#6 – 5 LIETAS no 4.oktobra

1. VIETA: Beberbeķu ezers. 

beberbeku_ezers (2)Izcila, briljantam līdzīga vieta, kas atrodas tik tuvu Rīgai. Rīgas apkārtnē būts ir daudz kur, bet pie Beberbeķu ezera vēl nebija iznācis. Šis dabas nostūris paslēpies mežā, kurā pilns ar sēnēm un kur pa takām var apiet apkārt ezeram, visu laiku raugoties uz tā ciku cakām izroboto krastu.

Dienā, kad mēs visa ģimene turp aizbraucām, bija pilnīgs bezvējš, tādēļ atspulgs veidoja meža attēlu dubultā.

Gājiens apkārt nesteidzīgā gaitā ar bērnu ratiņiem aizņēma kādas 2 stundas. Pa vidam atrodas smukas vietas piknikam, vai pat teltij. Mēs pilnīgi noteikti izlēmām atgriezties tur vēl ne reizi vien. Un varbūt kādu reizi ar visu nakšņošanu teltī.

Vienīgais mīnuss ir tāds, ka jau gandrīz apejot apkārt ezeram, tu sastopies ar faktu, ka ceļam priekšā piecelta māja, kurai apiet apkārt ir grūti (bet iespējams). Tas, ka māja tur uzcelta, ir stulbi, taču vēl tizlāk ir tas, ka nav nekādas norādes, lai gan citādi visa apkārtne ir labi iekārtota un superforša vieta!

 

2. GRĀMATA: Ben Greenfield Beyond Training: Mastering Endurance, Health & Life

Beyond_trainingEs dabūju šo kā audio grāmatu bez maksas). Standarta cena cietos vākos 19,86$ vai 9,99$ kindle versijā.

Ben Greenfield ir viens no spēcīgākajiem cilvēkiem  fitnesa industrijā. Taču kas padara viņu par īpaši interesantu,  ir tas, ka viņš ir diezgan dziļi racies quantified-self un biohacking sfērā, tomēr kontekstā ar dabu. Pēc būtības viņu varētu sakut arī par dabas hakeri, jo viņš daudz runā par savvaļas augiem, par ķermeņa uzlabošanas metodēm ne tikai bez tehnoloģijām un trenažieriem, bet izmantojot it kā cilvēka vēsturiskās metodes.

Piemēram, trenēties, izmantojot reālus darba rīkus, smagumus cilājot tādus, kādi tie ir dabā (akmeņi, baļķi) utjp. Ir tādas medību izturības sacensības.

Grāmatas “Beyond Training” ideja ir par to, ka trenēties vajag, bet lai ķermenis labi izskatītos, būtu spēcīgs, lai ilgi dzīvotu un dzīvi baudītu, ar treniņiem vien ir par maz. Ir svarīgi sakārtot savu ikdienu, nepārtrenēties, pareizi ēst, labi gulēt, socializēties. Vārdu sakot, dzīvē integrēt treniņus, nevis treniņos integrēt dzīvi.

Kā bonuss pie šī ir aplikācija audible.com, kas ļauj klausīties audiogrāmatas. Iesaku visiem, kuri neatrod laiku lasīšanai. Grāmatas ir pārāk zemu novērtēts instruments, kas var cilvēku mainīt cilvēku!

 

3.ĒDIENS: vistas rulete no Vom Fass Labas Garšas semināra.

galaŠādu, diemžēl, iegādāties nekur nevar, bet sastāvdaļas gan var. Šī rulete tapusi mūsu Vom Fass Labas garšas seminārā. Un recepte ir šāda – vajadzēs:

  • ~ 2 vistas filejas,
  • 1 vidēju burkānu,
  • 100 g sviesta,
  • sauju lazdu riekstu, sauju mandeļu,
  • 2 EK fetas siera,
  • ~250 g cūkas krūtiņas (šķēlēs) vai prošuto tipa gaļas,
  • nedaudz žāvētu dzērveņu,
  • 2 EK Garšaugu ķiploku eļļas,
  • 1 TK Mango Star balzametiķa,
  • garšvielas pēc izvēles, piemēram, sāls, pipari utml.

Jēlu vistas fileju blenderī (!!!) sasmalcina līdz viendabīgai konsistencei. Burkānu sagriež sērkociņa galviņas izmēra kubiciņos. Izkausē sviestu un tajā viegli apcep burkānus. Apceptos burkānus ar visu kausēto sviestu pievieno gaļai, pieliek garšvielas un kārtīgi samīca. Pildījumam sasmalcina riekstus un dzērvenes, pievieno fetas sieru, eļļu un balzametiķi un kārtīgi samaisa.
Uz galda izklāj pārtikas plēvi, ņem sagatavoto gaļas masu un izklāj/ izklapē tādu kā četrstūri, salīdzinoši plānā kārtā, bet tā, lai nav caurumu. Pa vidu šim gaļas četrstūrim liek sagatavoto pildījumu. Ar pārtikas plēves palīdzību sarullē ruletīti (princips līdzīgs, kā suši gatavojot).
Uz cepamās pannas izklāj cepampapīru, izkārto bekona šķēlītes, pārklājot to maliņas vienu otrai. Uz bekona liek ruleti un apritina šo bekonu apkārt tai. Liek cepeškrāsnī uz 180 grādiem un cep kādas 20 minūtes.

Ēd gardu muti!

 

4. PRASMES: Toastmasters klubs

toastmasters-easy-speakViena no manām tuvākā laika prioritātēm ir uztrenēties publiski uzstāties. Lai gan kāda neliela pieredze un mazliet spējas man ir (es vismaz tā ceru), tāpat kā visā, vienmēr iespējami uzlabojumi. Visā, ko šobrīd daru, redzu, ka viena ļoti nepieciešama prasme ir – publiski runāt, uzstāties un atraktīvi prezentēt savas idejas un stāstīt stāstus.

Visādā gadījumā šobrīd mēģināšu meklēt vairākas iespējas, kur trenēties uzstāties. Šādas tādas idejas ir. Un, ja kādam šķiet, ka tas, par ko runāju, ir interesants un noderīgs, es labprāt piedalītos un uzstātos.

Ceļā uz sevis uzlabošanu publiski uzstājoties, pakonsultējos ar Tomu Kreicbergu (zināms arī kā sci-fi rakstnieks – Tom Crosshill). Viņš man ieteica Toastmasters club, kas ir platforma treniņam. Tajā kluba biedri reizi nedēļā sanāk kopā, noteiktā secībā tur uzstājoties ar prezentācijām, notiek feedback apmaiņa un kvalitatīvi (pat ja arī reizēm subjektīvi) novērojumi, un aicinājums uzlaboties. Viss notiek pārdomātā formātā un izskatās, ka dalībnieki tajā piedalās ar lielu entuziasmu. Kas, savukārt, man liek domāt, ka viņi tur piedzīvo progresu.

Atliek vien sakārtot ikdienu tā, lai manā dienaskārtībā vēl ietilpinātos arī šī nodarbe.

 

5. PRIEKŠMETS: maciņš manam Kindle

Kindle_vacinsJau kādu laiku lietoju Amazon Kindle elektronisko grāmatu. Esmu jau daudz rakstījis, ka tas ir viens no lētākajiem vērtīgākajiem priekšmetiem, kas man pieder.

Tomēr visu laiku es vēlos tam vāciņus. Man īsti nepatīk visi tie standarta, ko piedāvā pašā Amazon. Tomēr, ja pērkat Kindle, tad vāciņi ir svarīgi, jo ekrāns viegli skrāpējas. Esmu uzlīmējis aizsargplēvi, kas pasargā pret skrāpēšanos. Taču, tā kā Kindle tiek ņemts visur un daudz kur līdzi, tad kaut kādam nopietnākam aizsargam ir jābūt.

Un tad, pilnīgi nejauši uzdūros MadeByLeherovska telefona maciņam. To savam telefonam bija uzšuvusi Agnese Leherovska, un es palūdzu viņai uzšūt arī manam Kindle. Tātad, roku darbs, tā teikt ‘custom-made’ īpaši manam Kindle.

Agnesei tie nestāv sašūti, bet viņa pilnīgi noteikti uzšūs, ja palūgsiet.

 

Mans maciņš maksā 20Eur.

 


 

Posted in 5 lietas and tagged , , , , , .