādi domu procesi:
– tas būs negaršīgi, jo zobu pasta drusku nomāc garšu kārpiņas;
– būs jātīra zobi vēlreiz;
– žēl iztērētās zobu pastas pirms un pēc tam;
– žēl iztērētā laika tīrot zobus pirms un pēc tam.
Kas nozīmē, ka ja sev esi uzlicis mērķi ēst mazāk vai neēst kādu laiku, vienkārši iztīri zobus.
Tagad jāpadomā par kādu citu iespējamo kondicionēšanas izmantošanu savā labā. Piemēram, izdomā, kādu uzvedību jeb ieradumu sev izveidot. Teiksim, vairāk lasīt.

 

3. MŪZIKA.  Damien Jurado & Richard Swift radioactivity

Kraftwerk. Ir tāda vācu grupa. Pat, ja nav pazīstams grupas nosaukums, domāju, ka ir virkne melodiju, kuras pa radio noteikti būs dzirdētas.
Radioactivity ir viena no tādām. Oriģinālais gabals nu jau ir gana pāri laikam stāvošs.
Nesen, sēžot Coffee Inn, saklausīju tos pašus vārdus , tikai totāli jaunā melodijā. Vai šī versija izrādīsies laikam pāri stāvoša, nevaru spriest.
Tomēr laba fona un relaksējoša mūzika. Ar tiem pašiem vārdiem: “Radioactivity is in the air for you and me”.

 

 

 

4. RĪKI. Smart ID app ar Swedbank.

Nezinu, vai tas attiecas uz citām bankām. Esmu Swedbankas lietotājs. Ar kodu kalkulatoru. Es saprotu, ka šis kalkulators jālieto drošības apsvērumu dēļ. Vispār jau bija labi. Tomēr visu laiku veidojās tāda neliela iekšējā pretestība lietot internetbanku tieši šī iemesla dēļ. Pārāk daudz tomēr jāspiež kalkulatora podziņas. Pretestības un iekšējie diskomforti, kā izrādās, var rasties arī no šādiem sīkumiem. Bankas kontu pārskati un regulāra apsekošana ir finansiāli veselīga cilvēka paradumi. Kad sāc analizēt, kādēļ neesi finansiāli veselīgs, tad saproti, ka situāciju var izlabot pavisam elementāri.
Ar Smart ID applikāciju tagad  to var izdarīt. Reģistrējies te! Lejuplādē Smart ID aplikāciju savā telefonā.
Pēc tam, kad ieej Swedbank internetbankā, izvēlies ielogoties ar smart ID. Tev būs jāievada tas pats līdzšinējais lietotāja numurs un personas kods. Tad telefonā SMART ID aplikācijā būs jāievada tur tikko radītā parole, un viss!
Pēc stāstītā šķiet, ka ir sarežģīti? Man arī tā likās, kad man pirmo reizi pastāstīja. Taču tā pilnīgi nav. Pamēģini un viss tev izdosies!

 

5. PRODUKTIVITĀTE un MINDSET. Dažas atziņas par outsorsēšanu

Latvijā vēl nav ne viena, ne otra. Proti, ideja par outsorsēšanu jeb daudzu uzņēmuma  funkciju deleģēšanu uz āru joprojām ir jaunums. Ir jomas, kurās šāda pieeja ir samērā izplatīta. Grāmatvedības, reklāmas, būvniecības pakalpojumi. Var jau būt, ka tik labi nepārzinu reālās situācijas. Kāds no jums teiks, ka patiesībā daudz tiek outsorsēts.
Lai vai kā, noklausoties vienu no pēdējiem Mixergy podkāstiem, secināju, ka outsorsēšana ir salīdzinoši novecojis koncepts, tā īsti pat nemaz niedzīvinoties. Iemesls tam, ka uzņēmumu un biznesa funkciju deleģēšana ir tik mokoša, ir tāds, ka deleģēšana pati par sevi ir mokoša. Es pat domāju, ka tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ mazie uzņēmumi pārsvarā arī paliek mazi. Deleģēšana ir grūta lieta.
Mixergy intervētais Mark Sears no CloudFactory izvēlējies piedāvāt servisu, kura katalogā ir viss, ko vari iedomāties, kas būtu jāveic darbiniekiem.
Mans atradums pat nav tik daudz CloudFactory kā konkrēts uzņēmums, bet drīzāk pati doma, ka, pirmkārt, outsorsēšana ir lieta, kura ir problēma kā tāda.
Un, otrkārt, pat outsorsēšana ir lieta, par kuru nevar domāt kā par risinājumu. Ka svarīgi ir definēt tās lietas, kuras tavs uzņēmums dara labi. Fokusēties uz to.
Definēt, ko tavs uzņēmums dara slikti vai īpaši nevēlas darīt, to stumt malā, meklējot, kas to var izdarīt tavā vietā. Šāda definēšana ir svarīga arī tādēļ, ka atbilst nu jau klasiskajai pieejai – nevis izdomā biznesa ideju un tad to īsteno. Bet gan atrodi kādu problēmu, kas ir citiem, un atrisini to.
Tas arī būs tavs bizness.
Posted in 5 lietas and tagged , , , .