#52 – 5 atradumi: kempings un kapu sveces, kinza un tomāti [no 21.augusta]

1. ĒDIENS. Kinzas salāti ar tomātiem

cilantro-minLatvijā par klasiku jau daudz maz kļuvis baziliks un tomāti. Tāda kā itāliskā ietekme. Bazilika tirgū ir pa pilnam. Rimi un citos lielveikalos arī. Un tas ir rādītājs.
Tagad par kinzu. Tā vairāk ir austrumu virziena garšviela/garšaugs. Spriežot pēc pieejamības tirgū, tiek lietots. Spriežot pēc pieejamības Rimi, to lieto mazāk nekā baziliku.
Tādēļ padalīšos ar recepti. Super elementāra. Ļoti atsvaidzinoša!
– Ņemam aromātiskus (vēlams aveņu) tomātus un sagriežam, kā pašiem patīk.
– Sīpolus sagriež skaidiņās, vai man patīk lielākos salmiņos vai pat ripās.
– Sakapā nomazgātu kinzu, var ar visiem kātiņiem, jo atšķirībā no pētersīļiem, kātiņi arī ir mīksti un maigi.
– Liek visu bļodā, pievieno jūras sāli, piparus un labu olīveļļu, piemēram sicīliešu Madonia no vomFASS.
Ak dievs, ku’ garšīgi! Gan kā piedeva pamatēdienam, gan kā piedeva salātu lapām,  var vēl pievienot arī mocarellu, garšos izcili!

 

2. VIETA. Kempings “Jūrasdzeņi”

Snapseed-min

Mana darba vieta, kamēr visi teltī guļ

Ja nepatīk ceļot, vai kaut kur izbraukumā nakšņot teltīs, tad tapat kā ar olīvām vai trifelēm – viss vēl priekšā, lai tas iepatiktos.

Tā nu mūsu ģimenes piecinieks ceļojuma laikā pa Latgali ieguvām līdz šim  nebijušu garšu nakšņot teltī. Bērniem jau īpaši patīk.
Latgalē mums bija ģenerālmēģinājums. Lai tagad augusta izskaņā aizbrauktu uz jaunu kūrortu – kempingu “Jūrasdzeņi”. Pēc labām rekomendācijām un ieteikumiem.
Tā mēs izdomājām, ka atbrauksim uz Tūjas pludmali, apskatīsimies, kā mums patīk, ja būs labs laiks un viss kārtībā, tad paliksim.
Palikām. Laiks bija labs, kempings bija ļoti skaists, jo visa teltīm paredzētā pļava atrodas pašā jūras krastā. Pats krasts ir stāvais krasts gandrīz vai kā Jūrkalnē. Tikai drusku zemāks.
Ciematiņš ar 2 veikaliem (Elvi un Lats).
Pašā kempingā ir gan dušas, gan labas WC. Un pat āra virtuvīte ar diviem degļiem. Man par pārsteigumu, gandrīz neviens uz tās gāzes plīts negatavo. Es biju domājis, ka vakariņu vai pusdienu laikā tur veidosies kulināru rinda. Taču sapratu, ka lielākoties ceļotāji ar teltīm līdzi nevadā katlus un pannas. Tādēļ virtuvīti vairums izmanto tējas un kafijas vārīšanai. Savukārt kemperiem pašiem ir viss aprīkojums.
Vienīgā problēma, ka te nav un man nav ledusskapja. Tādēļ jau minētajā Elvī katru reizi eju iegādāties svaigus produktus un iztēlojos dzīvi pirms ledusskapjiem.
Visā visumā labs kempings, jo atrašanās vieta ir galvenais bonuss. Visas pārejās ekstras ir standarta.
Lai gan, kāds vācietis ar milzīgu netīro trauku kaudzi bija sašutis, ka pa krānu tek tikai aukstais ūdens.

 

3. INSTRUMENTS. Kapu sveces

kapu_sveces-min

IMG_2665 (1)-min

Kapu sveces liktas lietā

Kontekstā ar kempingu un teltīm, atradums ir visai ģeniāls. Kā izrādās, kapu sveces ir ļoti labas arī romantikas nodrošināšanai pie vējainās jūras.

Nekas jau gari un plaši nav jāskaidro. Jo visi jau taču zina, kas ir kapu sveces. Tikai tās nav tikai kapu sveces. Vakarā pie vīna glāzes jūras krastā tās dod gan gaismu, gan noskaņu. Tādēļ piknika komplektā tagad oficiāli ietilpst arī kapu sveces!

 

4. PRĀTS. Multiplier mindset Joe Polish & Dan Sullivan

multipliers-minDroši vien drusku sarežģītāks temats nekā kapu sveces vai kinzas salāti. Taču temats, par kuru  vērts padomāt, ja lasi šīs rindas.
Tādēļ uzdošu Tev jautājumu.  Kas no visa, ko dari, ko zini, ko pazīsti, atstāj(is) tādu iespaidu, ka uzlabojumi jebkurā dzīves jomā ir ar ģeometrisku progresiju jeb daudzskaitļojuši visu????
Vai esi kādreiz aizdomājies/-usies, kam būtu jāvelta vairāk laika, vairāk enerģijas? Nevis ļoti rūpīgi un labi paveikts darbs, kurš nemaz nav bijis jādara, jo nedz tev, nedz jebkuram citam nav vajadzīgs. Padomā uz atpakaļu. Kuras ir bijušas tās dažas it kā mazās lietas, kuras izdarot, pēkšņi viss pārējais kļuvis lielāks un nozīmīgāks. Kāda grāmata izlasīta, kaut kur atklāta kāda pilnīgi jauna ideja un doma. Vai kāds pasākums apmeklēts, kurā iepazīts īstais cilvēks. Vai kāds telefona zvans paveikts, vai kāds brauciens vai filma.
Tieši šādi Joe Polish un Dan Sullivan runā par multipliers jeb daudzskaitļotāju konceptu. Nafig darīt lietas tikai tādēļ, ka tās ir tikušas tā darītas? Kāpēc nejautāt, vai to vispār vajag? Vai tiešām nav kas tāds, kas atstāj lielu iespaidu. Pie kam, tam nav jābūt tādam, kas rada efektu uzreiz.
Protams, ka visu gribas uzreiz dabūt gatavu. Taču realitate ir tāda, ka viss prasa laiku. Un panākumi, kas no malas liekas tūlītēji un ātri, patiesībā ir prasījuši ilgstošu sagatavošanās laiku.
Es pats daudz domāju par daudzskaitļotājiem, par to, kas ir dažas lietas, kuras man var radīt priekšrocības. Kaut vai, piemēram, šī 5 atradumu rakstīšana man ir radījusi daudz priekšrocību, ļāvusi man daudz ko pēc tam darīt, kas citādi nebūtu bijis iespējams.

 

5. FILMA. DEMOLITION

demolition-minPēc ilgāka pārtraukuma 5 atradumos beidzot iekļuva filma. Ne tāpēc, ka es nebūtu skatījies vispār neko. Vienkārši nemaz nav tik daudz to filmu, par kurām varētu pēc tam teikt, ka labas.
Šoreiz beidzot ir kāda laba filma.
Filma ir par čali, kuram nomira sieva, kuru viņš nemaz nemīlēja, un, kā noprotams, viņš nevar mīlēt nevienu, jo viņam piemīt kāda patoloģiska īpatnība. Lai gan filmā nav īsti skaidrs, vai šī nemīlēšana saistīta ar fizioloģiju vai vienkārši viņš tāds ir.
… un tālāk jau biju uzrakstījis tādu kā anotāciju filmai, tad sapratu, ka viss tas būtu bijis spoilers. Un izdzēsu tekstu.
Vienu gan varu teikt – manuprāt, šīs filmas autori izmanto manipulācijas ar skatītāju pozitīvā nozīmē (lai gan es tikai par sevi varu runāt). Nezinu – apzināti vai ne, filma ir super masterpiece!
Nieiekļuva topā:
Posted in 5 lietas and tagged , , , , .