#60 – 5 aradumi: plova rīsi, seksīga dejojama dziesma un Stockmann [no 16.oktobra]

1. PRODUKTIVITĀTE. Darba sesiju, mītiņu, tikšanos plānošana.

actions

Šis ir teorētisks piegājiens tam, kā varētu uzlabot produktivitāti visās situācijās, kad nepieciešams tikties, sapulcēties vai vienkārši veikt kolektīvu darbu.
Pašā darba sesijas sākumā izvirzīt mērķi. Pēc tam pavadīt dažas minūtes iezīmējot rāmi veicamajiem darbiem/ lietām, lai šo mērķi sasniegtu. Un tad piestrādāt pie fiksa laika grafika – izdomāt, cik daudz laika ir nepieciešams pavadīt pie katra punkta.  Rezervēt nedaudz laika pašās beigās, nākamo soļu nospraušanai.
Forši šai lietai ir tas, ka tādējādi jau pašā sākumā visiem viss ir skaidrs, visiem zināms, ka tam būs atvēlēts tik un tik daudz laika.
Faktiski pat telefonsarunas kļūtu daudz jēdzīgākas. Nu īpaši lietišķās. Jau tagad zvanot kādam par kādu konkrētu lietu, vienmēr intuitīvi cenšos, līdzīgi Godmanim, uzskaitīt, cik daudz lietu gribēšu pārrunāt. Taču pēc šī parauga, ja vēl vari paspēt pateikt, ka no 3 runājamajām lietām, 2 ir sekundāras nozīmes un prasīs tikai ātru viedokli, bet 3.lieta ir svarīga. Tai termiņš ir tāds un tāds. Pēkšņi parādās skaidrība. Lai gan, protams, šādas sarunas ir labāk jāsaplāno. Kas nozīmē, jāvelta vairāk uzmanības.
Tomēr ilgtermiņā jūtu, ka šāda pieeja ietaupa laiku un atbrīvo.
 

2. VEIKALS. Stockmann

stockmann-minIzmantošu dienesta stāvokli un aprakstīšu kādu jaunumu, kas zināmā mērā noteikti kvalificēsies kā atradums. Es kā vomFASS pārstāvis kopā ar lielveikalu Stockmann esam noslēguši darījumu.
 Man Stockmann vienmēr bijis veikals, kura auditorija ļoti precīzi pārklājas ar vomFASS klientiem. Stockmann Latvijā noteikti ir iekarojis gardēžu sirdis. Turklāt ne tikai ēdienu ziņā. Droši vien Sky ir līdzīgi.
Nu un, lūk, tad beidzot notiek tā, kā es būtu gribējis jau senāk. vomFASS būs savs stendiņš Stockmann pārtikas nodaļas iekšienē. Ļoti laba atrašanās vieta. Tajā nebūs visi vomFASS balzametiķi un visas eļļas. Taču liela daļa. Svarīgākos un populārākos produktus mēs tur būsim sarūpējuši. 5 eļļas un 5 balzametiķi izlejamā veidā un tik pat jau sapildīti pudelītēs.
Un lai visiem vomFASS labas garšas cienītājiem būtu vēl lforšāk, gan es pats tur drusku parosīšos ar kādu degustāciju, gan arī katru dienu tur būs mūsu cilvēks, kas pastāstīs un palīdzēs izvēlēties labākās kombinācijas.
Es zinu, šis iznāca gandrīz kā reklāmraksts. Taču tas patiešām priekš manis ir atradums. Sāksim darboties 28.oktobrī.

3. ĒDIENS. Plovs pa īstam

Attēls no delfi.lv

Attēls no delfi.lv

Biju kāzās. Kāzās, kā jau kāzās, daudz kas notika kā parasti un bieži. Taču otrā diena nebija kā parasti un kā bieži. Šīs kāzas notika Daugavpilī. Tādēļ pēc pārnakšņošanas ‘viesu namā’ nākamajā dienā visa svinēšana pārcēlās uz jaunā pāra mājām. It kā vēl bija daudz pāri palikuša ēdiena no svinību galda. Taču par maz, lai tas tiktu uztverts kā galvenais. Un ko darīja līgavainis? Viņš liels baudītājs un ēst gatavotājs, izvilka savu milzīgo čuguna katlu (kā radīts sautējumiem un ploviem), uztaisīja ugunskuru un sāka gatavot plovu.

Ar epizodiskām apmaisīšanām, ar veselu čupu svarīgu garšvielu (kumins, ķiploki, kurkuma), plovs sanāca vienkārši debešķīgs. Taču plova panākumu atslēga slēpjas kādā ļoti būtiskā niansē. Var jau daudz runāt, cik svarīga ir gaļa, garšvielas, sāls daudzums un kas tik vēl viss ne. Taču, manuprāt, izšķirošais ir rīsi. Tas, cik rīsi ir irdeni, cik tie ir cieti/mīksti. Pats labākais ir kad rīsi ir pēc itāļu al dente. Tas ir – tiem jābūt tā kā gandrīz ne līdz galam mīkstiem. Pamēģini kādreiz vārīt rīsus, bet tos ne līdz galam mīkstus. Un sapratīsi, ka garšu izšķir ne tikai garša, bet arī konsistence.
 

4. RĪKI. audio messidži

messanger-minRakstot ziņojumus gan sms, gan messanger, gan whatsapp u.c., bieži tiek izmantoti t.s. emoji, kā arī visādi ķiņķēziņi. Tas viss ir forši. Bet kaut kā man liekas, ka par maz tiek uztilizēti arī citi formāti. Viens no tiem ir audio ziņojumi. Kā arī, protams, video ziņas. Par video ziņām varbūt citreiz. Šoreiz par audio.
Visu pagājušo nedēļu man ļoti daudz nācās braukāt ar mašīnu un vispār būt aizņemtam. Un zināms, ka ar roku rakstītie ziņojumi gan aizņem daudz laika, gan arī bieži vien ir nepilnīgi, jo tajos neietveras tonalitāte, noskaņojums utml. Tādēļ, ja piemēram vēl talkā ņem šodienas 1. atradumu, tad tas sāk izskatīties pēc spēcīga rīka.
Pamēģini paeksperimentēt ar šo mesidžu veidu un redzēsi, ka pirmkārt, cilvēki būs patīkami pārsteigti par šādu pieeju. Jo tā retais dara. Otrkārt, redzēsi, ka ietaupi laiku. Treškārt, tas ir labs veids, kā trenēties izteikties.

5. MŪZIKA. Waiting – Kedra Morris

kedra_morris-minNav daudz dziesmu, kas vienlaicīgi ietilptu dejojamo, grūvīgo dziesmu sarakstā un būtu arī ļoti erotiska un balādes tipa dziesma. Katram jau tās asociācijas varētu veidoties savas. Taču es šo dziesmu iedomājos randiņam iesākoties, kad kopā ar kādu palocītos drusku tādos kā funky ritmos. Taču arī kā noslēgums, kad ar vīna glāzi rokās mazliet pieklusinātā gaismā vairs neaizrauties ar runāšanos.
Posted in 5 lietas and tagged , , .