#44 – 5 atradumi: Kaķu kaku kafija, bezmaksas PR un festivāls “Lampa” [no 26.jūnija]

1. RĪKS. PR kampaņa par bīvu

PRxVHGandrīz katru dienu pārskrienu pāri ProductHunt.
Šo jau esmu minējis kā izcilu resursu, lai sekotu līdzi inovācijām un interesantām lietiņām, kas top un ir jau tapušas. Patiesību sakot, uz šo man ir uzstādīts homescreen.

Mani uzrunāja kāda PR kamapņu veidošanas platforma. Nu, protams, ka tā ir maksas, un iespējams, pat, ka padārgi. Viss atkarīgs no pieejamajiem budžetiem. Tomēr pamanīju, ka, lai pārliecinātos par viņu sniegtajiem pakalpojumiem, kompānija piedāvā 30 dienu bezmaksas kampaņu izstrādi. Man šķita, ka šāda iespēja uzņēmumam, kas vēlas startēt starptautiskajos tirgos, ir laba iespēja. Pat ne tik daudz kā 30 dienas saņemt bezmaksas PR pakalpojumu. Drīzāk ar PR speciālistu palīdzību nonākt līdz kaut kādām PR’iskojamām atziņām, kas palīdzēs kaut vai pašiem veidot savas sabiedriskās attiecības. Šāda feedback’a iegūšana no profesionāļiem ir ļoti vērtīga. Tādēļ to saņemt bez maksas varētu būt labs ieguvums.

 

 
 

2. DZĒRIENS. Kafija no weasel un/ vai civet kaķiem

weasel coffee-minĪpaši, ja esi redzējis filmu “The Bucket list”, tad zini, kas ir Kopi Luwak. Ja ne, tad paskaidrošu –  tās ir no kaķa kakām izvilktas kafijas pupiņas, bet pēc tam viss, kā parasti. Ja drusku precīzāk, tad tas nav vis kaķis, bet kaut kas pērtiķveidīgs. Lai gan, nav tik būtiski. Tādēļ, ka nesen uzzināju par Āfrikas praksi to pašu darīt ar kafijas pupiņām no ziloņu kakām. La vai kā, ideja ir tāda – dzīvnieks saēdas kafijas auglīšus/ ogas. Tad, kad tās nonāk barības pārstrādes procesos, šīs ogas, kurās iekšā ir kafijas pupiņas, fermentējas un visādi citādi iegūst pēc tam par dārgu naudu pārdodamās kafijas aromātu.
Kafija patiešām parasti ir ļoti dārga. Šķiet, šobrīd Kopi Luwak ir kā produktu grupas zīmols. Un tas ir dārgs. Taču Vineta Āboliņa nupat atgriezās no Kambodžas, no kuras viņa man ciema kukulī atveda no tāda paša kaķa ņemtu kafiju, tikai bez Kopi Luwak apzīmējuma. (vispār kafija ir no Vjetnamas)
Respektīvi, tāds kā no name produkts. Un tad tas parasti saucas vienkārši kā Weasel Coffee. Weasel ir tas dzīvnieks. Latviski weasel ir zebiekste. Spriediet paši, vai zebiekste ir kaķis vai pērtiķis. Lai kā arī nebūtu, zebiekste, kaķis vai zilonis, kafijai patiešām ir citāds aromāts. Taču ne tāds, kādu tagad domājat. Kafija ir it kā tumšāka, arī it kā rūgtāka. Tomēr ar daudz vairāk tādu kā cigāru un diezgan izteiktu grauzdētu riekstu aromātu. Un vēl kas, parasti kafiju dzeru vārot mokas kanniņā. Taču pēc Anča Romanovska no RocketBean Roastery vadītās degustācijas es arvien biežāk uzleju kafiju krūzē. Un, kā izrādās, lai kafijas aromātu pilnībā izjustu, tad nevajag likt nemaz tik daudz. Krietni vien mazāk, nekā parasti biju pieradis.

Šādi zebiekstes kafija man garšo izcili! Brīnišķīgi!

PAPILDINĀJUMS: Tomēr lai arī kafija garda un ir stāsts, tam visam apakšā ir arī tumšā puse. Šīs kafijas dēļ cieš dzīvnieki, kuri tiek turēti supersliktos mokošos apstākļos. Te par to drusku vairāk!

 

 
 

3. MANTAS. Kafijas krūze KeepCup

keepCup-minKomplektā ar kafiju dabūju arī kafijas krūzi. Izcila līdzi ņemamā krūze, kuras izskats ir tik superīgs, ka to lietoju arī mājās sēžot.
Krūze pati par sevi ir smuka. Turklāt, tā nav nopērkama Latvijā. Taču tāds kā aizmugures stāsts ir tāds, ka tā nāk no Kambodžas kafijas grauzdētājiem un kafejnīcu ķēdes īpašniekiem – kambodžiešiem. Kas pašiem kambodžiešiem ļoti patīk. Vairāk nekā Starbucks vai kāda cita tamlīdzīga iestāde.

Tā kā es pats personiski pazīstu mūsu latviešus, top kafijas mīļotājus RocketBean, tad man kaut kā šī mazā simpātiskā dāvaniņa likās foršā kontekstā. Turklāt augstāk minētā Weasel Coffee no šīs krūzītes garšoja savādāk nekā no parastas virtuves krūzes.

 

 
 

4. PASĀKUMS. Festivāls “Lampa”

lampa-minMan gadījās tā privilēģija piedalīties un vadīt sarunu “Sarunu festivālā Lampa”. Vēl #13 atradumos no 22.novembra stāstīju par kādu Zīmeļu ģimeni Preiļos, ar kuru man izdevās iepazīties, pateicoties tam, ar ko es šobrīd nodarbojos – rakstu rakstiņus, mēģinu atrast variantus, kā uzlabot sevi, savu dzīvi un palīdzēt apkārtējiem.
Tā nu nonācu kontaktā ar Preiļiem. Biju pie viņiem, toreiz novembrī novadīju vienu semināru par to, kā “nodzīvot līdz 120”. Vēlāk, kad aprīlī rīkoju savu pirmo lielāko pasākumu TheMillRiga (par kuru te drusku aprakstīts), lai popularizētu mastermind grupu ideju, veselas piecas dāmas no Preiļiem ieradās uz šo pasākumu. Speciāli brauca 400km vienā vakarā, lai apmeklētu šo pasākumu. Tas ir crazy!! Taču tie latgalieši tiešām ir crazy. Pat tik traki, ka viens otrs ir gatavs atmest savu urbāno un moderno vidi, lai pārceltos no Jūrmalas uz dzīvi Latgalē.
Nu, lūk, par šo tad arī bija saruna, kuru vadīju Lampā. Biju sarunas vadītājs/moderators un uz skatuves intervēju Aigaru Zīmeli (jau minēju Zīmeļu ģimeni), Lahtionovu ģimeni (tie, kas no Jūrmalas), kā arī Aiju Vanagu no Rēzeknes.
Šeit pie atradumiem nav pietiekami daudz vietas, lai aprakstītu katru no šiem stāstiem. Galu galā mūsu saruna ilga 2 stundas. Pie atradumiem drīzāk vēlējos minēt pašu festivālu, kas, manuprāt, ir lieliska ideja un fenomenāls pasākums sarunu kultūras attīstīšanai un veidošanai.
Festivāls Lampa ir izcila platforma dažādu mērķu sasniegšanai. Kādam tas ir popularizēt savas un vispār idejas, citam tas ir trenēties debatēt, izteikties, un vēl kādam citam tramplīns lielāku lietu sasniegšanai. Tā vai citādi: jautājumi ir sarunu centrā. Tādēļ neoficiāli šo festivālu varētu saukt par jautājumu uzdošanas festivālu. Lampas vārds var palikt!
Vēl pieminēšu, ka otrajā dienā Latgales teltī vadīju mastermind grupu ar Latgales telts dalībniekiem par interesantiem un ambicioziem projektiem.

Paldies Preiļi izglītotai Latvijai un visiem pārējiem, kas piedalījās, klausījās, uzdeva jautājumus un noorganizēja visu šo!

 

 
 

5. ORGANIZĀCIJA. Vilku bara stratēģija

vilki-minLinkedIn uzdūros bildei ar vilku bariņu, kas kaut kur dabā pārvietojas pāri pļavai. Tā bilde, kuru redzat pa kreisi.
Kā jau daudz kas dabā, tai skaitā dzīvnieki ir diezgan efektīvi. Tie neiznieko enerģiju, tie optimizē praktiski visu, ko vien var optimizēt. Un šādi var gūt daudz atziņu arī par to, kā organizēties grupās, kā veidot sociālo dinamiku, kā izmantot vilku bara stratēģiju.
Zemāk vienkārši pārtulkots mazais rakstiņš, kas bija klāt bildei.
“Pirmie  vilki ir vecākie vai slimākie, pēc kuriem arī tiek noteikts visas grupas ātrums.
Ja būtu otrādi, tad šie vilki atpaliktu un zaudētu kontaktu ar visu baru. Ja vilkus ielenktu, tad šie vecie tiktu ziedoti.
Kā nākamie ir 5 stiprākie vilki.
Centrā seko pārējie bara vilki, bet tiem tad atkal seko vēl citi 5 stiprākie vilki.
Tas viens pēdējais, tas ir alfa tēviņš. Viņš kontrolē visus no aizmugures.
Šinī pozīcijā viegli kontrolēt visu grupu, izlemt iešanas virzienu un prognozēt draudus.
Viss bars seko veco vilku uzstādītajam ātrumam un komandas galvenā uzliktajam savstarpējās palīdzības sniegšanas garam, lai neviens nepaliktu novārtā.”
The first 3 are the older or sick & they set the pace of the group.
If it was on the contrary, they would be left behind and lost contact with the pack. In ambush case they would be sacrificed.
The following are the 5 strongest. In the center follow the remaining members of the pack, & at the end of the group the other 5 stronger.
Last, alone, follows the alpha wolf. It controls everything from the rear.
That position can control the whole group, decide the direction to follow & anticipate the attacks of opponents.

The pack follows the rhythm of the elders & the head of command that imposes the spirit of mutual help not leaving anyone behind.

 

 
 

 
Neiekļuva topā:
https://typeanything.io/ – pārbaudīt fontus
Posted in 5 lietas.