#74 – 5 atradumi: viss kļūst labāk, pievilkšanās stienis un dzimšanas dienas dziesma [no 22.janvāra]

1. TEĀTRIS. Citādas debesis, tā pati dvēsele.

Dailes nams. Piedalās Ausma Kantāne, Vilis Daudziņš, Kaspars Zemītis.
Par Ziedoni.
Lai gan īsti nezinu, par ko izrādi bija domājuši autori un aktieri.
Šo sarakstā iekļāvu pēdējā brīdī, jo tieši pirms iknedēļas atradumu aprakstīšanas svētdienas vakarā, pusdienas laikā biju uz šo izrādi. It kā jau nekas īpašs. Tiešām, nekā sevišķi nepārsteidza. Nebija jau arī nekāda šova vai iespaidīga satura. Minimālistisks teksta un mūzikas priekšnesums.
Taču kas man likās forši un kas iespējams piesaista arī manu 5 atradumu lasītājus – izrāde bija par ikdienas domām, patiesībā par lielā dzejnieka atradumiem. Ausma Kantāne lasīja Imanta Ziedoņa dienasgrāmatu. Lietas un notikumi, kurus Ziedonis izlasījis avīzē, redzējis pa TV vai uzsūcis no sarunas ar kādu cilvēku. Atziņas un komentāri par notikumiem. Tieši tas bija interesanti. Tādas ikdienišķas lietas liela cilvēka redzējumā. Jo visi mēs ikdienā esam parasti. Mums jāiet uz tualeti, mums ir par kaut ko prieks un par kaut ko uznāk besis.
 Šajā izrādē tas, protams, neizpaudās tik triviāli. Taču starp rindām es dzirdēju tieši ikdienas iekšējo cīņu starp pārliecinātību un nedrošību. Par vājuma un spēka mirkļiem.
Tas viss samiksēts ar smuku ģitāras skaņu un Daudziņa aktiermeistarību – bija lieliski. Un pasaka par Kliņģeri un Baranku vien ir ko vērta!

2. RĪKI. Pievilkšanās stienis.

Viens no maniem pagājušā gada mērķiem bija sarūpēt mājās trenēšanās aprīkojumu. Tas nozīmēja vismaz kādu no diviem rīkiem, kurus man bija jāsagādā. Velotrenažieris (sievai) un pievilkšanās stienis (sev). 2016. gadā šo apņemšanos es neizpildīju. Pagājušajā nedēļā gan.
Elkor Plazā ir samērā liela fitness nodaļa, kurā visu milzīgo dzelžu starpā atradu tādu nelielu stienīšu konstrukciju. Mani šis stienis uzrunāja, jo to var uzlikt uz jebkuras durvju stenderes, neizmantojot nevienu skrūvi. Cena 25,99€.
Izcils.
Jau visu nedēļu velkos un trenēju presīti. Pievilkšanās vispār ir viens no labākajiem veidiem kā trenēt spēku izmantojot sava ķermeņa svaru. Es šobrīd cenšos trenēties izometrisko vingrinājumu stilā, pievelkoties un atlaižoties ļoti, ļoti lēni.
Parasta pievilkšanās. Pat nezinu, cik reizes varu pievilkties. Kādas 15 noteikti! Cik reizes vari tu?
Izmantojot šo 5 lietu rakstu, vēlos pajautāt – varbūt kāds zina, kur var dabūt lietotu velotrenažieri, kas darbojas nevis uz elektronikas, bet gan šādu? Šādus izmanto sporta klubos baiku treniņos. Priecāšos par jebkādu ieteikumu.

3. MŪZIKA. Dzimšanas dienas dziesma.

Sestdienas vakarā mēs visa ģimene pēc vakariņām izdomājām vienu superforšu izklaidi. Ir tāda interneta vietne playback.fm (iespējams, pat vairākas), kurā pēc datuma vari atrast dziesmu, kura tajā dienā bija 1.vietā pasaules mūzikas topā. Es gan nezinu, kas ir tas pasaules tops. Taču spriežot pēc dažādām vietnēm, šīs dziesmas pārklājas.
Tā mēs visi kopā pēc kārtas sākām meklēt un atskaņot katra dzimšanas dienas dziesmu. Kad izgājām cauri saviem datumiem, ķērāmies klāt vecāku dziesmām.
Kaut kādā ziņā šī izklaide bija kā tāda fotoalbuma skatīšanās. Visiem patika, bērni vēl izdejojās un sestdienas vakars bija izdevies!
Starp citu, mana dziesma ir – BeeGees – Stayin’ Alive.

4. POLITIKA. Welcome Trump & Mutes lasīšana

Attēls no www.cnbc.com

Mani pilnīgi neinteresē politika. Mani neuztrauc, kas notiek. Vienīgais, ko es zinu – viss kļūst labāks nekā jebkad iepriekš. PILNĪGI VISS!!!

Cepšanās ir lieka. Un arī cepšanās, iespējams, ir kļuvusi mazāka. Vienīgais, kā ir kļuvis vairāk – tās ir iespējas. Arī cepties, lai sadzirdētu. Ir pat labākas iespējas, lai stāstītu, cik viss ir sūdīgs. Kaut arī tā nav taisnība. Mēs dzīvojam labākajā laikā, kāds bijis. Nosauciet man kaut vienu jomu, kur ir kļuvis sliktāk…
Es tagad varētu uzrādīt avotus, kuros labi redzams, ka pasaule ir kļuvusi par drošāku vietu, mazāk karu, mazāk mirst cilvēku no noziedzības, ilgāk dzīvo, ienākumu līmenis un vispārējā labklājība ir kļuvusi lielāka. Vārdu sakot, nav jomu, par kurām varētu teikt- ir sūdā. Tādēļ man nerūp NATO un Tramps. Tas ir, man patīk, ka ir pamats pasmieties. Te nu tad būs 2 video, kuros abos humora deva garantēta.
Vienīgi ir jāprot angļu valoda.
Enjoy!

5. PRODUKTIVITĀTE. Swedbankas karte.

Esmu reklāmas un bonusu ietekmējams, kā ikviens. Esmu Swedbank klients. Tā nu es nolēmu pieteikties Swedbank kartei, ar kuru iespējams norēķināties to tikai pieliekot kartes maksājumu aparātam. Ja vien šis aparāts ir gana moderns. Jāpiebilst, ka kartes nelikšana aparātā iespējama tikai pirkumiem līdz 10€.
Taču šādas bezkontakta kartes un, piemēram, Rimi lielveikalu pašapkalpošanās kasu kombinācijas sniegtā produktivitāte un ērtums ir vienkārši fantastisks. Ne rindas, ne tur kaut kāda ņemšanās ar pinkodiem. Apmēram tā – ienāk prātā kaut kas, paņem no plaukta, noskenē to, noskenē karti un ej.
Tā tās darba vietas izzudīs. Tās parastās izzudīs. Kā vēsture liecina, parādīsies jaunas. Tādas drusku advancētākas un cilvēciskas.
Jāsāk pierast, ka vērtība ir cilvēciskumam. Jāidentificē darba veikšanas veidi, kuros vērtība ir cilvēciskumam un tajos arī jāinvestē. Savukārt, no tām, kur tā nav vērtība, jāsāk mukt prom.
Starp citu, šī nav apmaksāta reklāma. Tagad jau tas laikam vienmēr jāpasaka, lai nedomā, ka mani kāds sponsorē. Man it kā iebildumu nebūt, taču šis nav tas gadījums.
 
Netika atradumos:
Pievienot gmail info par cilvēku – chrome extension.
Posted in 5 lietas and tagged , , , , .