#73 – 5 atradumi: kā atrast savu nodarbošanos, Siri un veblapa jebkādiem topiem [no 15.janvāra]

1. TEORIJA/PRAKSE. Kāda bēdas un ciešanas ir kāda cita iespējas. (Somebody’s distress is somebody else’s opportunity) – Jay Abraham

Nesen man bija saruna-intervija ar kādu potenciālo Masterminds grupas dalībnieci. Kad vaicāju, kādēļ viņa vēlas piedalīties Masterminds grupā un kādi vispār ir viņas mērķi un izaicinājumi, viņa atbildēja: “Es visu mūžu esmu tērējusi naudu. Tagad es beidzot gribu sākt to pelnīt!”
Vienīgais, kas man tobrīd ienāca prātā, bija tieši šī atziņa. Vēl pirms biju atradis augstāk minēto citātu.
Es toreiz teicu: “Tava naudas tērēšana ir vienas  monētas otra puse.” Ja jau reiz viņa bija tērējusi naudu (nav pat svarīgi, kam), tad kāds cits šo naudu pelnīja. Pavisam vienkārši. Nav viegli. Vienkārši, ne viegli!
Es ikdienā redzu un tiekos ar samērā daudziem, kuri kaut ko meklē. Nevar atrast. Zina, ka kaut ko grib. Ne obligāti biznesa sakarā.
Vispār – meklē, vēlas, grib. Nevar atrast… Šis citāts vienā teikumā perfekti ietver atbild uz jautājumu – kā to atrast. Ja vēl piepluso atziņu, ka cilvēkam pilnai ‘laimei’ vai sajūtai par labi dzīvotu dzīvi ir nepieciešamas tikai 2 lietas (TIKAI 2 LIETAS!!!!) –
1. sajūta par personīgo progresu,
2. dalīšanās jeb kontribūcija (piemēram, palīdzēt citiem), viss nostājas savās vietās.

Vienkārša formula. Ej un sāc meklēt, kur kādam kaut kas nesanāk, nepatīk, grūti utml., un pirmkārt jau sev pašam!

 

2. NODERĪGI. ranker.com – lapa ar listēm un rangiem

Weblapa, kurā viss uzbūvēts uz sarakstiem un topiem. Pilnīgi visa rankošanas sistēma ir balstīta uz pašu lietotāju balsošanu. Tādēļ tā ir objektīvākā informācija, kāda vispār iespējama. Es, protams, izmantoju filmu meklēšanai. Taču šeit var atrast pilnīgi jebkādu topu, par ko vispār topi tiek veidoti. Piemēram, sliktākā klientu apkalpošanas uzņēmuma tops , vai labākās vietnes internetā sieviešu apģērba pirkšanai.
Arī kaut kas superdīvains. Kā piemēram, jocīgākie kapu pieminekļi.
Lieliska izklaide, kura var izrādīties arī noderīga.
Nu jau otro nedēļu pēc kārtas jāsaka – uzņem laiku, velti šai lapai maksimums 1 stundu, lai neieslīgtu pārāk dziļā topu izpētē!

 

3. SMIEKLĪGI. Video no FB ar džeku, kurš iet sērfot.

Man šķiet, šis video pa internetu ‘sērfo’ (pun intended – teiktu angļu valodā)  jau vairākus gadus. Kāds no manu draugu-paziņu loka to  atkal bija ielicis savā FB ziņu lentē. Tas bija mans visas dienas prieks. Pat nevar īsti saprast, kura detaļa no visa ir smieklīgākā. Vai viss kopā, vai pa daļām?..

Tagad, rakstot par šo, sāku aizdomāties, no kurienes tas čalis atnāca un uz kurieni viņš pēc tam gāja. Vai kādam biedram viņš pēc tam stāstīja, kā pats gājis sērfot un ka viņam tomēr tā sērfošana nemaz tik ļoti nepatīk. Ka viņš nemaz nesaprotot, ko tie jaunieši tajā sportā/nodarbē atraduši. Varot tikai sasisties un prieka nekāda. Turklāt ūdens auksts un sāļš.
Uzbūru sev šo ainiņu.
Bet pirms tam viņš iespējams to sērfa dēli bija atradis jau senāk. Bieži nēsājis sev līdzi, meklējot piemērotāko brīdi sērfošanai. Un visbeidzot, kad visas zvaigznes sastājušās tā, kā vajag, dūšai vēl paņemts “uz krūts”, bija tas īstais moments beidzot pavizināties pa viļņiem.

 

4. RĪKS. Siri – Apple [Rīks noderīgs tikai iPhone lietotājiem.]

Žēl, ka Siri nesaprot latviski. Nesen sev atklāju Siri. It kā jau sen Apple savos telefonos iebūvē virtuālo personu, kura palīdz lietot telefonu. Biju šo iespēju atstājis novārtā, līdz vienu dienu nolēmu pamēģināt palietot.
Tā kā daudz laika pavadu pie stūres, bet telefonu lietot ne tikai gribas, bet vajag, tad Siri izcili palīdz.
Viss, kas man jādara – nospiest un drusku paturēt vienīgo pogu vai nu telefonā, vai pie austiņām – tā momentā aktivizējas Siri. Nu tad viņai var teikt, ko gribi. Nosauc aplikāciju, kuru vēlies, lai tev atver. Vari minēt personu, kurai gribi zvanīt.
Waze, Podcast, sms, call “…”. Ideāli!!
Kā jau augstāk sacīju, žēl, ka nevar latviski neko teikt, jo Siri nesaprot. Tādēļ, ja vēlies nosūtīt sms un nerakstīt tekstu pats, tad Siri to ļoti labi izdara angliski. Tiem, kuriem visbiežāk rakstu sms, esmu pateicis, ka šad un tad no manis būs teksts angļu valodā, jo to manā uzdevumā būs nosūtījusi Siri.
Tas izklausās apmēram tā: “SMS Ivars! Let’s meet tomorrow at 2 pm. See you. Send”. Un Siri nosūta šādu īsziņu. Super, ne?
Šis ir Mākslīgais intelekts. Ļoti primitīvs. Tas ir tikai sākums.

 

5. VIDEO. Sajūtas un elsas braucot ar MTB pa trasi

No comments!
—————————————————–
Neiekļuva atradumos:
http://www.worthofweb.com/ – nosaki vērtību jebkurai web lapai
Posted in 5 lietas and tagged , , , .