#27 – 5 atradumi no 28. februāra

1. INSTRUMENTS. http://www.kiddle.co/ google for kids
kiddleMan ir dalītas jūtas par to, ļaut vai neļaut bērniem daudz spēlēt datoru/ planšeti/ telefonu.
No vienas puses, atceroties savu bērnību un zinot to, cik labi var pavadīt laiku, spēlējoties ar fiziskām mantām, spēlējot spēles utml., skaidrs, ka tas ļauj bērniem vairāk socializēties, izskrieties, nebojā acis utt., utjp.
Taču no otras puses, es pilnībā apzinos, ka datori tagadējā izpratnē ir akmens laikmets. Datoru nozīme tikai pieaugs, tā būs pat izšķiroša. Tādēļ bērniem jābūt saradušiem ar datoriem krietni vairāk nekā manai un vecākām paaudzēm tas bijis dots.
Tāpēc esmu arī par to, lai bērniem tomēr būtu iespēja lietot datoru pieteikami daudz.
Atradums, manuprāt, ir labs, lai ļautu bērniem lietot datoru ne tikai spēlītēm un instagramiem, bet arī izzināšanas dēļ. Šis ir meklēšanas rīks, kas izstrādāts speciāli bērniem. Tipa tāds kā google priekš bērniem.
Princips ir gluži tāds pats kā parastajiem mēklētājiem, tikai katrai lietai blakus parādās attēls. Tā acumirklī dodot priekšstatu, kas ir atrasts.

Pieļauju, ka vienam otram pieaugušajam arī patiktu lietot tādu!

 

 
 

2. VEIKALS. gaļas veikals Juglā – Lauku bauda
IMG_1420Kaut kad veikalā “Prisma” nopirku truša buljona kaulus. Tad, Ziemassvētku tirdziņa laikā Dominā, kad arī Vom Fass tur piedalījās, nejauši uzdūros kādam simpātiskam gaļas veikalam (agrāk tur bija sieru bode). Atpazinu truša iepakojuma etiķeti.
Pēc tam kādu dienu pie manis veikalā satieku kādu pārīti, kas ieinteresēti pēta mūsu mucas. Nu, un tā, vārds pa vārdam, vienojāmies, ka pie viņiem ieliksim plauktu ar Vom Fass eļļām un etiķiem.

Kā vēlāk izrādījās, viņiem Juglas tirdzniecības centrā (tas, kas pie statoila) ir vēl viens veikals, kurā ir milzīgs ražošanas cehs. Viņi paši kūpina, gatavo, taisa visa veida ļoti garšīgu gaļu. Pēdējās dienās esmu tur bijis vairākas reizes, un katrreiz nopirktās gaļas ir izcilas! Es diemžēl šobrīd līdz Lieldienām gaļu neēdu, bet tā vismaz manējie saka.

 

 
 

 
3. ĒDIENS. krāsaini burkāni
burkaniLielākoties Rimi ir mans galvenais iepirkumu veikals. Un burkāni ir viens no manis pirktākajiem dārzeņiem/ sakņaugiem. Šonedēļ Rimi sarūpēja man nelielu pārsteigumu. Vai tā tas tagad būs bieži, vai tas ir tīri eksperimentāli, nezinu, taču pamanīju krāsainus burkānus. Nekavējoties tos iegādājos tīri intereses pēc.

Lai arī tie bija 2 reizes dārgāki nekā parastie oranžie, tie bija ārkārtīgi gardi. Cerams, ka būs vēl!

 

 
 

4. PRODUKTIVITĀTE. My weekly Budget app
My-Weekly-BudgetEs neesmu gluži apsēsts ar pašmērīšanos un visam līdzi sekošanu (self-tracking jeb t.s. quantified-self), tomēr šādas, tādas lietas mēru vai esmu apņēmies mērīt. Vairs neatceros, kurš tas bija, kura teiciens ir – ko var izmērīt, to var menedžēt.
Esmu apņēmies, vai pat jāsaka, jau kādu laiku esmu bijis apņēmies sākt ļoti skrupulozi sekot līdzi saviem izdevumiem. Varbūt pat ne tik daudz, lai ietaupītu. Lai gan arī tas nenāktu par skādi. Varētu uzskaitīt 3 mērķus/ ieguvumus:
– sekot līdzi finansēm, lai ietaupītu. (Man liekas, ka cilvēki globāli tērē par daudz naudas nevajadzīgām lietām.);
– iegūt kontroles sajūtu, ceļš uz disciplīnu;
– domāt līdzi savām darbībām jeb pierast pie domāšanas līdzi. Pretējā gadījumā iznāk rīkoties automātiski.
Instruments, kuru izmantoju, lai uzskaitītu izdevumus, ir aplikācija telefonā My Weekly Budget.
Ir jau arī citas programmas, kas, iespējams, kādam patiks labāk. Taču šis ir viens no tiem tematiem, kur labākais ir tas, kas strādā.

Šī man ir pirmā, ko mēģinu. Liekas, ka stradā. Un, ja nestrādās, tad tas būs mans slinkums un neizdarība, nevis aplikācijas vaina.

 

 
 

longnow-logoEsmu podkāstu adikts. To jau liela daļa zina. Un laiku pa laikam veicu nelielu inventarizāciju tajos, kurus klausos/neklausos. Izdzēšu liekos un vietā abonēju jaunus. Pagājušā nedēļā uzgāju jaunu – “Seminars about long term thinking”. Pēc būtības tie ir audio ieraksts no semināriem/pasākumiem, kurus rīko “The Long Now foundation”. Neieslīgšu lielās detaļās par organizāciju. Par podkāstu gan. Fonda rīkotajos semināros tiek aicināti uzstāties savu nozaru top cilvēki par lielām un fundamentālām lietām.
To, vai podkāstu klausīšos bieži, es parasti saprotu pēc tā,cik daudz epizožu noklausos uzreiz pēc kārtas. Praktiski divu dienu laikā paguvu noklausīties Daniel Kahneman, Ray Kurzweil, Tim Ferriss, Kevin Kelly, Nassim Taleb, Sam Harris. Iespējams, ka vienam otram šie vārdi ir sveši. Taču iesaku parakties dziļāk, kas viņi ir, un iesaku paklausīties podkāstu.

Vēl kāds interesants fakts – dažas uzstāšanās ir no 2000. gadu sākuma. Taču nekādā gadījumā nav zaudējušas aktualitāti. Tādēļ, ka šo semināru būtība ir “The Long Now” jeb latviski “Ilgstošs Tagad”.

 

 
 

Neiekļuva topā:
– Time tracker – https://www.hoursforteams.com
Posted in 5 lietas and tagged , , , , , .