#25 – 5 atradumi no 14. februāra

1. TEICIENS. Before enlightenment, chop wood, carry water. After enlightenment, chop wood, carry water.
chop_woodNeatkarīgi no tā, kurā līmenī esam, ir ne tikai vēl augstāks līmenis, kurā tikt, bet arī grūtības visu laiku ir vienas un tās pašas.
Manā uztverē viena no augstākā līmeņa mērauklām ir brīvības izjūta. Kuru, starp citu, izcīna, nevis tā ir dota.
Man brīvība ir tad, kad vari domāt, darīt lietas, par kuru darīšanu pretī neko nesaņem. Darīt darbu, par kuru tev neviens nemaksā.
No otras puses – kā stoiķu filozofija. Pa īstam atļauties kaut ko nepirkt tu vari tikai tad, ja vari atļauties to nopirkt. Man patīk salīdzinājums ar tramvaju. Tava izvēle iet kājām, nevis braukt ar tramvaju, ir pilnīga izvēle tikai tad, ja tev ir nauda tramvaja biļetei.
Šis teiciens iemieso to brīvību, kāda var rasties tikai tad, kad dari kaut ko, apzināti izvēloties. Nevis tāpēc, ka esi spiests. Jo neesi. Nevienam nekas nav spiests. Absolūti nekas. Ja kāds saka, ka ir, tad tie ir maldi. Nevienam šajā pasaulē nav nekādu pienākumu.
Viss ir pieņēmums. Viss ir brīvas gribas demonstrējums. Šis Zen teiciens ir superminimālistisks. Tas varētu būt kā ceļvedis cilvēka centieniem kaut ko darīt. Lai kas arī tas ‌būtu, pasaule turpinās riņķot ap sauli . Mainīsies tikai tas, kāda būs tava attieksme pret to.

Pirms apgaismības cērt malku un sanes ūdeni. Pēc agaismības cērt malku un sanes ūdeni.

 

 
 

aintnec500Nevarētu teikt, ka esmu baigais  Jimmy Somerville vai Bronski Beat fans. Drīzāk pat , izņemot citus elektroniskās mūzikas gabalus, kuros izmantoti sampli no viņu daiļrades, šis viss mani atstāj vienaldzīgu. Taču kaut kā gadījās, ka aizvadītās nedēļas laikā “ain’t necessarily so” dzirdēju divas reizes. Abas reizes dziesma mani tik ļoti uzrunāja, ka tagad iekļuvusi  5 atradumos.

Kāpēc tā mani uzrunāja? Klavieres un kora dziedāšana. Sajūtas tādas,  kā lielā ātrumā ar sporta mašīnu braucot  pa serpentīna ceļu.  Tomēr ne par ātru, ne par lēnu. Lai nav bailes, bet lai mazliet arī kutina vēderu.

 

 
 

3. GAVĒNIS. Apoptoze – šūnu miršana.
apoptozePirmdien sāku gavēni. Lietas, kuras parasti ietilpa manā gavēnī,  bija nedzīt bārdu un nelietot alkoholu. Kā zināms, vismaz man , viena no gavēņa nozīmēm ir atteikties no tā, ko ļoti gribas. Sevis trenēšana. Bārdas nedzīšana nav grūta. Ņemot vērā, cik maz lietoju alkoholu, arī tas vairs nav grūti. Esmu nolēmis mest sev lielāku izaicinājumu. Atteikšos no:
– kafijas,
– alkohola,
– bārdas dzīšanas,
– Facebook feed lietošanas (lietošu tikai lai postotu, izmantojot buffer),
– gaļas (jebkāda gaļa, izņemot zivis),
– saldumiem (jebkas, kas var tikt traktēts kā saldumi).
Tomēr viss augstāk minētais neattiecas uz šūnu miršanu jeb apoptozi. Tā ir ļoti laba lieta, kas attiecas uz gavēšanu jeb pārtraukto gavēšanu. Es to piekopju ļoti regulāri. Vismaz reizi nedēļā 24stundas neēdu. Daudzi pētījumi apliecina, ka viens no ļoti labiem ilgdzīvošanas veidiem ir vienkārša kaloriju neuzņemšana jeb pārtrauktā gavēšana. Viens no iemesliem ir tas, ka daudz šūnu aiziet bojā, kad ķermenis tiek pakļauts neēšanas stresiņam. Un to dēvē par apoptozi. Tā teikt, nevajadzīgās, liekās un vājākās šūnas aiziet bojā. Atbrīvojot vietu jaunām.
Turklāt, ar pārtraukto gavēšanu daudz vieglāk panākt efektu, kad no glikozes enerģijas utilizēšanas organisms vieglāk pārslēdzas uz tauku izmantošanu. Tātad, ja esi uzsācis/-kusi pārslēgšanos no ogļhidrātiem uz taukiem, pārtrauktā gavēšana var palīdzēt ātrāk un ērtāk to izdarīt.

Lai jums ilgs mūžs!

 

 
 

4. PRODUKTIVITĀTE.
Attēls no lifehack.org

Attēls no lifehack.org

No kāda profesora Harold Hill reiz sacīja – Sakrauj čupā tik daudz rītdienu, un tad tu sapratīsi, ka nav nekas cits atlicis, kā vien ļoti daudz tukšu vakardienu. (You pile up enough tomorrows, and you’ll find you are left with nothing but a lot of empty yesterdays.)

Par to pašu ir vēl viens man mīļš teiciens – ja tu attīstīsi un mēģināsi uzlabot savas sliktās īpašības, tad tev būs perfektas sliktās īpašības.

Šo kategorizēju kā produktivitāti. Tas ir ikdienas dzīvošanas mentalitātes temats. Atlikt lietas uz rītdienu un tādā veidā attīstīt savas sliktās īpašības, ir izcils veids, kā būt konstanti neapmierinātam ar sevi. Pašpārmetumi, stress par neizdarītiem darbiem, nespēja tikt galā, laika trūkums – tas viss ir viens un tas pats.

 

 
 

2015-08-20 17.55.30Interesanti faktiņi par ēdienu. Starp citu, ar to arī quora ir izcils resurss, kur smelties pārsteidzošas gudrībiņas, faktus, datus, padomus un pieredzes, bieži vien no ļoti krutiem cilvēkiem. Tā piemēram, šis – par ēdienu. Tējas maisiņš tika izgudrots nejauši. Zivs pieņi ir īstenībā ir zivs sperma. McDonalds pārdod 75 hamburgerus katru sekundi.
Topā neiekļuva:
– AUTOMATIZĀCIJA  super līmenī! – https://www.facebook.com/djfreehu/videos/1210667805612484/
Posted in 5 lietas and tagged , , , , .