#64 – 5 atradumi: ātrāk rakstīt, deju izrāde un atrast smukas botas [no 13.novembra]

1. VIETA. Ložmetējkalns.

lozmetejkalns-minJau laicīgi bijām izdomājuši, ka 18.novembris jāsvin piknikā. Jau laicīgi sākām sarunas ar pāris ģimenēm, ka varētu šo pikniku rīkot kopā. Mūsu ģimenes draudzene Inguna Folberga (kura, starp citu, profesionāli organizē kalnu pārgājienus visdažādākajās vietās visā pasaulē, un ja tas Tevi interesē, raksti viņai FB) ieteica, ka šādam piknikam tematiski piemērota vieta varētu būt Ložmetējkalns. Tas atrodas vien 30+km no Rīgas.
Tā mēs saorganizējāmies kopā 5 ģimenes, nu tā, ap cilvēkiem 20, un, smalki sagatavodami līdzņemšanai uzkodas, siltos ēdienus, zupu, keramiskos traukus un īstas stikla glāzes gan vīnam, gan karstajiem dzērieniem, devāmies svinēt svētkus.
Sākumā mazliet pastaigājām pa senajām Ziemassvētku kauju vietām. Un finālā uzklājām galdu un superīgi pavadījām laiku.
Turpat ir skatu tornis, mežs, kur sīkajiem izskraidīties utt. Vārdu sakot, atklājām piknika sezonu. Par ko, starp citu, es arī uzsaucu pirmo un vienīgo tostu.
Un jā, vieta, kur notika Ziemassvētku kaujas, ir vesela ~7km gara pastaigu taka, uz kuru norunājām aizbraukt kādās citās brīvdienās.

 

2. INSTRUMENTS. Sevis uzlabošanai rakstot ar datora klaviatūru.

typing-speed-test-minGan jau, ka ir vēl citi labi rīki, kā mācīties un apgūt ātrrakstīšanu uz datora klaviatūras.
Šoreiz pētīju ProductHunt un tur bija šis. Pamēģināju. Man iepatikās tā vienkāršība, kādā šis rīks ir izveidots. Kaut vai tīri vizuāli.
Taču kas mani pārsteidza visvairāk, bija atklāsme, cik lēni es tomēr rakstu.
Kad beidzu savu minūtes testu, pat pēc vairākiem mēģinājumiem, izleca vērtējums – Keep practicing!
Vērtīgi bija saprast, ka mans ātrums nav tas lielākais.
Pie foršajām lietām varu arī piebilst, ka šāds rīks ļauj ne tikai uzturēt tempu tipinot pa klaviatūru, bet arī lasīt un paturēt prātā visus nākamos vārdus, kurus būs jāraksta.
Domāju, ka ikviens, kurš prieka vai naudas pēc nodarbojas ar tekstu rakstīšanu datorā, tikai un vienīgi iegūs kaut nedaudz patrenējoties ar šo rīku.

 

3. ŠOVS. Dejas izrāde “No zobena saule lēca”

no-zobena-saule-leca-minKaut kad sen, sen, tālajā 1998.gadā pirmo reizi biju uz modernās dejas izrādi. Un kas ir dejas izrāde? – Tā ir stāsta stāstīšana caur deju. Toreiz tas bija Bāzeles teātrī, uz kuru mani uzaicināja mana Šveices mamma (tas bija laikā, kad 3 gadus dzīvoju Šveicē).
Atceros, ka neko no dejām nesapratu, un vispār augstās kultūras dzīve man bija tik pat liels kosmoss kā Eiropas virtuve bez kotletēm un baltās mērces pāri kartupeļiem. Tomēr man ļoti patika.  Tā izrāde toreiz man šķita kā kustīga muzikāla glezna. Stāsts arī tika labi izstāstīts. Nu, labi tādā ziņā, ka neradās jautājums – “a kas tur notika?”
Tieši tādēļ uz dejas izrādi “No zobena saule lēca” es gāju ar lielām cerībām redzēt kaut ko tuvu tai Šveices izrādei. Vēl lielākas gaidas radīja fakts, ka pagājušajā gadā 4.maijam veltītajā pasākumā turpat Ķīpsalā jau bija viens stāsta stāstīšanas mēģinājums caur deju (kurā, starp citu, piedalījās arī mans dēls, par ko man liels prieks, un tas ir atsevišķs stāsts). Un tas bija izcils! Tiešām, ļoti labs!
Pēc tā sapratu, cik tas ir ļoti iespaidīgi, ja milzīgs  skaits cilvēku dejo kopā. Faktiski jebko dara koordinēti. Stāsta stāstīšanā jo īpaši.
Es absolūti ne tik, cik melns aiz naga nevīlos. Izrāde bija izcila! Agris Daņiļevičs kā horeogrāfs ar komandu bija parūpējušies par dažādu elementu iesaistīšanu, lai radītu maksimāli labu vizuālo un audiālo efektu. Te var aplūkot, kā tapa izrāde.
Diemžēl šis atradums ir tikai un vienīgi atskats uz notikušo. Šobrīd abi seansi ir jau notikuši un kad būs atkal, to es nezinu.
Stāsts tika izstāstīts godam. Sižets tāds pat kā “Star Wars”. Tas ir – dzīvo tauta, viss ir labi. Nāk ļaunais, visu paņem. Bet ne visu. Daži palikušie sakauj slikto un atdzimst no jauna.

 

4. MŪZIKA. Terry Callier “les courants d’air” dziesma

callier_no_dante-ross-minJau atkal skan Baltkom radio. Dzirdu – ritms, fons, grūvs sāk mani vilkt iekšā. Parādās vokāls, tik atpazīstams. Jau zinu – tas ir Terry Callier. Zinu viņu no šedevram līdzīgās dziesmas kopā ar Massive Attack – Live with me.
Un gluži kā radio Skonto – pagriežu skaļāk un dejoju līdzi. Tas nekas, ka mašīnā pie stūres. Labi, ka braucu pa pilsētu. Šādu dziesmu klausoties, pārkāpis ātrumu būtu stabili.
Neko vairāk neaprakstīšu. Vai nu uzrunās, vai nē. Mani uzrunāja, un šī dziesma stabili varētu pretendēt uz manu labāko 2016. gada dziesmu!

 

5. APĢĒRBS/ RĪKS. Botu kults jeb kā trast smukākās

searchin-minNo visiem apģērba kultiem, atļaušos apgalvot, apavu kults ir visizteiktākais. Jo neba būtu radusies speciāla meklēšanas mašīna tikai un vienīgi stilīgajām botām. Atzīšos, pats esmu teju ar vienu kāju šajā kultā. Paldies Dievam, kaut kā man ir izdevies katru reizi tuvojoties kārdinājumam kaut ko pirkt, sev pateikt – TEV TO NEVAJAG. Tā nu es vienkārši papriecājos par šīm tāpat kā par ārā pie restorāna izliktu ēdienkarti, vienkārši ejot garām.
Taču, ja kaut kādu iemeslu dēļ Tev vajag sporta/ stilīgus apavus, tad šī vietne var tos piedāvāt -smukus un varbūt arī par drusku labākām cenām.
Mani favorīti ir Saucony zīmols. Latvijā mazāk zināms. Latvijā rullē NewBalance. Tas ir meinstrīms. Vēl ir iespēja Rīgā nebūt meistrīmam (kādu 1-2gadus) un nopirkt Saucony.
Posted in 5 lietas and tagged , , .