#31 – 5 atradumi: par drošību, youtube, kā rakstīt atbildes quora un iegūt jaunus ieradumus (no 29.marta)

1. TEICIENS. Drošības cena ir nedrošība. Price of security is insecurity
Komforta cena ir nekomforts jeb būšana ārpus komforta zonas.
Vispār, kā zināms, ja vēlies augļus nākotnē, jāiestāda jau tagad.
No vienas puses varbūt ir drusku nomācoši apzināties, ka labas sajūtas varēsi iegūt tikai tad, ja būsi izgājis cauri sliktākām sajūtām.
Tā nu pats uzprasās jautājums, kādēļ gan neizvēlēties labas sajūtas tagad un uzreiz?
Skarbā patiesība ir tāda, ka tā tas diemžēl arī notiek. Lielākoties cilvēki izvēlas baudu tūlīt, nevis vēlāk. Lai gan ārkārtīgi bieži tas nozīmē nepatīkamas sajūtas vēlāk.
Piemēram, Misters Ikss zina, ka viņam nevajadzētu ēst to bulciņu un dzert to supergaršīgo fantu. Tomēr viņš ieiet Narvesenā un nopērk šos kārumus. Viņš pie sevis nodomā, ka rīt tā vairs nedarīs, ka neskatīsies TV, sāks sportot un mājās gatavos tikai veselīgu ēdienu.
Ja tomēr Misters Ikss būtu gana varošs un nolemtu, ka tomēr visu to foršo viņš darīs uzreiz, tad iznāk, ka viņš upurē to labo sajūtu (kura ir ēdot bulciņu) rītdienas vārdā. Un tā nu cena rītdienas labajai sajūtai, ko sniegs veselība un organisma kopējā labsajūta, ir šodienas nebauda.

Īsāk sakot, dzīvē lietas notiek procedurāli. Un ja fokusēšanās nav tikai un vienīgi uz iznākumu, tad viss apkārt kļūst spēle un pieņemt tos nepatīkamos lēmumus ikdienā kļūst krietni vien vieglāk.

 

 
 

youtube-subscribersNolēmu noskaidrot, kā uz video jūtjūbā uzlikt to abonēšanas vai vienkārši aktīvo pogu. Tādu, uz kuras uzklikšķinot vari novirzīt klikšķinātājus uz vietni, kuru vēlies.
Tā nu šajā video pamācībā to var ļoti elementāri apgūt.
Talkā jāņem bilžu apstrādes supervienkāršais instruments. Ar tā palīdzību var izveidot bildīti, kuru vēlies uzlikt uz sava video.
Programma nav īpaši plaši izmantojama. Taču šim nolūkam laba un ērta.

Pieļauju, ka šāda vajadzība nav daudziem no jums, taču man noderēja. Īpaši tādēļ, ka plānoju pavisam tuvā drīzumā radīt daudzus jaunus pamācību video.

 

 
 

3. TRENIŅI/ INSTRUMENTS. Quora atbilžu rakstīšana kā treniņš.
Quora_questionsJau sen esmu gribējis rakstīt angliski. Vienmēr esmu apbrīnojis cilvēkus, kas var un uzdrošinās rakstīt svešvalodā. Viens no tādiem cilvēkiem, kurš ne tikai uzdršinās rakstīt, bet pat gūst būtiskus panākumus rakstot angliski, ir Toms Kreicbergs jeb pildspalvas vārdā Tom Crosshill. Viņš ir divreiz ticis nominēts Nebula apbalvojumiem ASV science-fiction žanrā kā jaunais daudzsološais rakstnieks. utml.
Vēl viens piemērs ir iepriekšējās nedēļas atradums Jānis Butevics, kurš strauji kļuvis populārs manis iemīlētajā vietnē – quora.
Pateicoties viņam es iedvesmojos un nolēmu iemeģināt savas prasmes, kā arī trenēties rakstīt angliski. Līdz šim es tikai biju uzdevis jautājumus šeit.
Taču nu esmu arī atbildējis. Kaut kādā ziņā tā ir laba platforma blogošanas izmēģināšanai angļu valodā.
Ja interesē, te ir manas 5 atbildes par skriešanu, komforta zonu, par gribasspēku, par to, kā ir būt viduvējībai, un pirmā atbilde – kā ir dzīvot Latvijā.
Pie viena varēsiet novērtēt manas prasmes rakstīšanā angļu valodā.

Piezīme – esmu nolēmis nedēļas laikā sniegt vismaz 5 atbildes.

 

 
 

4. ATZIŅA. Kā testēt pieņēmumus, darīt visu tieši tāpat, kā tika darīts līdz šim un sasniegt jaunus augstumus
MonkeysŠobrīd lasu kādu ārkārtīgi biezu grāmatu – “48 Laws of Power“, kurā uzdūros mazam stāstiņam par to, kā ziloņu audzētāji pieradina ziloņus pakļauties un nebēgt prom.
“When elephant trainers in India catch a baby elephant, they tie one of its legs to a post with a rope. The baby elephant struggles and struggles but it can’t get free. For days the elephant pulls and strains at the rope. Gradually it learns that struggle is useless and it gives up.
When the elephant grows up, the trainer keeps it tied to the same rope in the same way. And even though it can now break the rope and get away, it stands passively and waits for the trainer to come and get it. It has developed what is called Learned helplessness. It has learned that the struggle is useless as a result of repeated failure experiences earlier in life, the elephant has learned a self imposed limitation.”

Līdzīgu stāstu biju rakstījis par 5 pērtiķu eksperimentu. Par to, kā gan dzīvnieki, gan arī mēs cilvēki tik bieži rīkojamies tā, kā darīts līdz šim. Īpaši kaitīgi, vai, pareizāk sakot, traucējoši tas var izrādīties, ja kvēli vēlaties izaugsmi, jaunas pieredzes un rezultātus. Tad pēdējais, ko vajadzētu – darīt visu tieši tāpat, kā tika darīts līdz šim.

 

 
 

habit-layersIzcila atbilde uz to, kādēļ lielākajai daļai no mums tik grūti sokās izveidot jaunus ieradumus un uzlabot savas dzīves kvalitāti. Atbilde ir pavisam vienkārša. Ja rīkojamies un uzstādām mērķus, kas balstās uz sniegumu un ārējo izskatu, tad labus rezultātus varam gūt tikai īstermiņā.
Šajā James Clear rakstiņā labi paskaidrots, kā tas notiek. Minēšu piemēru.
Ja vēlies sasniegt labu fizisko formu un tā dēļ skriešanu padarīt par ieradumu, un tavs gala iznākums ir motivēts labā izskatā, tāpēc ka tavi draugi labi izskatās, tad tas nestrādās. Pelnīt daudz naudas, lai pirktu labu auto un pulksteni, izmantojot to kā statusa simbolu, nebūs efektīvi. Šie mērķi un darbības būtu jāinternalizē jeb jāpadara par identitātes pamatu.
Tādā veidā, ja sevi pašā skanē un sirds dziļumos tu redzi kā panākumus guvušu cilvēku, kā tādu, kurš grib dalīties ar citiem, sniegt padomu, palīdzēt un visādā veidā būt dāsns, tad arī visas nepieciešamās darbības tev padosies vieglāk. Savā dzīvē varēsi daudz vienkāršāk iesaistīt visus mazos nieciņus, izskaust nevajadzīgos, lai sasniegtu savas identitātes mērķi.
Posted in 5 lietas and tagged , , , , , .