#24 – 5 atradumi no 7. februāra

1. TEICIENS – You don’t get what you deserve. You get what you negotiate. /Chester Karrass
karrassLiela daļa cilvēku kļūdās. Tie sagaida, ka saņems dzīvē to, ko pelnījuši. Kā redzams, valda liela frustrācija, jo beigu beigās liela daļa cilvēku nesaņem to, ko ir pelnījuši. Tādēļ, ka ir ieņēmuši pasīvu lomu. Ļoti daudzi no mums sagaida, ka valdība, ārsts, skola, darba vieta, līdzcilvēki, draugi, bērni, vecāki – vārdu sakot citi, kaut ko izdarīs tavā labā. Dažreiz tā patiešām arī gadās. Taču drīzāk izņēmuma kārtā. Paļauties uz citu labvēlību ir tāpat kā paļauties uz ASV, ka tā pasaulē ieviesīs mieru. Tā nenotiks! Notiks tikai tas, ko tu pats izdomāsi izdarīt. Tādēļ jau saka, ja vēlies mainīt pasauli, maini pats sevi.
Kad ieraudzīju šo teicienu, tas man, gluži kā āmurs naglai pa galvu, momentā radīja sajūtu, ka, iespējams, tā ir vienīgā patiesā atbilde uz jautājumu – kā sevi uzlabot!
Tu nesaņem to, ko esi pelnījis. Tu saņem to, ko sev ‘izsit’.

 

 
 

putni

bez komentāriem..

 

 
 

 

 
 

 

 
 

3. INSTRUMENTS. Par rakstīšanu.

writing-wwwshrinemontcomRakstu sev un jums. To neizdomāju es, ka rakstīšana, iespējams, ir svarīgākā un vērtīgākā lieta, lai attīstītu sevi, savu domu gājienu, lai apgūtu jaunas zināšanas un sakonektētos ar citiem. Līdz šim esmu pamanījis, ka tas strādā.
Tas, protams, iedvesmo pieiet rakstīšanai vēl nopietnāk un apgūt to mākslu arvien dziļāk.
Kā jau allaž, quora ir labs resurss, kas piedāvā‌ dažādus noderīgus rīkus un instrumentus. Šoreiz quora atrastā atbilde par rakstītā teksta melodiju man likās tik eleganta un vienkārša. Ar kuru tik viegli paeksperimentēt. Tā. Pavisam skaidri. Īsi. Redzēt, kā tas strādā. Kā, piemēram, tagad. Brīžiem garākus teikumus, brīžiem īsus. Divus vārdus. Vienu. Tad atkal likt izlasīt garāku teikumu. Vai pavisam garu, kad jau pierasts pie dažu vārdu izteikumiem. Tad atkal īsi. Īsāk. Un tā turpināt, iet tālāk, pat sasniegt zināmu dziļumu, jo debesis un mākoņi atveras, saulei uzspīdot, katra koka lapiņa sāk mirdzēt un vizuļot. Līdz viss apstājas. Un turpinās atkal.
Es, protams, te samērā aptuveni, tomēr idejiski skaidri, īsumā mēģināju imitēt to, kas rakstīts šajā quora piemērā.

 

 
 
4. JAUNĀ PASAULES KĀRTĪBA. Par bankas aplaupīšanu.
bankas_aplaupisanaKad pagājušajā nedēļ rakstīju par sertifikātiem, leģitimitāti, par oficiālām atzīšanām, tad biju domājis kaut ko tādu, kas no cita rakursa apskatīts šajā nelielajā stāstiņā par bankas aplaupīšanu. Jauna domāšanas paradigma būs vajadzīga mums visiem. Jo ātrāk to ikviens no mums apgūs, jo ātrāk mēs katrs tiksim skaidrībā, kā dzīvot un attīstīties jaunajā pasaulē. Kura, starp citu, jau ir iestājusies, tikai retais no mums to apjauš.
Es redzu, kā autoritātes un eksperti joprojām ar nagiem un zobiem ieķērušies savās pozīcijās. Tik ļoti dakteriem (atkal es tiem piesnienos) nepatīk, ka cilvēki paši sev izvirza teorijas un diagnozes, tik ļoti klasiskajiem ieceltajiem līderiem nepatīk, ka ir google, kas sniedz visas atbildes. Jo zināšanas (sausās, faktoloģiskās) vien vairs nesniedz nekādas priekšrocības. Vikipēdijā, vai nesen krievu zinātnieces publicētajā mājas lapā (pieejami pilnīgi visi līdz šim tikai par maksu pieejamie zinātniskie pētījumi, par kuru nākamais nedēļas atradums) – visu var atrast.
Tādēļ šis stāsts ir tik fascinējošs, jo tas visā krāšņumā atspoguļo to, kāda pasaule jau ir sākusies. Un kuri pirmie to sapratīs (vai jau ir sapratuši), tie arī zels un plauks.

 

 
 
5. PĒTĪJUMI. Science-Hub.
sci-hub_weltkarteKrievu zinātniece publicējusi apjomīgu datu bāzi ar milzīgu skaitu pētījumu, no kuriem lielākā daļa līdz šim bijusi pieejama tikai par maksu. Principā šis ir no tiem gadījumiem, kad, šķiet, ne līdz galam legāli, tomēr visu cilēku vārdā, veikts labs darbs.
Tas darbojas tā – ja esi atradis/-usi kādu zinātnisku pētījumu kādā no maksas vietnēm, piemēram, medpub vai kādā citā, nokopē saiti, ielīmē to sci-hub lapā un tev atvērsies oriģinālais pētījums. Tik vienkārši!

 

 
 
Neiekļuva topā:
interesanta perspektiva
– Eben pagan
– Pieeja:  A mistake journal can be a valuable tool because it makes self-reflection easier. Write down what happened and what you learned. Over time, you will have a journal packed with wisdom. 
Posted in 5 lietas and tagged , , , , .