#35 – 5 atradumi: kā netērēt laiku telefonā, uzlabot produktivitāti un Satellites.lv – no 24.aprīļa

1. SABIEDRĪBA. Independent republic of supply chain jeb 300 miljoni cilvēku kā ekspati
a16zInteresants nākotnes tehnoloģiju vīzijas podkāsts “a16z” ir viena no ASV lielākajiem riska kapitālistiem (Venture capitalist) Andreessen Horowitz producēts. Tajā bieži žurnālistiskā veidā tiek intervēti tehnoloģiju un visa cita nākotnes vizionāri.
Vienā no raidījumiem tika runāts par Visa un Visu savienošanu. Un par to, kā internets ir piegādes ķēde (Internet as supply chain).
Man likās fascinējoši, ka tiek lēsts, ka jau šobrīd pasaulē ir ap 300 miljoniem cilvēku, kuri ir kā nevienai valstij ideoloģiski īsti nepiederoši cilvēki. Kā tāda apkārt dreifējoša neatkarīga republika bez ģeogrāfiskas lokācijas. Tā tika nodēvēta par Independent republic of supply chain.
Domāju, ir vērts paturēt prātā šādu redzējumu. Īpaši kontekstā ar to, ka Latvijā daudz tiek runāts par to visu emigrējušo latviešu atpakaļ dabūšanu uz Latviju. Mans jautājums ir  – priekš kam? Tas, manuprāt, ir pilnīgi novecojis un nevajadzīgs skatījums.
Vai Latvijā strādājošs pilsonis, kuram reizi nedēļā jābrauc uz citu valsti, skaitās emigrējis? Vai Anglijā vai Emirātos strādājošs latvietis, kurš regulāri brauc uz Latviju, ir emigrējis?
Varbūt pietiks visu uzlūkot tā, it kā mēs joprojām dzīvotu vienā sētā. Gan ceļošanas, komunikācijas iespējas, gan arī biznesa potenciāls ārpus Latvijas robežām ir daudz iespējamāks nekā jebkad agrāk. Turklāt, varbūt pat Latvijai vajadzētu domāt divos virzienos:
– Latvija bioloģiskās lauksaimniecības lielvalsts,
– Latvija kā tāds ofšors, kā vieta, kurā nav obligāti uzturēties, kurā ekonomika uzbūvēta uz pakalpojumiem, un kaut vai uz dažiem, bet ļoti gudriem cilvēkiem.

Jau jūtu, ka te varu sākt daudz rakstīt savu filozofisko traktātu par Latvijas potenciālo un vēlamo nāktones virzību.

 

 
 

2. INSTRUMENTI – RealizD – app
realizDPagājušonedēļ man atkal pajautāja, kā es visu paspēju. Jautājums vietā. Jo visu nepaspēju. Varbūt no malas liekas, ka it kā pagūstu izdarīt daudz. Bet es ta zinu, ka tā nav. Ka daudz ko nepagūstu. Ļoti daudz.
Neesmu apsēsts ar produktivitātes rīkiem, tomēr testēju un meklēju. Esmu atradis labu rīku. Ar tā palīdzību vēlos samazināt savu telefona laiku. Kā izrādās, vienkārši Facebook aplikācijas izdzēšana no telefona nav palīdzējusi. Tagad Fb skatos caur interneta pārlūku. Un tas pat patērē vairāk laika.
Šī RealizD aplikācija ir tava telefonā pavadītā laika uzskaitīšanas rīks. Tā uzskaita šādas lietas:
– kopējais telefonā pavadītais laiks,
– cik reizes telefons paņemts rokās/ atvērts,
– cik liels intervāls bijis starp telefona paņemšanu rokās,
– ilgākais vienā reizē telefonā pavadītais laiks.
To visu var mērīt un salīdzināt ar iepriekšējām dienām. Tas viss ir bezmaksas versijā.
Esmu paņēmis arī maksas versiju (2,99Eur). Līdz ar to ir pieejama bezlimita telefona lietošanas vēsture. Kā arī – var uzstādīt mērķus. Piemēram, cik ilgu laiku dienā gribu pavadīt telefonā, vai cik ilgi vēlos iztikt, nelietojot to.

Katrā ziņā šis pēc sajūtām liekas efektīvāks veids, nekā bloķēt vienu vai otru aplikāciju. Tagad tas ir neliels sportiņš, samazināt ciparus!

 

 
 

3. PASĀKUMS. Masterminds Events.
masterminds27. aprīlī koprades telpā The Mill Riga biju sarīkojis mazu konferencīti par un ap mastermind grupām. Pasākuma mērķis bija popularizēt ideju par to, kā grupās un ar līdzcilvēkiem katram bīdīt uz priekšu savus projektus un sevi attīstīt.
Bija ieradušies vairāk nekā 50 cilvēku. Kas man bija patīkams pārsteigums. Taču domāju, ka cilvēkus piesaistīja interesantā programma, un, iespējams, nedaudz arī manis oslejadefinētais formāts. Biju uzaicinājis uzstāties Miķeli Studeru no CathBox, kurš līdzi bija paņēmis arī foršo mētājamo mikrofonu! Tas noderēja.
 Runātāju vidū bija arī Katrīna Ošleja, Starptautiskās Kouču asociācijas Latvijas nodaļas prezidente. Interesants un ļoti iedvesmojošs man šķita Jānis Linde, kurš ir viens no manu Masterminds grupu paraugcilvēkiem. Sākotnēji apjucis un nedaudz izmisis, šobrīd strādā pie vērienīga startup projekta. Un atsevišķi interesants un nestandarta stāsts bija Jānim Butevicam, kurš ir ‘Quora’ jautājumu-atbilžu platformas superstārs! Tas, ko viņš dara un kā domā, pārsteidza daudzus. Jo viņam ir tikai 23 gadi.
Panākums, manuprāt, bija tas, ka visi runātaji neuzstājās ar individuālām prezentācijām. Es viņus
visus intervēju. Un tā kā intervija pati par sevi ir jautājums-atbilde, patīkami bija redzēt lielo jautājumu daudzumu katram runātājam no auditorijas.
studersŠis bija pirmais pilotprojekts un eksperiments. Taču domāju, ka nākamais šāds pasākums notiks septembra vidū /beigās.

NU, un ja interesē mastermind grupu ideja un/ vai dalība šādā pasākumā, te vari pieteikties!

 

 
 

4. Mūzika. Satellites LV – Policija brauc.  Pauls Butkēvičs – šoferu dziesmiņa
Satellites_LVEs nesaprotu, kādēļ Satellites LV ir tik maz populāra grupa. Nē, nu ir ok, Latvijā gana zināma. Taču arī ne tik ļoti. Tomēr, manuprāt, kopā ar The Hobos, viena no labākajām grupām. Ar šādu pieeju noklausieties šo jau pavecāko dziesmu “Policija brauc“. Izcils gabals. Bagāts skanējums. Radošuma tur ir vairāk nekā vienā otrā mākslas galerijā.
Un otrs mūzikas gabals, kas ar savu muzikālo pavadījumu mani tik ļoti pārsteidza, ka visu dienu skandināju to savās austiņās. Nekad vēl nebiju dzirdējis šo dziesmu. Ja tā būtu iedziedāta angliski, tad pilnīgi noteikti tā būtu iekļuvusi kādā “Mojo Club” tipa dancfloor jazz izlasītē. Nu un varbūt tas dziedāšanas stils par daudz atgādina 17 pavasara mirkļus. Tomēr dziema noteikti ir samplējama.

Abas dziesmas ir liels baudījums!

 

 
 

5. SMADZENES. Binaural beats app
binaural beatsŠoreiz visi pieci atradumi pierakstīti, fonā skanot binaural beats. Biju daudz par šo dzirdējis, taču vēl kaut kā nebiju mēģinājis. Beidzot lejupielādēju aplikāciju un pat sāku mēģināt, kā tad ir.
Nezinu, vai es tagad sevi mānu, vai patiešām tas strādā. Taču mana šodienas produktivitāte rakstīšanā ir cauri jumtam (through the roof).
Dažu stundu laikā esmu uzrakstījis šo rakstiņu, 1 quora atbildi un vēl diezgan garu rakstu manam blogam par bērnu audzināšanu.
Un jā, arī salicis galvenos plāna punktus rakstiņam SestDienā par to, kā gatavojos skriet maratonu.
Es šeit daudz neskaidrošu, kā binaural beats darbojas. To nemaz nevarētu vienā mazā nogrieznītī.
Aplikācijā iespējams noregulēt šo skaņu ritma frekvenci miegam, meditācijai, atpūtai, fokusam utml.

Šobrīd esmu pamēģinājis tikai fokusa režīmu. Izskatās, ka strādā. Plašāku feedback’u varēšu sniegt vēlāk, kad to pamēģināšu kombinācijā ar nikorette nikotīna košļājamo gumiju.

 

 
 

Netika topā:
– Par to, ka ir vairāk teoriju nekā pierādījumu. No kā izriet, ka ir vairāk jautājumu, nekā atbilžu.
– pēdējā brīža atradums: https://www.facebook.com/idriselba/videos/10153812692958692/ – Par ko tu gribi kļūt, kad izaugsi
Posted in 5 lietas and tagged , , , .