#54 – 5 atradumi: filma par narkomānu, smukas lietas un baziliks [no 7.septembra]

1. DIZAINS. Smukas lietas.

bambusa_skanda

Attēls no repick.co

Līdzīgi, kā ProductHunt un Pinterest, arī šis ir kā tāds mikroresurss, kur pameklēt smukas lietas. Pateicoties šādām vietnēm vairs nav jābūt super miljonāram, lai varētu atļauties nopirkt kūlīgas lietas, jo tādas izgatavo tikai Starks. Tagad ikviens tādas var gatavot un ikviens var nopirkt.

Lieliski!
Varbūt pat vairāk kā par šīs vietnes eksisnetci es priecājos par atziņu, ka šobrīd arī augstā dizaina pasaules lietas ir demokratizētas. Piekļuve tām, un pat to izgatavošana, ir kļuvusi ļoti iespējama.
 

 

 

 

 

2. GUDRĪBA. “When you think it’s too hard, remember…doing the things that will make you successful is a lot easier than being unsuccessful.” Ray Dalio

Attēls no content.time.com

Attēls no content.time.com

Paskatīties uz “viegls-grūts” mijiedarbību dzīvē pilnīgi no citas puses.

 Jāatzīst, ka šādi uz to skatīties man pašam nekad nebūtu ienācis prātā. Varbūt būtu. Bet to tagad nezinu.
Un tiešām, ja tā padomā, tad palikt komforta zonā ir krietni vien nepatīkamāk, nekā nemitīgi mēģināt no tās izkļūt. Paanalizē tās situācijas, kad esi komforta zonā. Tieši tad ir vislielākais stress par potenciālo būšanu ārpus tās. Nevis brīdī, kad esi ārpusē, vai ej uz ārpusi, – tieši tad visvairāk dominē augstais vērtējums par potenciālo būšanu komforta zonā. Vismaz es šo Ray Dalio teicienu tulkoju šādi!

 

 

3. FILMA. Caur adatu

caur_adatu2012. gads. Uzfilmēta un palaista dažos seansos kinoteātrī.
Filma par heroīna lietotāju. Tagad pieejama plašai auditorijai arī Youtube.
Sieva ieteica, lai noskatāmies. Pie viena būs arī izglītojošs seanss bērniem. Tā mēs visi 5 sestdienas vakarā ķērāmies pie dokumentālas “narkomānu filmas” noskatīšanās.
Skarbi, patiesi, labi! Pamācoši, arī briesmīgi. Saskatīju līdzības ar filmu “Tārps”. Tādā nozīmē, ka viss stāsts (protams, necik neinscenēts) sākas ar skarbumu, bet beidzas labi. Ko filmas veidotāji paredzēt nevarēja.
Man tikai 2 komentāri/ atziņas.
1) Kas šobrīd notiek ar Ediju? Kāds varbūt zina, vai viņš joprojām ‘tīrs’?
2) Filma, iespējams, izdotos spēcīgāka, ja vēl lielāks uzsvars tiktu likts uz Edija stāstīto stāstu par to, kā viņš vidējās distances skriešanas sacensībās pēdējā aplī, pēdējos 500 metros no pēdējās vietas uzsāka pakaļdzīšanos un, visus apsteidzot, ieguva pirmo vietu. Šis ir super būtiski!!! Tāpēc, ka šādās situācijās nokļuvušie cilvēki var izglābties TIKAI un VIENĪGI sev par labu izmantojot pagātnes situācijas, kurās kaut kur ir atrasts spēks, izturība, vēlme tikt no mēsliem laukā. Domāju, ka Edijs tika galā ar visu, jo apzināti vai neapzināti izmantoja tieši to pašu tehniku, kuru bērnībā tajās sacensībās.

 

4. ĒDIENS. Baziliks no Kalnciema tirdziņa.

img_2831Bazliks, garšaugu/ garšvielu karalis. Viens no iemīļotākajiem gan pasaulē, gan arī Latvijā. Mocarella, tomāti un baziliks. Un, protams, olīveļļa.
Tieši tādēļ, ka man garšo, nolēmu pats audzēt uz savas palodzes. Kaut ko esmu arī apšņikājis, tomēr maz. Nīkuļo. Parasti pērku tirgū buntīti, vai, ja ļoti kupls, tad podiņu rimijā. Gan vienā, gan otrā gadījumā sanāk padārgi.
Šoreiz atradums ir vistīrākā zelta bedre. Kalnciema tirdziņā, kurā, starp citu, esmu atsācis piedalīties ar vomFASS, ir viena dāma, kura tur tirgojas ar visdažādākajiem garšaugiem. Tai skaitā ar baziliku podiņos. Taču pārsteidzošākais ir cena un bazilika kuplums/daudzums. Podiņš ar mega daudz baziliku (kā redzams attēlā) maksā tikai 1€.
Lūdzu, sestdien uz tirdziņu! Pēc bazilika un pēc vomFASS aveņu balzametiķa, lai gatavotu mocarellas salātus.

 

5. E-KOMERCIJA. Pakomāti Omniva

pakomatsPaldies Omnivai! Pateicoties tai, visa e-komercija Latvijā kļuvusi daudz ērtāka. Faktiski jauns līmenis. Agrāk tas pārsvarā bija ar kurjeriem (Omnivai ir arī tas), taču neērtības ir lielas, jo tas ir gan dārgi, gan vienmēr jāsaskaņo ar saņēmēju. Man pašam kādreiz, kad zvana kurjers, vienmēr jābūt gatavam, ka jebkurā brīdī manas svarīgās lietas būs jāpārtrauc, jo kurjers ir klāt.
Pakomāti šajā ziņā ir nenormāli ērti. Tie atrodas  visā Latvijā, pie tam Rīgā ļoti daudzās vietās. Gandrīz pie katra lielveikala, uz kuriem tāpat visi, tai skaitā es, regulāri brauc/ iet.
Pieej pie aparāta, ievadi kodu, ko saņēmi kā sms, atveras kastīte un izņem sūtījumu. Tā pat arī ar nosūtīšanu.
Te tagad šo rakstu, un sāk jau likties, ka saņemu naudu no Omnivas par reklamēšanu. Taču patiesībā daru to tāpat no savas brīvas gribas, jo šāds serviss ir ļoti laba iespēja jebkuram e-veikalam. Kāds arī man ir. vomFASS. Tad jau drīzāk man jāreklamē ir tas. Jo es izmantoju Omnivu.
Posted in 5 lietas and tagged , , , , .