#56 – 5 atradumi: vazelīns acīm, orientēšanās un kā pārdot [no 18.septembra]

1. SPORTS. Orientēšanās sports.

orientesanas-minBiju Preiļos. Mani uzaicināja uzstāties un vadīt dažas diskusijas biedrības “Preiļi izglītotai Latvijai” aktivitāšu ietvaros. Taču pirms tam es kopā ar biedriem tiku uzaicināts piedalīties tādās nelielās orientēšanās sacensībās. Un jāsaka, ka es no sirds izbaudīju. Vēl vairāk – liekas, ka man parādījās reāls āķis lūpā.
Agrāk, kad vēl Ogrē trenējos basketbolā, sporta zālē (kas bija tāds kā neliels sporta centriņš vispār) paralēli vienmēr notika orientēšanās sporta treniņi. Mēs vienmēr sāgērbušies kedās, šortos, krekliņos, bumbodami skatījāmies, kā citi bērni jakās, garajās biksēs, cepurēs un cimdos, ar kartēm rokās kaut ko tur pulcējas.  Esmu uzaudzis blakus orientieristiem. Taču ne reizi nebiju pamēģinājis pats. Man jau tā likās, ka man varētu patikt. Esmu daudz domājis par piedalīšanos Magnētos utml. Taču kaut kā vienmēr atradušās visādas citas lietas. Man ir paziņas un draugi, kas piedalās. Tagad, kad esmu pamēģinājis, nu jau esmu sarunājis, ka mēs ģimene kaut kad tuvākajā laikā kādā Magnētā piedalīsimies.

 

 

2. PĀRDOŠANAS RĪKS. Raksts par 5 posmiem, kā veidot savu pārdošanas prezentāciju

Attēls no unsplash.com (Elejandro Escamilla)

Attēls no unsplash.com (Elejandro Escamilla)

Ne vienmēr rakstiņi blogos un portālos ir tik vien kā interesanti. Citreiz tie ir īstas zelta bedres. Ar super noderīgu un vērtīgu informāciju, patiešām ļauj paņemt tik daudz noderīga, ka pēc tam daudz ko sāksi darīt citādāk. Ļoti reti kad es atveru savu blociņu un pierakstu sev piezīmes pēc izlasītā. Šoreiz es piefiksēju. Šo metodi noteikti izmantošu.

Pārāk daudz un pārāk bieži biznesos, pārdošanā esam apsēsti ar sava produkta slavēšanu. Runāt tikai par sevi nav interesanti nevienam, kas klausās. Klausītājiem gribās dzirdēt un runāt par sevi. Tādēļ pārdodot jebko ir svarīgi iezīmēt to aktualitāti, ko tas dos pircējam. Tas nav nekas jauns, taču tas tiek pārāk maz darīts.
Šajā pārdošanas prezentēšanas taktikā ļoti labi un strukturēti iezīmēts, kā loģiski un secīgi nonākt līdz vēlamajam iznākumam – klients nevar iedomāties dzīvi bez tava produkta/ pakalpojuma.
Šeit ir saite uz pilnu rakstu. Taču uzskaitīšu tos 5 punktus:
1. Nosauc kādu milzīgu, nozīmīgu izmaiņu pasaules kontekstā. Kaut ko, kas rada lielas izmaiņas. Kā arī potenciāli, kā un kāpēc par to jādomā tava potenciālajam klientam. Kā piemēru es minēšu tikai pašas problēmas. Katrs  pats var atrast sev vajadzīgo pielietojumu. Piemērs – jau puse interneta lietotāju mājas lapas skatās no saviem telefoniem.
2. Norādi, ka pēc šīm izmaiņām neizbēgami būs ieguvēji, bet arī zaudētāji. Ja seko visam līdzi un ņem vērā visu, tad norādi, kā viss izskatās pozitīvi, vai negatīvi, ja ignorē šīs lielās izmaiņas. Turpinot iesākto piemēru, ja tev ir mājas lapa, un tā nav pielāgota mobilā telefona formātam, tad pusei cilvēku būs pretīgi skatīties uz to.
3. Parādi, kāda izskatās ‘apsolītā zeme’. Pastāsti to, cik forši ir nonākt apsolītajā zemē. Taču arī par to, ka tas nav tik vienkārši tur nokļūt. Ka tas ir relatīvi sarežģīti to izdarīt vienam pašam. Mājas lapas kontekstā tas būtu kā pēkšņi uz pusi vairāk cilvēku sāktu apmeklēt tavu mājas lapu.
4. Iepazīstini ar fīčām, kā burvju nūjiņām, kas palīdzētu pārvarēt šķēršļus, lai nokļūtu ‘apsolītajā zemē’. Vecs pret jauns demonstrēšana. Pašā rakstā pieminēta ir Pelnrušķīte un feja, kas no ķirbja uzbur karieti.
5. Pierādi/ parādi liecības, ka tas viss, ko izstāstīji, ir iespējams. Parādi kaut vai kādu statistiku, cik un kā kādam ir pieauguši apjomi utml., kopš izstrādāts mobilajiem telefoniem pielāgots mājas lapas dizains.

 

3. STĀSTI. Par stāstiem.

Attēls no unsplash.com (Camille Kimberly)

Attēls no unsplash.com (Camille Kimberly)

Šis nelielais stāstiņš no vienas puses ir interesants. Taču no otras puses ļoti pamācošs. Taču ne tikai tādēļ, jo izskaidro, ka ir vērts ieguldīt laiku un enerģiju, lai sasniegtu sev vēlamo iznākumu. Tas ir pamācošs arī no stāstu stāstīšanas viedokļa. Īsiem teikumiem. Pat ar samērā primitīvu pieeju. Nekā tur tāda nav. Un tomēr tas ievelk. Ne velti šim ir 600 tūkstoši skatījumu. Tā ir jāmācās stāstīt/ rakstīt stāstiņi. Tiem nav jābūt gariem un sarežģītiem. Un cilvēkiem patiks.

Un starp citu, pēdējais teikums, manuprāt, izšķīra visu.

 

 

4.  RĪKS. Vazelīns

vaseline-minVazelīns. Esmu šo līdzekli izmantojis tikai vienai lietai. Skriešanai. Kad skrien maratona garuma distances, tad sevi ir jāieeļļo. Kājstarpe, varbūt paduses. Jo ar sviedriem un nemitīgu 3-4 stundu rīvēšanos, no sāpēm var izvairīties, ja ir vazelīns.
Taču šis ir tas pielietojums, par kādu dzirdu pirmo reizi. Neesmu mēģinājis, nezinu arī cik tas ir droši. Taču man izklausījās interesanti, ka ieziežot acu plakstiņus, pat pie vislielākā noguruma, var noturēties neaizmigt papildu 3-4 stundas. Kad pienāks tā situācija un vajadzēs, tad centīšos atcerēties!

 

 

5. ĪPAŠĪBA. Kas veiksmīgiem uzņēmējiem jeb entreprenieriem ir kopīgais

mixergy-minViens no maniem pēdējā laika mīļākajiem podkāstiem ir Mixergy. Tajā Andrew Warner intervē dažādus uzņēmējus, vairāk vai mazāk veiksmīgu ideju īstenotājus. Šoreiz stāsts nav par to.
Vienā no nesenajām epizodēm izņēmuma kārtā Andrew tika intervēts pats. Un viņam pajautāja – pēc vairāk nekā 1000 uzņēmēju intervijām, kura viņaprāt ir viena no īpašībām, kas ir kopīga un piemīt  visiem ar panākumiem bagātiem cilvēkiem. Un es negaidīju tādu atbildi. Empātija. Taču es ne tikai negaidīju, es arī līdz galam nesapratu, kā tieši empātija var būt tas veiksmes faktors. es par to daudz un ilgu domāju, līdz beidzot sapratu. Vismaz man liekas, ka sapratu. Un arī piekrītu.

 

Ja vēlies uzzināt manu versiju, tad pieraksties te –  atsūtīšu Tev pilno paskaidrojumu!


Posted in 5 lietas and tagged , .