#33 – 5 atradumi – garšvielas, piesātināti tauki, aifona lādētājs un kā ātri jebko apgūt

1. ĒDIENS. Pipari no SpiceHouse
SpiceHouse_pipariNedz vieni, nedz otri bildē redzamie pipari nemaz nav nekādi pipari. Taču esmu tos iemīlējis nenormāli. Domāju, ka Latvijā vienīgā vieta, kur tos var dabūt, ir SpiceHouse A.Upīša pasāžā.
Tiem mazajiem šķeltajiem – Timutas jeb Nepālas pipariem – ir tāds piparmētras un citrusu aromāts. Tie ir gana kodīgi, bet svaigi. Siltās sezonas dārzeņiem, salātiem, zivij utml. – izcili!
Tie garie pipari bērza skariņu izskatā – Garie Bengālijas pipari – ir tādi smagnējāki, bet ļoti asi. Tos labi smalcināt piestā. Taču man tie atrodas piparu dzirnaviņās. Vispār, mans ieteikums kā vienus, tā otrus lietot kombinācijā ar melnajiem un rozā pipariem.
Pie viena šajā rindkopā vēlējos paslavēt SpiceHouse veikalu. Es saprotu, ka garšu entuziasti lielākoties iecienījuši tādas vietas kā Gemoss. Taču Gemosā nav tādu smalku lietiņu kā SpiceHouse. Pamēģini kaut vai īstu Ceilonas kanēli. Vai arī garšvielu maisījumus, kas SpiceHouse ir bagātīgā izvēlē. Garantēju, ka paņemot pa čupiņai 6-7 dažādas garšvielas, neiztērēsi vairāk par 5-6 euro.

Vispār man jāsaka tā – Rīgā garšvielu izvēles un kvalitātes ziņā SpiceHouse ir kā Vom Fass eļļu un etiķu kategorijā – labākais Latvijā!

 

 
 

2. ĒDIENS. Stobra kauls
IMG_1651IMG_1652Šad un tad patukšoju savu saldētavu, atbrīvojot vietu jauniem gardumiem. Kaut kur dziļi, dziļi bija aizķēries tāds jaunlopa stilbiņš divās daļās. Pasutināju to cepeškrāsnī, apgriezu gaļu, kuru, protams, arī ēdu. Taču īsto baudu man sagādāja tie stobra kauli. Cepeškrāsnī tie bija armoātiski apcepušies, apkaisīju ar sāli un pipariem, vienu sev, otru sievai, un gardām mutēm ar karotīti izēdām.
Parastā krogā tādus nepasniedz, restorānā mierīgi var nākties samaksāt kā par delikatesi. Jo tā ir delikatese! Praktiski veselīgākais, kas lopiņos vispār ir. Piesātinātie tauki – tas būtu viens. Taču minerālvielas un vitamīni, kas tur atrodas stipriem kauliem – tas ir tas būtiskais!!

Ja ir iespēja, nelaid garām!

 

 
 

3. DZĪVES ILGUMS. Cik ir vecs?
old_man

Attēls: https://unsplash.com/neill_kumar

Kaut kādā ziņā šis atradums ir nopelnījis būt sarakstā tikai un vienīgi tādēļ, ka man ir īpašas attiecības ar vēlmi nodzīvot ilgāk nekā parasti nodzīvo. Pat vēl vairāk –  ir virkne cilvēku, kuri apgalvo, ka viņiem liekas galīgi garām dzīvot ilgāk par, teiksim, 80 gadiem. Tas man nav saprotams. Kādēļ lai kāds negribētu dzīvot maksimāli ilgi?! Argumentācija, ka apniks vai visi draugi būs miruši, ir totālākais nonsenss. Tādēļ, ka cilvēks var ne tikai iegūt jaunus draugus, bet pilnībā mainīt savu dzīvi arī pēc 75 gadu vecuma. Es, protams, varu par to tikai teoretizēt. Taču pēc lasītā un pēc tā, kā principā uzbūvēts cilvēka prāts, daba, vājās vietas – nav šķēršļu nekam.

Šis video ir tikai labs atgādinājums uzdot sev jautājumu par to, ko un kā saprotam sevi novecošanas kontekstā. Cik vecs ir vecs, un vai vecs ir vecs?

Domāju, ja tu attopies un apdomā šādus jautājumus vairs neesot pie spēka un veselības, tad saprotu, kādēļ var negribēt ilgāk mocīties. Taču, ja jau šobrīd domā, ka vecums nav šķerslis, tas sniedz brīvības sajūtu.

 

 
 

guitar

Attēls: https://unsplash.com/karimboubker

Turpinot tematu par mācīšanos un jaunu prasmju apgūšanu, noskaties šo TEDx runu. Tas prasīs 20 minūtes. Par to, kā 20 stundās var iemācīties praktiski jebko. Es šobrīd varu publiski pateikt, ka līdz aprīļa beigām paziņošu, ko apņemšos iemācīties 20 stundu laikā.

Protams, ka 20 stundas nav jāvelta no vietas. Kopumā veltot 20 stundas t.s. “deliberate practice” (apzināta/mērķtiecīga trenēšanās), var iemācīties teju jebkuru prasmi. Man tagad līdz aprīļa beigām jāizdomā, kas tas būs, un es to sākšu maijā. Es vēl nezinu, cik daudz laika, sadalot pa dienām, man aizņems 20 stundas, taču pieļauju, ka 2 mēnešu laikā vajadzētu tikt galā.

Potenciālās lietas: spāņu valoda, perkusijas jeb bungas, ģitāra, programmēt ruby on rails datorvalodā…

 

 
 

double_batteryAifonu lietotājiem (varbūt arī samsungiem un citiem) noteikti ir zināma problēma ar īso baterijas dzīvi (battery life). Šis izgudrojums, protams, nepretendē uz revolūciju tādā ziņā, ka nav totāli jauna tehnoloģija. Šis drīzāk ir gudrs risinājums, kā papildināt esošo bateriju. Tāds kā exosceleton (šī joma ir fascinējoša, un pieminēju to joka pēc).
Ideja tādā – telefona tipa aizsargvāciņš pārvērsts par enerģijas nesēju baterijai. Kad uzlādē telefonu, tad vadu sprauž uzreiz tajā vāciņā, lādējot abus.

Diemžēl man šāda nav. Un kā redzams pēc indiegogo kampaņas, tad, šķiet, nav vēl nevienam. Tomēr ir iespēja būt vienam no pirmajiem pircējiem/ atbalstītājiem. Plānotā produkta piegāde – augustā.

 

 
 

Netika sarakstā:
Posted in 5 lietas and tagged , , , , , .