#4 – 5 LIETAS no 21.septembra

Visa nedēļa ar vienu tematu. Biohacking. Kas ir tavas 5 lietas?

1. Biohackers summit Helsinkos 25.septembrī

Photo 23.09.15 17 41 27Aizvadītās nedēļas  absolūts līderis ir Biohacker Summit Helsinkos. pilnīgi noteikti visus pierakstus un redzētās pieredzes mēģināšu atspoguļot gan atsevišķos rakstos savā blogā, gan arī šur tur vēl.

Tiem, kas nezina, biju šajā pasākumā pieteicies kā brīvprātīgais, lai no vienas puses ietaupītu aptuveni 1000 EUR par dalības maksu, bet no otras puses būtu kā daļa no organizatoriem, kas man ļāva būt pilnīgam insaideram un iepazīties ar virkni interesantu cilvēku.

Vesela virkne runātāju (Ben Greenfield, Max Moore, kā arī čalis, kurš sev jau iestādījis mikroshēmas implantu un pasākuma laikā dzīvajā ielika vēl kādam cilvēkam), Virtuālā realitāte, veselība, sēnes un šķidrs ēdiens kā kosmonautiem. Un kas tik viss nē.

 

Somijā, kā izrādās biohakings ir jau diezgan liela lieta. Aptuveni 1000 aktīvu cilvēku, plus turienes līderis Teemu Arina veidotā Facebook grupa quantified self & biohacking pulcē sevī vairāk nekā 3000 biedru. Kamēr Latvijā es laikam vienīgais par to runāju.

 

Ja tā nav, tad lūdzu informējiet mani par interesentiem šajā jomā!!!

 

2. Warrior breathing jeb elpošanas tehnika

Tā ir elpošanas tehnika, kas ļauj ķermenim strauji pievadīt lielāku skābekļa daudzumu nekā vajadzīgs, tādēļ var pat izmantot kā apreibināšanās metodi, jo sajūtas kļūst, it kā būtu lietotas narkotikas. Tas nav noturīgi, ātri pāriet, taču ieguvumi – samērā strauji iespējams atgūt enerģiju, koncentrēšanās spēju.

Nevēlos sevišķi iet detaļās, kā to dara. To varat aplūkot šeit vai video šeit.

 

3. VR geometrify

Photo 24.09.15 15 40 33Biohacker Summit biju tas, kurš pārraudzīja t.s. playground, kur kompānijas, kas iesaistītas biohaking tehnoloģijās, izstādīja savus aparātus un “spēļmantiņas”.

Starp tādiem bija GEOMETRIFY, kuri izstādīja savu virtuālās realitātes (VR) aparātu, kas sinhronizē mūziku ar vizuālu ceļojumu. Palīdz relaksēties, meditēt un pat fokusēšanās spēju uzlabošanā.

Es teiktu, ka ikvienā stresainā vidē, darba vietās, nākamā uzsmēķēšana, lai nomierinātu stresa nervus būs VR.

 

 

4. Pildīts ķirbis 

Photo 22.09.15 14 04 39Šīs nedēļas laikā man bija iespēja gatavot ēst vienai fotosesijai. Neesmu nekāds smalkais ēdiena gatavotājs, bet šo to varu uztaisīt. Mans favorīts bija pildīts ķirbis. Tā kā tagad ir ķirbju laiks, tad lūk viens no veidiem, kā izmantot savus krājumus.

Nogriez ķirbim augšiņu (var arī pa vidu griezt, tādējādi iegūstot divus podiņus), izņem sēklas, un liec iekšā visu, ko kārojas.

Manā gadījumā bija liellopu maltā gaļa ar garam masala garšvielām, basmati rīsi, pētersīļi, sāls, pipari un kinza. Sapildi visu iekšā un liec cepeškrāsnī.

Lai paātrinātu visu procesu, rīsus pirms tam novārīt un malto gaļu jau pagatavot mērcē, sajaukt kopā un tad iepildīt ķirbī.

 

5. Bloga raksts par hell yeah

Attēls no www.sivers.org

Attēls no www.sivers.org

Jau šķiet vairākos savos rakstos esmu pieminējis Derek Sivers konceptu par “unless it’s a hell yea, it’s a NO” (te būs viņa oriģinālais bloga raksts).

Lai arī cilvēkam grūtākais ir pateikt NĒ, tomēr tas būtu jāpraktizē visvairāk. Stress, esam visi pārņemti ar darbiem, laika trūkums, nespēja izvēlēties, iesaistīšanās projektos un lietās, kuras nerada nekādu gandarījumu, un beigu beigās, vērtēt naudu augstāk nekā laiku – tas ir tik tipiski.

Taču atbilde tam visam ir – biežāk teikt nē. Izlasiet paši šo rakstiņu, un es domāju, tas dziļi rezonēs ar jums.

 

 

 

 

Posted in 5 lietas and tagged , , , , .