#59 – 5 atradumi: pildīta kotlete, F6 un Comedy club [no 9.oktobra]

1. PIEEJA. Bias towards action.

actionsCeturtdien bija manis rīkotais kārtējais Masterminds pasākums. Tāda kā neliela konferencīte. Tas notika The Mill Riga telpās. Uz pasākumu bija ieradušies vairāk nekā 100 cilvēku. ( Par šo lasi drusku zemāk.)
Šī pasākuma sakarā meklēju inforomāciju par tematu – kognitīvie maldi. Un uzdūros kādam rakstam par ‘Bias towards action’. Pat īsti nezinu kā iztulkot šo vārdu salikumu…
Tā kā zinu, ka lielākā daļa cilvēku ir apsēsti ar perfekcionismu (kas, starp citu, ir vienkāršs aizsargmehānisms un bailes kļūdīties), tad tam tieši pretējais būtu vienkārši ķerties klāt un darīt. Nedomājot, ko kāds padomās, un kā vispār viss iznāks. Pat ja neiznāks, tad uztvert to kā eksperimentu, no kura kļūdām mācīties.
Un man pašam likās nenormāli svarīgi rīkot šādu pasākumu, īsti nezinot, vai kāds atnāks, vai kādam patiks. Vai spēšu novadīt, vai neizgāzīšos. Un beigu beigās, vai vispār man tas patīk un vēlos (un arī citi vēlās) šādus pasākumus arī nākotnē.
Es zināju, ka nebūšu gatavs. Ka nebūs viss izdarīts, ko vēlējos. Nepaspēju to un citu.
Nebija padomāts par uzrakstiem, par plakātiem, par palīgiem, par prezentāciju, par pauzēm, par to un vēl šo. Ja būtu perfekcionisma jūgā, tad pēdējā brīdī gribētu atcelt pasākumu. Taču zināju, ka nekad nekas nebūs līdz galam. Tādēļ pasākums notika. Jo vēlējos vadīties pēc  t.s. bias towards action.
Un vispār, es šobrīd daru visādas un tik daudz lietu tieši šī action dēļ. Iesaku citiem arī!

 

2. INSTRUMENTS. F6 nozīmē iezīmēt logu browser’ī

computer_key_f6-minPavisam vienkārša lieta. Atvieglos darbu uz desktop/portatīvā datora.
Es domāju, ka ikvienam datora lietotājam interneta pārlūkā (browser’ī) regulāri ir jānomaina adrese. Tad parasti jāiezīmē adrese un jāpārraksta jaunā. To parasti dara vai nu ar peli, vai ar to skārienjutīgo lauciņu. Taču piespiežot F6, tas iezīmējas pats. Aiztaupot varbūt vien 1-2 sekundes. Taču kopā šīs sekundes savācas un ietaupās daudz laika.

 

3. PASĀKUMS. Masterminds events – Cognitive bias

cognitive-minMasterminds Events un es sarīkoju nu jau 2.pasākumu. Temats – cognitive bias. Tiem, kuri ieradās, tiem paldies! Kuri tikai reģistrējās vai vienkārši gribēja, bet netika, tiem arī.
Pārējiem būs iespēja atnākt 9. februārī. Taču šoreiz jau uz maksas pasākumu (pirmie divi bija bezmaksas). Par Stāstiem un stāstīšanu.
Pasākumus rīkoju, izejot no savām interesēm. Es zinu, cik svarīgs ir mārketings gan manā personīgajā dzīvē, gan arī biznesā. Un kognitīvajiem maldiem te ir milzīga nozīme. Faktiski viss mārketings un secīgi pārdošana (t.s. sevis) balstās uz cilvēka psiholoģiju. Uz to, cik cilvēks ir racionāls-neracionāls, kas viņu interesē, no kā viņš baidās, cik trausls un nedrošs tas ir. Jā, tieši uz tām mīnusu pusēm. Tādēļ arī temats bija šāds.
Un savukārt, otra lieta, kas ir vienlīdz svarīga, varētu pat teikt, tā iet līdzās ar kognitīvajiem maldiem – stāstu stāstīšana. Tādēļ par šo tematu arī būs nākamais pasākums.
Mani secinājumi no aizvadītās nedēļas pasākuma ir tādi – lai nodotu tevis iecerētos ziņojumu klausītājiem, stāstīt stātus ir efektīvāk nekā teorētiski izklāstīt.
Es pats sevi pasniedzu kā pirmo runātāju. Un pastāstīju visiem 4 īsus stāstiņus no manas dzīves, kuros lomu nospēlēja kognitīvie maldi. Tā jau bija entā reize, kad pārliecinājos, ka šāds formāts der vislabāk. Un izejot no šī pirmā, kaut kādā ziņā panākuma, es secināju, ka man patīk būt uz skatuves.
Es zināju, ka mani interesē publiski uzstāties. Īstenībā es nolēmu rīkot šos pasākumus tādēļ, lai uzaicinātu pats sevi tajos uzstāties. Jo pagaidām mani neviens tā ļoti bieži un regulāri nekur neaicina. Tādēļ maz iespēju trenēties. Un ar katru nākamo reizi, kurā esmu uz skatuves un stāstu savus stāstus, es saprotu, cik ļoti man tas patīk.
Paldies, ka uzklausījāt tādu nelielu atklāsmīti! Aizrāvos…

 

4. ĒDIENS. Recepte instagramā no KetoDietApp. 

kotlete-minInstagram lietoju kādas 2-3 reizes nedēļā. Kaut kā netīšām uzdūros KetoDietApp kontam. Laikam tādēļ, ka sekoju citiem, kas domā par ketogēno ēšanu. Tāpat kā es.
Šis konts, kā es saprotu, ir arī aplikācija, online kursi un kas tik viss ne. Parasti viņi publicē smukas bildes. Un reizi pa reizei arī kādu īsu video recepti.
Tā gadījās šoreiz. 15 sekundēs mani tā uzrunāja šī recepte! Es pat to nepārrakstīšu, jo jānoskatās ir tikai 15 sekundes. Izcila. Sestdien jau pats pamēģināju. Un jāsaka – buča.
Es šoreiz pamēģināju uz mata atkārtot to, ko viņi video rādīja. Taču nākamo reizi eksperimentēšu ar dāžādiem citiem pildījumiem.
Šāds ēdiens nevar negaršot. Ja nu vienīgi vegāni un veģetārieši neēstu. Citādi – ketogēnā ēšana ir piemērota ikvienam!!

 

5. TALANTS. Comedy club

comedy2-minParasti esmu skeptisks pret humoru caur dziesmu/ mūziku. Reti kad tas izdodas. Taču Comdey Club to prot. Viens, kurš to prot izcilāk par jebkuru, ir Sļepakovs.
Taču man ļoti patīk Matua, Averins, Sorokins un Kravecs. Viņu numuri parasti ir ar dziedāšanu. Ļoti kreatīvi. Humors caur mūziku pacelts citā līmenī. Šis kvartets (bieži vien trio), manuprāt, ir ārprātīgi talantīgi. Gan jau, ka kā mūziķi/muzikanti viņi ir ļoti viduvēji. Tomēr tas, kādu pieeju viņi atraduši, liecina par unikalitāti.
Nu atradums – šis video – pilnīgi noteikti liecina par izdomu, par spējām. Taču pats galvenais – tas ir stāsts, kuru uztvers un ar kuru rezonēs ikviens, kurš noskatīsies.
Posted in 5 lietas and tagged , , .