#32 – 5 atradumi – par reputāciju, Madonnas mūzika, bezglutēna maize un Doles sala – no 3.aprīļa

1. REPUTĀCIJA.
aristotleEs ne reizi vien sanācis teikt, ka esmu samērā liels Nassim Taleb fans viņa neordinārā pasaules redzējuma dēļ. Pat tad, ja nelasi viņa grāmatas, ir vērts pasekot viņa tvītiem. Mazs brīdinājums – viņš ir matemātikas fans un eksperts. Nassim Taleb reiz pats izteicies, ka savas idejas viņš labprāt parāda matemātiski, jo tad neviens pat i nesāk oponēt, jo vienkārši tas vairs nav iespējams. Tā teikt –  cipari nemelo.
Taču aizvadītajā nedēļā uzdūros šādam viņa teikumam Twitterī
“I only trust people who don’t care about their reputation. Virtue ethics is about acts of virtue even if they come with negative reward.”
Tulkojumā tas būtu šādi: “Es uzticos tikai tiem cilvēkiem, kuriem nerūp sava reputācija. Tikumu ētika ir par tikumisku rīcību, pat, ja tas iet roku rokā ar negatīvu gala iznākumu pašam.”

Ļoti pretrunīgs apagalvojums. Man patiesi interesētu lielāku šī jautājuma speciālistu domas, jo maz ko par to saprotu. Tādēļ būtu interesants, piemēram, @JurisSleiers viedoklis.

 

 
 

Daugavas_muzejsPagājušo svētdien bijām piknikā Doles salas muzeja teritorijā. Diezgan glīta vieta ar stāvu Daugavas krastu un ar ļoti labi aprīkotām piknika vietiņām. Turklāt tur pieejamas ne tikai galdiņu vietas un pat ugunskurs ar visu malku, bet arī terasveidīgas nojumes. Jāsaka gan, ka tas nav gluži bezmaksas pasākums. Te būs izcenojums.

Taču, ja nav īsti savas lauku vietiņas, bet vēlies pļavā ar jumtu un pamatērtībām nosvinēt sev vai saviem bērniem dzimšanas dienu siltajā laikā, tā, manuprāt, ir laba opcija. Turklāt tikai 20 minūšu braucienā no Rīgas.

 

 
 

3. MŪZIKA. Madonnas dziesma “Like a virgin”. /Musica nuda/ un http://qroom.co/ – mūzikas atskaņošanas programmiņa.
Musica_nudaBaltcom radio ir neoficiālais koverversiju radio. Neesmu dzirdējis nevienu citu radiostaciju, kas lielāko daļu sava repertuāra atskaņo populāras dziesmas citā izpildījumā. Braucot no Doles salas manu uzmanību piesaistīja pasīztamas skaņas. Pirmās taktis izklausās dziļi pazīstamas, taču tikai no 30 sekundes kļūst pavisam skaidrs – Madonnas dziesma. Un, kā jau allaž, liekas, ka krietni labāks izpildījums. Tomēr man likās interesanti pafunktierēt par to, ka ja kaverversijas būtu oriģināli, iespējams, bieži vien tās neatstātu nekādu efektu. Taču tieši tādēļ, ka dziesma ir jau tik sen zināma, tā iedarbojas maģiski. Tas ir kā Ziemassvētki. Par tiem katrreiz priecājamies no jauna, lai gan tie nekad nav tādi paši. Un tomēr kaut kādā mērā paredzami.
Pati dziesma ir eleganta ar savu minimālismu. Tikai kontrabass un smalka sievietes balss.
Otrs pie mūzikas pieskaitāms rīks desktop versijām – qroom. Tik askētisks mūzikas atskaņotājs! Ievadi tikai grupu un tad randomā klausies visas grupas dziesmas. Vai arī dziesmu, kuru gribi, lai tev atskaņo, tad pēc tam klausies random secībā visas šīs dziesmas versijas.

Smuka spēļmantiņa. Starp citu, ir arī latviešu mūzika.

 

 
 

maizeŠī būs maize no riekstiem un sēklām. Jau paviesojos Gemosā un sarūpēju sastāvdaļas. Diemžēl šajā reizē tikai padalos ar video. Ar manu iznākumu varēšu padalīties tikai kaut kad pēcāk.

 

 
 

 

 
 

5. NAUDA. Pārdomas par naudu.
naudaMan, kā jau virknei cilvēku, ir vēlme nopelnīt vairāk naudas, lai tad, kaut kad nākotnē es varētu atļauties visādas lietas un arī pieredzes. Ceļojumi, mantiņas, bērniem laba izglītība, sev šis tas, un tā tālāk.
Taču tai pat laikā nemitīgi arī domāju par dažādām garīgām un emcionālām lietām. Piemēram, ka daudz ko no tā, ko vēlos, var darīt jau tagad. Nav vajadzīga kaut kāda papildu nauda.
Viens labs uzdevums – iedomājies, ka tev no gaisa nokrīt 10 vai 100 miljoni. Skaidrs, ka liela daļa tiktu iztērēta smukai dzīvesvietai un lietiņām. Droši vien ceļošanai utml. Kas, protams, ir svarīga dzīves sastāvdaļa. Taču pēc tam, kad būs izceļota visa pasaule, jautājums ir, ko tu darītu ar to naudu, kā tērētu. Domāju, var izrādīties, ka lielai daļai no visa tā, ko gribi, nauda nav vajadzīga un iesākt to darīt var arī bez 100 miljoniem.
Nu labi, es zinu, viens no maniem čomiem noteikti gribētu nodarboties ar motosportu hobiju, kas ir gana dārgs.
Taču man jāpiekrīt arī tam, ka bieži vien naudas trūkums tiek izmantots kā ataisnojums kūtrumam un slinkumam. Un tādēļ mani ļoti patīk šis citāts.
“Nauda ir kā degviela. Tu nekad negribi, lai tā beidzas, taču dzīves jēga nav braukt benzīntanku ceļojumā”
“Money is like gasoline. You never want to run out, but the point of life is not to go on a tour of gas stations.”
Šis citāts ir no visādi ctādi ļoti laba rakstiņa bit.ly/1RZsGa0 (Atzinībai jāsaka, ka ar šo rakstiņu tviterī padalījās Taylor Pearson, grāmatas “The End of Jobs” autors, ar kuru man bija podkāsta intervija)
Posted in 5 lietas.