#37 – 5 atradumi: kā elpot, lai mazinātu stresu, par drosmi,kas pacels ikvienu augstāk

Earth_Pack_DLCNeesmu vēl tā kārtīgi šo pamēģinājis, taču mani ļoti uzrunāja ideja. Zemāk citā atradumā pieminētais Taylor Pearson padalījās ar savu atradumu – mūzika no datorspēlēm. Ļoti datorizēta un sintētiska elektroniskā mūzika. Dažus gabalus jau lejuplādēju un paklausījos. Piemēram, spēlēs Mass Effect 3 mūzika. Jūtu, ka varētu būt labs.
Ideja tāda – datorspēles ir mega liela nišas pasaule, par kuru datorspēļu nespēlētājam nav pat nojausmas. Taču mazliet esmu dzirdējis un lasījis par to. Tas ir kosmoss! Tur notiek čempionāti, uz milzu pasākumiem tiek dabūtas lielākas auditorijas nekā uz jebkuru The Beatles vai The Rolling Stones koncertu. Tas ir supermilzīgs tirgus.
Dzirdēju interviju ar čali, kas ražo uztura bagātinātājus, patiesībā nootropics un smart drugs priekš šīs pasaules. Tas ir atsevišķs stāsts. Taču par datorspēļu mūziku – šī mūzika radīta, lai spēlmaņus ievestu t.s. flow stāvoklī. Kurā viņi neapšaubāmi arī nonāk. Tikai tā var izskaidrot to, kā bez ēšanas un dzeršanas, un piedodiet, bez tualetes, cilvēks padsmit stundu no vietas var spēlēt spēlītes. Tādēļ saredzu lielu potenciālu, lai klausītos šo mūziku fonā kādai radošai darbībai, piemēram, rakstīšanai vai tml. Tuvākajā laikā noteikti ar šo vēl eksperimentēšu.

Šis ir labs papildinājums aizpagājušās reizes atradumam Binaural beats.

 

 
 

2. FEEDBACK/MĀCĪŠANĀS. No raksta ‘Ko runāt ar bērniem’ – es pamatā rakstu par to, kā pašam sevi izaudzināt
runat-ar-berniemIt kā jau nebūtu pareizi tagad pie atradumiem likt paša sarakstītu rakstiņu. Tāpēc mans atradums šajā sakarā ir kas cits. Atradums drīzāk ir ideja, kura man radās pateicoties šim rakstam.
Pirmkārt, jāsaka, ka šie rakstiņi par bērniem ir populārākie manā lapā. Ar mega atstatumu populārākais tas, ko bērniem mācīšu pats. Un tagad 3 dienās 2.vietā ir pēdējais raksts par runāšanu ar bērniem. Tā kā rakstu par dažādiem tematiem, pārklāju daudzas intereses, tad šie ir skaidri rādītāji, kas vienai daļai liekas aktuāli.
Otrkārt, vēlos uzsvērt, ka attiecībā uz rakstiem par bērniem, es pamatā rakstu par to, kā pašam sevi izaudzināt. Ja tas izdosies, tad bērni automātiski dabūs visus audzināšanas, izglītošanas labumus.
Treškārt, man lēnām uzkrājas pieredze, dažādu eksperimentu rezultātā arī stratēģija un taktika bērnu audzināšanā. Esmu nolēmis, ka varbūt varētu dalīties tajā ar citiem interesentiem kādā seminārā utml. Vai Tevi tas interesētu? Ja jā, te vari atstāt savu e-pastu.
Ceturtkārt, jāazīst, ka savulaik izsludināto pasākumu, kurā mācīt bērniem tirgoties, pamatlietas biznesam utml. (uz kuru, starp citu, bija pat pieteikušās daudzas mammas un gribēja, lai viņu bērni tajā tiktu iesaistīti), man tā klusi ir sanācis apstādināt. Par š0 drusku vairāk var palasīt te.
Saku PALDIES visām mammām, kuras gribēja iesaistīties!

Man ir zināmi daži vājie punkti gan pašā projektā, gan manī pašā. Tādēļ es šo projektu pārlieku uz nākamo gadu.

 

 
 

3. ELPOŠANAS METODE. Box breathing – Kā ĻOTI ĀTRI nomierināties stresa situācijā.
box_breathingPiektdien biju TV. Un secināju, ka man jāpadalās ar šo elpošanas tehniku.
Drusku ir melots, ka tas ir jauns aizvadītās nedēļas atradums. Šo izmantoju un piekopju jau ilgāku laiku. Taču man šis noderēja, kad bija jāpiedalās raidījumā “Saknes Debesīs”. Biju tur uzaicināts runāt par ēdienu.
Lai gan es samērā viegli adaptējos un esmu gatavs runāt kameras priekšā, tik un tā iekšā vienmēr ir kāds neliels satraukumiņš.
Box Breathing tehnika dažu minūšu laikā spēj nomierināt iekšējo satraukumu.
Kā redzams bildē, tieši tā ir visvieglāk atcerēties, un arī sev vizualizēt elpošanu.
3-4 sekundes lēni velc iekšā elpu. 3-4 sekundes paturi to iekšā, taču nevis saraustīti, bet plūstoši. 3-4 sekundes pūt laukā gaisu un tad 3-4 sekundes esi bez elpas. Šādi elpojot, jau pēc 1-2 minūtēm jau sajutīsi iestājamies mieru.
Kas interesanti, tad šis ir labs elpošanas vingrinājums, lai atslābinātos jebkurā dzīves situācijā. Varētu pat teikt, ka tā tāda mini meditācija. Nomierināt simpatisko nervu sistēmu, kura parasti iedarbojas baiļu un uztraukuma rezultātā. Kas faktiski atbild par tā saucamo fight-or-flight jeb cīnīties vai bēgt reakciju.

Šādai elpošanai nav nekāda sakara ar ezotēriku vai burvestību. Tā fizioloģiski ietekmē šo nervu sistēmu, sūtot samdzenēm signālus, ka ķermenis atrodas drošībā.

 

 
 

4. RAKSTS: Taylor Pearson raksts par prduktivitāti.
courage_TPJau agrāk esmu pieminējis Taylor Pearson savos pierakstos. Esmu viņu pat intervējis savā podkāstā (kuru, starp citu, pavisam drīz plānoju reanimēt, tikai drusku citā griezumā). Taylor raksta stilā un par tematiem, kas ir dziļi rezonējoši ar mani. Viņa blogs ir viens no tiem, kuru lasu pilnībā, katru rakstu, kas tiek publicēts. Viens no pēdējiem rakstiem par to, kā 3 veidos būt produktīvākam. Kaut gan es šo rakstu uztvēru nevis kā produktvitātes aprakstu. Drīzāk kā ceļvedi uz lielām lietām. Izmantojot Nassim Taleb citātu, kurš arī izmantots pašā rakstiņā:  “Use courage and wisdom, not labor, to make money.”
Runa jau nav tikai par naudu. Bet par jebko. Lietu kārtība pēc nozīmīguma:
  1. darbs
  2. gudrība, viedums
  3. drosme.
Un man pašam jāatzīst, ka tagad ļoti labi saprotu, kādēļ es pa īstam sāku tuvināties lielu lietu sasniegšanai, kas man pat tuvu nebija izdevies vēl pirms 5-10 gadiem. Tādēļ, ka līdz šim es fokusējos uz pirmo punktu. Darbs. Tad, kad jūti, ka kaut kas neiet, tad intuitīvi tev sāk šķist, ka par maz strādā. Un tu sāc strādāt vēl vairāk. Nē, tas nekur neved…
Kad saproti (ja paveicās to pašam izdomāt, vai kaut kur uzzināt), ka ar vēl vairāk darba nekur tālāk tikt nav iespējams, tad sāc domāt par gudrāku strādāšanu. Tad, protams, parādās dažādi triki, tehnikas, stratēģijas utml. Ar kurām salīdzinoši strauji iespējams nonākt nākamajā līmenī. Tikai arī tam ir limiti.
Drosme ir tā, kas daudz smalkāk var ievest tevi augstākajā līmenī. Kas parasti mūs visus attur no kaut kā? Pareizi, mēs paši sevi, bailes, nedrošība. Lai tas tiktu pārvarēts, vajadzīga atrašānās “uz skatuves”, uz dzīves skatuves – tad notiek mācīšanās, tad citi tevi ievēro, tad ir pārredzams, kas labi, kas ne.

Vairāk nekomentēšu, citādi nāktos atstāstīt rakstu.

 

 
 

5. INSTRUMENTI – https://getpocket.com
getpocketCik daudz tavā datorā ir atvērtu interneta pārlūka tabu? Cik daudz ir rakstiņu, kurus tu internetā atver, lai izlasītu, bet to neizdari, jo kaut kas cits iestājas ceļā?
Man tā ir samērā bieži un daudz. Lielas ir iespējas, ka arī tev tā ir. Tādēļ šis rīks varētu noderēt. Ir arī citi. Bet šis, manuprāt, ērti lietojams, sinhronizējas ar telefonu, tam pieslēgties var ar gmail kontu. Un tas ir bez maksas.
Es to lietoju Getpocket kā Chrome extension. Par to, kas tie tādi, ir vērts palasīt, jo viens otrs tiešām atvieglo interneta dzīvi.

Vispār, kad saglabāsi kādu rakstiņu vai jebkuru materiālu, iesaku uzreiz veidot tagošanas sistēmu. Tādēļ, ka internets un jebkuri vērtīgi materiāli ir uz mūžīgu palikšanu. Un tu nekad nevari zināt, kas tev kaut kad varētu noderēt. Tādēļ laicīgi veidot strukturētu informācijas glabāšanu var atmaksāties.

 

 
 

Netika topā:
Posted in 5 lietas and tagged , , , , .