#28 – 5 atradumi no 6.marta

1. MĀCĪBA. homo tabletis, kuru izplata centrs “Dardedze”
homo tabletisInteresanti, ka iepriekšējās nedēļas 5 atradumus sāku ar tematu par bērniem un datoriem. Un šonedēļ, lūk, sociālajos tīklos parādījās centra “Dardedze” tulkota/ izplatīta multene, par to, kā mūsu bērni ātrāk nekā runā un pat staigāt, iemācās lietot gudros telefonus un planšetdatorus a.k.a. tabletes.
Mazajā gabaliņā parādītas lietas, kuras, patiesību sakot, nav tik aktuālas Latvijā. Ja ir, tad es to neredzu. Nu, viss uzkrītoši sāk palikt droši vien tad, ja ir ar ko salīdzināt. Tā, piemēram, atminos, ka Dubaijā planšetes rokās ir praktiski jebkuram arābu bērnam, kurš vēl sēž ratiņos. Lai gan galējību pastiprina arī tas, ka ratiņos mēdz sēdēt līdz pat 6-7 gadus veci bērni.
Vispār man liekas, ka problēma ar atkarību no telefoniem  un planšetēm ir arī pašiem vecākiem. Un to redz bērni, kuru piemērs ir vecāki. Šajā sakarā ir divas aktuālas lietas jeb problēmas. Tā kā vecāki paši ir atkarīgi no ekrāniem, tad bērni kopēs vecākus. No otras puses, tā kā vecākiem nav laika un pacietības pievērst uzmanību bērniem, tad viņi tiem rokās iegrūž planšeti. Finālā visi lūr zilajos ekrānos, neviens nesarunājas.
Man ģimenē arī regulāri jāaktualizē šis temats. Neesmu nekāds izņēmums, arī es lietoju telefonu pārāk daudz un bieži. To visi redz. Tādēļ man ir jāsāk pirmajam.

Un, skatoties šo multenīti, mans ieteikums ir ne tik daudz plānot, kā bērnam ierobežosiet  ekrānu laiku, bet gan sākt pašiem ar sevi!

 

 
 

behind boatŠajā nedēļā man jāatzīmē divi mūzikas gabali, kuri iekrita ausīs. Ne viens, ne otrs man nebija jaunumi. Taču kaut kā dziļi uzrunāja abas. “Debesis ir tuvu klāt” dzirdēju dzīvajā izpildījumā. Šī dziesma samērā bieži bija skanējusi pa radio un man allaž likusies tāda dvēseliska. Taču aizvadītajā nedēļā diemžēl nācās būt bērēs, kur šī dziesma tika spēlēta dzīvajā. Un dziedātajiem vārdiem manā prātā un sirdī radās pilnīgi cita jēga un skanējums. Īpaši manas stīgas aizķēra vārdi no piedziedājuma: “kad šaubu ķēdes tiek pārcirstas [..] tava sirds, kad dzīvot sāk, debesis ir tuvu klāt.”

Otra dziesma, kuru dzirdēju tajā pašā dienā, esot it kā uz tā paša emocionālā viļņa, atskanēja pa radio. Nekādu īpašu komentāru tur nav. Vienkārši šķita ļoti emocionāla dziesma. Ar ļoti sentimentālu melodiju un vārdiem.

 

 
 

3. TEHNOLOĢIJAS. Mocis, kas nevar apgāzties.  
Lit-Motors-C1-electric-vehicleNeesmu liels auto vai moto mīlis, taču šad un tad gan estētika, gan šis tas arī no tehnoloģiskās puses mani uzrunā. Šis mocītis noteikti uzrunāja. Gan jau Ģ.Timrots vai I.Līkums pastāstītu, ka šis nav nekas īpašs. Tomēr man gan šķiet, ka tā ir revolucionāra pieeja motociklu pasaulē. Jo izskatās, ka ar šādu mocīti būtu daudz drošāk braukt. Varu saprast, kas labs ir moču kustībā. Ātrums un dinamika tiešām varētu būt iekārojami lielumi. Tomēr arī lieli riski.

Šis negāžas, varētu pat strīdēties, vai šis vispār ir mocis? Lai vai kā, domāju, ka mocī iestrādātās tehnoloģijas neapstāsties tikai pie šī viena modeļa. Droši vien, ka manīsim vēl arī citus aparātus, kas daudz vairāk atgādinās klasisko motociklu.

 

 
 

4. BIZNESA IDEJA. Healthy vending un Snack nation
SnackNation-Program-Overview-CustomŠīs ir divas biznesa idejas, kas pieder vienam un tam pašam cilvēkam. Tā teikt, viena izaugusi no otras. Veselīgu uzkodu piegāde birojiem (snack nation) un veselīgu uzkodu automāts (Healthy vending). Es kaut kā par šo sāku domāt, kā par potenciālu biznesa ideju Latvijā/ Rīgā.

Kā jums liekas, vai tāda lieta varētu strādāt, vai atrastos pircēji, biznesa īpašnieki, kas dotētu šādu pakalpojumu?

 

 
 

5. APLIKĀCIJA – RĪKS . Evernote Scannable
Screen-Shot-2014-10-06-at-10.45.03-AMPilnīgi neatceros, vai esmu jau pie atradumiem minējis, ka Evernote ir viena no manis visbiežāk izmantotajām aplikācijām gan telefonā, gan datorā. Manuprāt, tajā ir viss, kas vajadzīgs produktivitātei.
Visus savus rakstiņus es rakstu tajā. Piemēram, nosūtu rakstiņus labošanai.
Turpat viegli tos šērot ar citiem. Ja tiek veikti labojumi, es tos pēc tam tur arī  redzu.
Tāpat arī veidoju tur darāmo lietu sarakstu. Izmantoju kalendāru utt., utjp. Esmu patiešām sajūsmā par šo aplikāciju.
Nu esmu vēl priecīgāks par vienu jaunu aplikāciju, kas darbojas kā papildinājums ‘Evernote’.
Scannable ir izcils rīks, lai skanētu dokumentus, papīrus, sarakstus, čekus utml.
Nesen man gadījās iegādāties jaunu printeri, un manas kļūdas pēc nepamanīju, ka tajā nav kopētāja un skenera. Šobrīd saprotu, ka man tas īsti arī nav vajadzīgs. Rīks darbojas izcili.
Ar  kameras palīdzību tas nofotografē, apstrādā attēlu un, ja vajag, saglabā to Evernote vai jebkurā folderī, kur norādīts. Vai arī nosūta e-pastā. Ļoti vērtīgs ieguvums!
Posted in 5 lietas and tagged , , , , .