#62 – 5 atradumi: RTU, bezmaksas bildes un par sirdi (šis atradums noraus jumtu) – [no 30.oktobra]

1. PODCAST. Zinātnes kontroversijas. Par sirdi.

heart-minMind blowing. Tā Ben Greenfield saka par grāmatu “Human Heart, Cosmic Heart“, kuras autoru Dr. Tom Cowan viņš intervēja savā podkāstā. Un jāsaka, ka es to klausījos ar muti vaļā. Tur bija vairākas lietas, kuras man bija supermega pārsteigums. Taču pats galvenais, ko vēlējos šeit minēt ir tas, kas ir pretrunā ar klasiskās medicīnas un visas zinātniskās pasaules diezgan vienbalsīgo uzskatu – sirds nav asins  pumpis. Respektīvi, sirds nav tas orgāns, kas nodrošina to, ka asinis asinsvados vispār riņķo/tek/plūst. Un tagad sagatavojieties versijai, kura visticamāk ļoti daudziem liksies nenormāli jocīga.
Kā izrādās, asinis ir nemitīgā kustībā strukturēta ūdens, zemes magnētisko lauku un saules enerģijas rezultātā. Sirds nav nekāds pumpis, kas pumpē asinis. Ir vesela virkne loģisku novērojumu, kas izslēdz šo versiju, pie kuras klasiskā medicīna turās jau kopš 1528.gada.
Pārāk sarežģīti ir izskaidrot, kā tieši tas notiek, taču pamēģināšu. Starp citu, to interviju klausījos 2 reizes, lai labāk izprastu ideju. Mēģināšu populārzinātniski to izdarīt. Tādēļ izklausīsies pēc pārāk liela primitivizējuma.
Tātad, visa pamatā ir ūdens 4. agregātstāvoklis, kas ir gēla formā un atrodas mūsu šūnās. Ir zināms, ka šūnās ir 70+% ūdens. Taču, kad šūnas fiziski izžmiedz (laboratorijā, saprotams), tad ūdens no tām netek. Tāpat kā šūnās, arī asinīs ūdens ir šādā pašā gēla veidā.
Bez tam, asinsvadu (un visa kustība sākas no kapilāriem jeb sīkajiem asinsvadiem) ārpuse un iekšpuse ir atšķirīgi lādētas – viena negatīvi, otra pozitīvi. Asinsvadu iekšpuse ir šis ūdens gēls. Un viss, kas asinīm ir vajadzīgs, lai sāktu plūst, ir šī īpašība, saules enerģija un zemes elektromagnētiskais lauks. Līdzīga, starp citu, ir arī ūdens apgāde, piemēram, ļoti augstiem kokiem. Un šķiet, ka pēc līdzīga principa darbojas ātrvilcieni, kas pārvietojas ar pretēji lādētiem magnētiskajiem laukiem.
Podkāstā vēl tika runāts, kas tad ir pamatā sirdslēkmēm, ko dara sirds utt.
Es nevēlos stāstīt tālāk, kāda tad ir sirds funkcija, ko tā dara. Šoreiz pietiks tikai ar versiju, ka asinis plūst pateicoties īpašai ūdens strukturētībai.

 

2. MŪZIKA. Sleep like a baby – U2

u2-minTie, kuriem ir iPhone, zina, ka mūzikas atskaņošanas aplikācijā iebūvēts U2 albums …
Nezinu kādēļ, sāku gūglēt iphone+u2 un man izmeta šādu opciju – “how to delete u2 album from iphone”. Izrādās cilvēkiem nemaz tik ļoti nepatīk šis fakts. Bono pat atvainojies visiem iphone lietotājiem par šo . Pat visdāsnākais dāvinājums var besīt. Te vietā paruna – viss, kas ir par velti, cilvēku uztverē ir sūds.
Arī man, kad vēlos sākt klausīties podkāstus, šad un tad ieslēdzas U2.  Pirmā albuma dziesma mani ne parāk uzrunāja. Taču viendien bija pārlekusi uz 9.dziesmu – “Sleep like a baby“. Un kā izrādījās, ļoti pat sakarīga dziesma. Man kaut kādā ziņā atgādināja ‘Numb’. Tādēļ, ka radīja līdzīgu dinamisku noskaņu, kaut arī gan viena, gan otra ir samērā mierīgas dziesmas. Abās ir līdzīgi ģitāru rifi un konceptuāli varbūt pat teksti. Varbūt nē.

 

3. VIETA. RTU Design factory  

b_rtu_df_jauniesi-min

Attēls no www.rtu.lv

Iznāca rīkot vienu tikšanos Ķīpsalā RTU Design Factory telpās.

Jau ieejot RTU teritorijā, īpaši konkrētajā ēkā, sajutos it kā būtu ārzemēs. Kādā no universitātēm. Viss tāds moderns un jauns, smuki izremontēts un foršs.
Uz RTU Design Factory telpām gāju ar nelielām priekšzināšanām par to, kas tas ir. Zināju, ka RTU un daži aktīvisti, ļoti ambiciozi jauni un tehniski cilvēki RTU paspārnē izveidojuši no Somijas aizgūtu modeli, ko varētu nosaukt par co-working space, tikai fizisku priekšmetu ražošanai. Varbūt ne gluži pareizi izskaidroju, tomēr tā ir koprades telpa, tikai ar nedaudz citu modeli. Vārdu sakot, tā ir rotaļlietu izgatavošanas vieta pieaugušajiem.
Visiem, kuri domā ne vien par tehnoloģijām tikai un vienīgi no interneta, aplikāciju, softu utml. skatu punkta, bet gan ir ieinteresēti fizisku priekšmetu radīšanā un tirgošanā, iesaku aiziet uz RTU Design Factory. Apskatīties uz modernākajiem 3D printeriem, dažādām virpām, rīkiem un gadžetiem, paklausīties jau paveiktos stāstus, par sadarbības modeli, lai spertu reālus soļus šo priekšmetu radīšanā.
Pagaidām vēl to veiksmes stāstu nav daudz, jo studija ir jauna. Taču tie daži, kas ir, ir gana iespaidīgi un reāli.
Kas mani visvairāk patīkami pārsteidza – ka pieeja, ar kādu studijas operatori darbojas, nav akla apsēstība ar kaut kādu utopisku lietu radīšanu. Lai gan nešaubos, ka spējas redzēt tālāk par vidējo cilvēku viņiem ir. Taču spēks slēpjas pareizo jautājumu uzdošanā. Esmu jau vairākkārt teicis, ka uzdot jautājumus ir prasme, kas ne visiem piemīt, bet kura ir izšķiroša. Un pēc ekskursijā stāstītā, sapratu, ka šādas prasmes jauniešiem pilnīgi noteikti ir.
Vārdu sakot, aizejiet!
Un vēl, manuprāt, tur ir lieliska vieta dažādu pasākumu/ mītapu rīkošanai.

 

4. INSTRUMENTI. Foto banku apkopojums

nocode-minVeidojot saturu, jebkādu kognitīvu darbu veikšanai ļoti bieži vajadzīgas ir vizualizācijas. Vienalga, vai blogam, prezentācijām, atskaitēm, skolā utml., vajadzīgas ir bildes. Ne vienmēr ir pieejami naudas un laika līdzekļi, lai pirktu, vai pat pats tās taisītu.
Te piedāvāju manu atradumu – daudzu interneta vietu apkopojums, kur pieejamas bezmaksas bildes. Esmu jau minējis www.unsplash.com (kurš, starp citu, ir pieminēts), taču tur ir krietni vairāk vietņu un attiecīgi attēlu.
[neliels labojums – jau kad biju uzrakstījis visu šodienas atradumu rakstiņu, atcerējos, ka patiesībā šī vietne bija vispār apkopojums daudzām bezmaksas lietām. Un angliski vieta tiek apzīmētaA curated directory of the best free resources & tools for non-technical entrepreneurs]

 

5. E-VEIKALS. Lietota tehnika.

tanga-minSS.lv ir laba vieta, kur atrast visu kaut ko lietotu, taču drusku tāds kā naftalīna risks tajā jūtams.
Pateicoties Mixergy podkāstam, uzgāju šādu lietotas un lētas tehnikas pārdošanas vietni Tanga. Vispār jau tur atrodami arī apģērbi, aksesuāri utml. Taču tieši tehnika man likās tā interesantākā sadaļa.
Diemžēl iegādāties var tikai ASV iedzīvotāji, jo piegāde iespējama tikai tur.
Ja zināt kaut kādus LV servisus, kas piedāvā iegādāties ASV un atsūtīt uz Latviju, tad šajā vietnē ir dabūjami datori, telefoni, skaņu iekārtas un citādi labumi. Par izcilām cenām.
Iesaku sākt pētīt šo vietni, ja esi sagatavojies veikt pirkumu, atradis veidu, kā tehniku atgādāt uz LV. Jo tas ieraus iekšā. Sāksi šķirstīt visus atraktīvos piedāvājumus par reāli zemām cenām.
Posted in 5 lietas.