#26 – 5 atradumi no 21. februāra

1. INSTRUMENTS – Product hunt
product_hunt_picŠķiet, šis pastāv jau kādu laiku. Taču es to atradu tikai vakar. Vispār biju dzirdējis tādu apzīmējumu “product hunt”, taču tā arī nebiju neko vairāk uzzinājis.
Teikšu atklāti – tas var ievilkt. Īpaši, ja tevi kaut nedaudz interesē internets, aplikācijas, interesanti resursi, instrumenti un tehnoloģijas.
Product hunt, būtībā tāpat kā feisbuka ziņu lenta, sniedz iespēju atspoguļot jaunumus tehnoloģijās, labās web lapās un programmās. Viegli ieslīgt, viegli nogrimt un attapties ar simts atvērtiem interneta tabiem* un neskaitāmi daudz lejupielādētām programmām. Var atrasties pa kādam dimantam arī.
Ļoti laba ideju un palīgrīku krātuve.

* – tabi no angļu valodas tabs – kā atvērtie logi, piemēram interneta pārlūkā.

 

 
 

2. RESURSS –  Augstas izšķirstpējas bezmaksas bildes Unsplash.com

unsplash1No augstāk minētā product hunt atradu vienu labu web lapu, kurā var dabūt nenormāli skaistas lielformāta bildes, kuru lietošana ir bez maksas. Šeit daudz vairāk nav ko skaidrot, bildes runās pašas.

 

 
 

3. ĒDIENS. Cepamais siers
Siersiepriekšējā nedēļā rakstīju, esmu sācis gavēni. Par to, kā man iet, ko ēdu, ko neēdu, mazliet jau rakstīju. Gaļa ir viens no produktiem, kura nebūs manā  ēdienkartē līdz pat Lieldienām.
Šobrīd siers ir mans galvenais tauku un olbaltumvielu avots. Esmu iecienījis šādus, tādus sierus. Taču par vienu atcerējos tikai sestdien, atnākot uz Kalnciema kvartāla tirdziņu. Tas nav gluži jauns atradums. Tomēr sen nebiju ēdis.
Pie pašas ieejas tirdziņā no Melnsila ielas puses (neatceros uzņēmuma nosaukumu) ir nopērkams mājas piena svaigā tipa siers (kaut kas līdzīgs Jāņu sieram), ar dažādām garšām. Ārkārtīgi gards ir ar olīvām, ar sēklām un Vidusjūras garšaugiem.
Sagriež puscentimetru biezās šķēlēs un, viegli apbrūninot, apcep. Nenormāli gards!!

Pie viņiem, starp citu, var nopirkt arī pirmpienu. To es regulāri pērku, ja ir. Viens no labākajiem vēdēram labvēlīgo baktēriju avotiem. Ar sāli, vēl drusku pacep un ēd. Un dzīvo simt’ gadu!

 

 
 

brigitte_bardotBrigitte Bardot. 1964. gads!!!! Wow! Neticami. Ja es kļūdos, tad, lūdzu, dodiet ziņu. Taču nekur nevarēju atrast neko precīzāku. Es domāju, ka Brigitte Bardot ir slavenās franču aktrises vārdā nosaukta grupa. Tāpat kā krievu Uma Thurman. Taču šķiet, ka tas patiešām ir oriģināls gabals.

Tāds ļoti rotaļīgs, kuru izmantot kā mūziku gan ēdienu video receptēm, gan skeiteru video, gan pie kura dejot, gan spēlēt teātra izrādē. Super universāls. Tādēļ arī skan kā savu laikmetīguma smaržu un garšu nezaudējusi dziesma.

 

 
 

kidsRiskēšu izklausīties kā vecie opji, kas saka, ka agrāk viss bija labāk. Taču dažos aspektos, iespējams, patiešām ir bijušas dažas labākas lietas, kad mēs augām. Proti, bērniem šobrīd pietrūkst random lietu,  neplānotu notikumu un laika pavadīšanas nekontrolētā vidē. Kā apgalvo arī rakstā pieminētā Nassim Taleb Antifragile teorija, tad patiesi, cilvēka kauli un vispār viss organisms kļūst stiprāks, ja konstanti tiek pakļauts zināmai spriedzei, spiedienam, stresam. Jau esam dzirdējuši par to, ka bērniem tomēr nevajadzētu dzīvot sterilā vidē, ka tomēr bakteriālais uzbrukums veselībai ir vajadzīgs. Tāpat arī bērnam ir jākrīt un jāsasitas. Ne tika tādēļ, lai bērns saprastu, ka principā var sasisties. Drīzāk tas fiziski stiprina kaulus.
Tas pats arī par psiholoģisko spēku. Latvijā vēl tā nav, taču par ASV ir dzirdēts, ka tu kā vecāks apdraudi savas vecāka tiesības, ja ļauj bērniem vieniem pašiem spēlēties laukā nepieskatītiem.
Taču regulāri spēļu laukumiņos dzirdu kā mammas, omes un citi bērnu pieskatītāji tik to vien dara, kā aizliedz bērnam darīt jebko, jo tā var sasmērēties, sasisties, nokrist…

Mana tēze, ar kuru gribētu noslēgt savu sakāmo – manuprāt, vecāku uzdevums ir mācīt bērnam škērsot ielu nevis pie zaļās luksofora gaismas, bet gan pie sarkanās!

 

 
 

Topā neiekļuva:
Posted in 5 lietas and tagged , , , , .