#71 – 5 atradumi: labs kalendārs, Briseles kāposti un lasāmviela par vēzi [no 1. janvāra]

1. GRĀMATA. Tripping over the truth – grāmata par audzējiem

Pats šo grāmatu vēl neesmu lasījis, taču tā ir manā lasāmo grāmatu sarakstā. Bet visiem tiem, kuriem diemžēl tuvāk vai tālāk ir notikusi nelaime ar audzējiem, šī ir absolūts ‘must-read‘.
Pirmkārt, ir novecojusi hipotēze, ka vēzis/audzējs ir ģenētiska slimība, ka visu nosaka tas, vai tev ir palaimējies un taviem gēniem nav palielināts risks iegūt audzēju. No kā bieži vien izriet arī visa retorika, ka nav vēl izgudrotas, bet tiek meklētas zāles pret vēzi. Netiks izgudrotas, jo tas praktiski nav iespējams. No kā izriet otrais punkts – audzēji ir metaboliska saslimšana. Nepilnīgi funkcionējoša vielmaiņa, kura pamatā ir apkārtējās vides, tai skaitā neveselīga dzīvesveida slimība. Secīgi bez maz vai vienlaicīgi labā un sliktā ziņa ir tāda, ka paši vien esam atbildīgi par šo slimību. Sliktā ziņa tiem, kuri spītīgi nemeklē savas dzīves uzlabojumus, jo domā, ka viņiem ir slikti gēni. Taču laba ziņa tā ir tāpēc, ka visu pats var salabot. Zāles neārstē, tāpat kā skolotāji nemāca. Visu izdarām mēs paši. Gan skolotāji, gan zāles ir tikai un vienīgi palīgrīki!
Ja Tev ir kāds, kuru varētu būt skārusi šī audzēju sērga, padalies ar šīs grāmatas nosaukumu!

 

2. ĒDIENS. Briseles kāposti

Attēls no unsplash.com/ Keenan Loo

Nebiju ēdis Briseles kāpostus vairāk nekā 10 gadus. Nekad pat neskatījos uz tiem. Veikalā man tā bija tieši tik pat tukša vieta, kā suņu vai kaķu barība. Nē, ne tādēļ, ka man tie negaršotu vai es nezinātu, ko ar tiem darīt. Drīzāk tieši tāpat kā ar ķiplokiem vai zirņiem/pupiņām – mēs tos mājās neēdam. Tāpat kā glutēnu un visus kviešu miltus saturošos produktus.

Nez kādēļ visu laiku biju domājis, ka manai sievai tie ārkārtīgi negaršo. Pat nezinu, no kurienes tāda pārliecība. Kā izrādās, viņa domājusi, ka man šausmīgi negaršo Briseles kāposti.
Bijām ciemos, kur mazos māla podiņos bija sagatavots gards sautējums ar Briseles kāpostiem. Mūsos notika apgaismība. Izrādās visiem garšo šie mini kāpostiņi, pat ļoti. Tagad līdzās burkāniem (visvairāk lietotais produkts manās mājās), vienmēr ir atrodami arī Briseles kāposti. Ave!

 

3. ĒDIENS. Tuncis Kaija

Rio Mare (vai kā tur) ir, šķiet, labākais masveida tunča konzervu zīmols. Vismaz populārākais. Arī padārgs. Turklāt, ja salīdzina ar tiem lētajiem sasmalcinātajiem tunčiem, tad Rio ir arī tīri garšīgs.
Nesen uzdūros “Kaijas” ražotajiem tunča konserviem. Gan cena, gan arī fakts, ka Latvijā tādu produktu ražo, mani uzrunāja.
Jāsaka, ka ne tikai nevīlos, bet biju pat patīkami pārsteigts, cik produkts bija labs. Manā pieliekamajā šim produktam atradīsies vieta. Blakus jau citiem “Kaijas” ražotajiem zivju konserviem. Kurus joprojām cienu visvairāk.

 

4. PRODUKTIVITĀTE. 3 darāmo lietu saplānošana iepriekšējā dienā

Ja lasīji manas apņemšanās jeb plānotās darāmās lietas 2017.gadam, tad droši vien pamanīji, ka šī ir viena no tām. Jau iepriekšējā dienā piespiest sevi un izplānot 3 prioritārās nākamajā dienā darāmās lietas.
Šo noskatījos no Dan Sullivan, kurš zvēr, ka šādi dara jau 25 gadus un uzskata to par vienu no produktivitātes stūrakmeņiem. Kombinācijā ar ilgtermiņa domāšanu un projektu kombinēšanu, šis jebkuru padarīs par supermenu. Par tādu gribu kļūt arī es. Tādēļ šī apņemšanās ir viens no 2017.gada galvenajiem uzdevumiem.
Pagājusi pirmā nedēļa, kad esmu iesācis šo pildīt.
Paredzamais efekts – nestresot par to, ka katru dienu padarāmo lietu saraksts ir mega liels, tādēļ nepaveicams. Lai nejustos kā lūzers. Turklāt tas arī liek domāt par prioritāšu izvirzīšanu. Iespējams, tas arī ir pats grūtākais – iepriekšējā dienā vai nedēļā uzstādīt nākāmās dienas/nedēļas galvenos uzdevumus. Līdz šim pirmajā gada nedēļā šķiet, ka viss strādā lieliski.
Un jā, plānošanu veicu nevis kalendārā, bet gan Evernote.

 

5. PLĀNOŠANA. Basic Kalendārs

Kalendāru un plānotāju radīšana ir kļuvusi par ļoti trendīgu lietu. Tagad pastaigājot pa Ziemassvētku tirdziņiem un veikaliņiem pamanīju ļoti lielu un daudzveidīgu izvēli. Smuki plānotāji un kalendāri ir atrodami daudz. Taču pavisam basic lietas, bez fancy bildēm, vienkāršs un minimālistisks – tādu daudz nav.  Es pat nepirku, tas pats atnāca uz mājām. Kraska.lv kalendārs. Lielisks. Nekā lieka. Ja nu vienīgi vārda dienas mierīgi varēja nerakstīt iekšā. Tīrs, pārskatāms, viss redzams un saprotams. Ja vēl meklē 2017.gada sienas kalendāru, tad iesaku šo!
Posted in 5 lietas and tagged , , , .