#23 – 5 atradumi no 31. janvāra

1. INOVĀCIJAS. Uzpūšamais maiss 
lamzac-coverŠis ir no tiem produktiem, kas ir fizisks un praktisks, nevis kaut kāda elektroniska tehnoloģija vai tamlīdzīgi. Tomēr cauri spiežās inovatīvi tehnoloģiskais gars. Manuprāt, šādi jāpieiet inovācijām, šādi jāpieiet jaunradītām lietām 21. gadsimtā. Tādēļ man patīk tie progresīvie jaunieši, kuri rada produktus, preces, kas tiek pasniegtas ar totāli neredzētu garu.
Piekritīsiet, ka šāda maisa ideja ir vienkārša un vienlaicīgi ģeniāla. Pie šādiem izgudrojumiem, kas mani dziļi iedvesmojuši, varu uzskaitīt arī šos:

koolest box

 

 
 

2. HUMORS – musulmanis un bomba

Es smējos, man tas likās uzjautrinoši, un šo ieliku pie atradumiem, jo tiešām man tas radīja jautru noskaņojumu. Vārdu sakot, es šeit ielieku to kā humoru.
Tomēr dziļākā būtībā šis parāda, cik aizspriedumaini esam.

Lai gan interesanti, vai reakcija būtu tāda pati, ja arābu kondurā tērptais čalis būtu blonds eiropeietis džinsās un t-kreklā.

 

 
 

 

 3. INSTRUMENTS. Runas atpazīšana
dragon-dictate-2.5Es rakstu priekš sevis. Un arī ceru, ka kāds lasīs.
Vārdu sakot, cenšos trenēties rakstīt, lai trenētos domāt, lai labāk izdomātu idejas, precīzāk noformulētu savu viedokli.
Es to pats neizdomāju, bet pilnībā piekrītu, ka rakstīšana ir viens no labākajiem pašizglītošanās veidiem.
Noklausījos interviju ar rakstnieci Joanna Penn, kurā viņa stāstīja, ka rakstīšana pierakstot ar pildspalvu vai pat ar datoru ir samērā jauna forma, kura ir mazliet mākslīga. Tādā izpratnē, ka cilvēki gadu tūkstošiem bijuši stāstnieki un zināšanas pamatā tikušas nodotas mutvārdos. Tādēļ rakstīt darbus, grāmatas utml. dabiskāk kaut kādā ziņā ir ierakstot audio formātā, pēc tam pārvēršot to rakstītā tekstā.
Tātad forma un saturs, iespējams, kļūst citādāki (bet varbūt arī labāki?). Taču tas atvieglo arī praktiskās puses. Piemēram, ierakstīt var arī pastaigājoties, braucot mašīnā (nezinu, vai tas ir atļauts pēc CSDD…?) utml.
Turklāt, ja ņem vērā, ka pirmo uzmetumu nopietniem rakstu darbiem tāpat daudz un dikti pārtaisa, labo utml, tad audio ieraksts varētu būt tieši tas, kas vajadzīgs.
Programmas, kas pārveido audio failus teksta formātā:
– dragon dictate – maksas angļu valodā, ko pieminēja Joanne Penn.

– Latviešiem Tildes runas atpazinējs, kas ir bezmaksas. No drošiem avotiem zinu, ka TILDEI pavasarī būs pavisam advancēts uzlabojums.

 

 
 
4. VIETA #1. VOM FASS jaunās veikala telpas
vf telpasMana veikala jaunās telpas.
Jau pagājušā gada nogalē iepriekšējā veikala telpas biju uzteicis. Tās šķita par lielu, par dārgu. Īpaši tādēļ, ka vairs nevēlējos turpināt rīkot Labas Garšas Seminārus. Laicīgi, bet nesteidzīgi sāku meklēt jaunas telpas. Variantu it kā daudz, taču katram kaut kādi mīnusi.
Visi, kas meklējuši nekustamos īpašumus dzīvošanai, veikaliem vai citām vajadzībām, zinās teikt, ka visur ir kāds mīnuss.
Strauji pienāca diena, kad jāvācās laukā, bet īstu aizstājēju telpām tā arī nebiju atradis. Bija viens variants Ģertrūdes/ Čaka ielu stūrī. Tā kā nevēlējos pārtraukt darbību ilgstoši, biju gatavs tās telpas nomāt, kaut vai kā pagaidu versiju. Lai gan ar gariem zobiem.
Bija viens veikals, kurš atradās mums Barona ielā taisni pretim, kurš jau kādu laiku bija slēgts. Pie sevis tāda doma virmoja, ka nebūtu slikti uz to veikalu pārvākties. Gan mūsu klientiem, gan pašiem ērti. Taču nevarējām dabūt rokā saimniekus…
Burtiski 2 dienas pirms mūsu izvākšanās ar mums sazinājās saimniece. Kā izrādījās, tur iepriekšējais veikals plānoja izvākties 31.janvārī, un ka telpas būšot pieejamas no 1. februāra.
Vēl precīzāk sakrist vairs nevar. Jo mūsu izvākšanās datumi bija tieši tādi paši. Bum!

Laipni gaidīti mūsu jaunajā veikalā Kr. Barona ielā 60!!!

 

 
 
5. VIETA #2. Rikodeli atkal strādā!
Pavisam nesen parādījās ļoti skumja ziņa, ka mans mīļais gaļas veikals (pa ceļam uz mājām) Rikodeli tiek slēgts.
Grūtības un problēmas, utml. Tā saimnieks.
Ļoti nobēdājos, jo man īpaši mīļas tur bija uzgriežamās gaļas un pat desas. Jau ar tādu kā nepatiku sāku iztēloties, kā atkal būšu spiests pirkt lielveikalu gaļas.
Taču aizvadītajā nedēļā feisītī parādījās ziņa, ka Rikodeli atsāk savu darbību. Saimnieks Rihards esot ticis galā ar problēmām un atsācis savu darbību.
Silti iesaku apmeklēt veikalu Stabu ielā 61.
Posted in 5 lietas and tagged , , , .