#5 – 5 LIETAS no 28.septembra

1. PADOMS/ FRĀZE: par to, vai un kā tevi sapratīs kā rakstnieku.

Attēls no kevinmartineau.ca

Attēls no kevinmartineau.ca

Es neesmu drošs, vai varu sevi saukt ar rakstnieku, un kā vispār kāds kvalificējas rakstnieka nosaukumam. Tomēr ņemot vērā, ka sevi regulāri nodarbinu ar rakstīšanu, tad ņemos sevi drusku saukt par rakstnieku.

Tādēļ es kā rakstnieks vēlos gūt, ņemt un lūgt jebkādus padomus, kas mani padarītu par arvien labāku rakstnieku. Šonedēļ padoms, kuru vēlos sev pieņemt, būtu – kad raksti, nevajag baidīties, ka tevi nesapratīs. Daudz būtiskāk ir domāt par to, lai tevi nepārprot.

Šo padomu dzirdēju angliski, un, protams, ne konkrēti man adresētu. Taču padoms, ko es varētu šai kontekstā dot citiem (sev arī) – meklēt sev mentorus, skolotājus, padomdevējus.

Bieži daudzu kļūda ir tāda, ka izvēloties Īlonu Musku vai Ričardu Brensonu (tipiski), seko iebildumi, ka viņi ir pārāk lieli, lai ar viņiem vispār sazinātos. Taču uzskatu, ka savu skolotāju var iegūt un atrast gan grāmatās, gan blogos, podkāstos. Protams, arī personiski iepazīstoties.

 

 

2. IDEJA #1: katru nedēļu vismaz vienu labdarības/palīdzības aktu – šonedēļ palīdzēju nostumt mašīnu.

Šad un tad, ejot ar bērnu parkā, vai arī nesen pārgājienā dabā, mēģinu pacelt gružus, kas uz zemes. It kā tāda zināma lieta, un it kā intuitīvi daudzi no mums to dara, taču šķiet – vienmēr var vairāk. Ja visu un visus mēs mēģināsim atstāt labāk/-us nekā sastapām, tad viss ies uz augšu.

Rakstot par 5 iknedēļas lietām, izmantoju iespēju sev to atgādināt, jo nebūt neesmu paraugs šajā sakarā.

Vēl par šo tematu runājot, man ir viens citāts, ko nupat dzirdēju (vairs neatceros no kā), un kuru pilnīgi noteikti varu attiecināt uz sevi. Visi vēlas palīdzēt pasaulei, mēģinot darīt lielas lietas, bet nav, kas palīdz mammai nomazgāt traukus.

 

3. IDEJA #2: saņemt 10 atteikumus, tos filmējot.

Attēls no kleantreatmentcenters.com

Viss sākās ar mastermind grupu, kuras dalībniekiem uzdevu uzdevumu līdz nākamai tikšanās reizei (2 nedēļu laikā) saņemt 10 atteikumus. Grupas dalībniekiem tas vienkārši jāpieraksta un nākamajā reizē par to jāizstāsta.

Par to turpināju domāt un nolēmu, ka arī es vēlos pieņemt šādu izaicinājumu. Taču bloga vajadzībām nolēmu iet drusku tālāk un filmēt to. 3 nedēļu laikā apņemos ievietot video ar scēnām, kur man atsaka.

 

 

 

4. Mazs datora rīks. http://flowingdata.com/2015/09/23/years-you-have-left-to-live-probably/ Life expectancy

Probabilities_For_years_to_liveŅemot vērā, ka vēlos dzīvot līdz 120 gadiem, mani aizrāva šis instrumentiņš.

Būtībā tas ir rīks, kas parāda cilvēka varbūtību nodzīvot vēl vienu gadu, atkarībā no tā, kāds ir viņa vecums. Tas, diemžēl, parāda populācijas varbūtību, nevis individuālo. Taču vienalga interesanti. Iesaku paspēlēties ar vecumu un, pamēģinot dažādas opcijas, redzēt, kas notiek.

 

Par dzīves ilgumu runājot, nesen apmeklētajā Biohacker Summit klausījos futurologa Max Moore prezentāciju. Tajā viņš, atbildot uz jautājumu, kāpēc cilvēkam vajadzētu dzīvot ilgi – atbildēja perfekti (tas tā, atbildot visiem tiem, kas nez kādēļ šausminās / brīnās par vēlmi ilgāk dzīvot) – “man ir sastādīts saraksts ar lietām, kuras gribētu darīt uz veseliem 10’000 gadu. Ta sir smieklīgi, kādēļ, lai kāds gribētu beigt dzīvot, jo kļūst garlaicīgi vai jebkurš cits iemesls.

https://www.facebook.com/flaixfm/videos/10153163818512652/

5. ĒDIENS: desa un/ vai kukurūzas galetes

SnapseedMan garšo desas. Vēl man nepieciešams ēst daudz tauku, jo tā es jūtos un performēju labāk. Plus mīnus visiem tā būtu jābūt. Esmu atradis labu desu no sava mīļā kaimiņu veikala Rikodeli. Tur nopērkama salami tipa desa ar daudz taukiem un daudz gaļas perfektā proporcijā.

Salikums jeb gaļas/tauku maisījums ir tik veiksmīgi izveidots, ka pat treknuma nīdēji varēs labi dabūt lejā.

Mazliet no smieklīguma sērijas. Mājās neēdam maizi, taču šad tad iegādājamies kukurūzas galetes (tādas plānākas nekā rīsu galetes, tādēļ garšīgākas). Viņas ir padārgas. Agrāk, kad biju mazs, mamma vienmēr teica, lai es neēdot desu bez maizes. Tagad mana versija ir, lai neēd galeti (maizi) bez desas.

Abi šie labi derēs pa vienam vai komplektā.

 

Posted in 5 lietas and tagged , , , , .