#21 – 5 atradumi no 17.janvāra

1. IZKLAIDE – Sniegā dauzīties, zem eglēm stāvēt un sniegu no zariem kratīt, lai virsū birst.
sniegsAk, dievs, cik reti sanāk tā pa īstam bērnišķīgi izdauzīties. Cik bieži tāda ampelēšanās ir pārāk konservatīva un atturīga. Pat man, kurš sevi uzskata par samērā brīvu un nepiespiestu cilvēku, kas var atļauties vaļības, jāsecina, ka stipri vien par maz.

Pāgājušajā svētdienā visa ģimene aizbraucām uz Ogri (no kurienes esmu pats, kur dzīvo mana mamma un māsa ar ģimeni). Aizgājām uz Zilajiem kalniem pašļūkt ar padirseņiem. Taču daudz jautrāka nodarbe izrādījās nostāties zem apsnigušajiem kokiem un ar kāju uzdauzīt pa stumbru, lai sniega gūzma nāktu lejā uz galvas. Tik elementāri, bet tik lielu prieku tas sagādāja! Pilnīgi bez maksas, pilnīgi pieejams visiem. Labākā terapija!!!

 

 

 

Ja klausos radio, pārsvarā vakarā, viena laba mūzikas vācelīte ir radio BALTCOM. Izskatās, šī radiostacija ir iecienījusi mazzināmas koverversijas zināmām pop dziesmām.

Metallicas “Nothing Else Matters” džeziskā izpildījumā mani uzrunāja uzreiz. Ieslēdzu Shazam, lai noskaidrotu, kas tad tas ir. Nolēmu padalīties ar šo dziesmu arī ar Jums.

 

 

 
3. MEETUP – mastermind grupas tikšanās
Meetup_Logo_2015Pirms kāda laika ik pa brīdim rakstīju, ka rīkoju mastermind grupas. Šobrīd aktīvi vadu 2 grupas, tiekamies ik pēc 2 nedēļām. Redzu un dzirdu dalībnieku atsauksmes par to, ko viņiem ir devusi šī iespēja un dalība grupā. Jāsecina, ka ir patīkami apzināties, ka daru lietu, kas citiem sniedz tādu vērtību.
Pāgajušajā nedēļā nolēmu izsludināt tādu plašāku tikšanos jeb meetup tiem, kuri vēlētos piedalīties līdzīgā projektā.
Izmantojot foršu tikšanās/ networkošanas platformu Meetup, piereģistrēju jaunu grupu un tikšanos nākamo trešdien plkst. 18:30 pie manis veikalā Vom Fass (Kr. Barona 45/47, Rīga).
Esmu novērojis, ka lielākā daļa cilvēku, pat tie, kuri kaut kādā mērā jau tagad uzskatāmi par veiksmīgiem, sarunās (apzināti vai neapzināti) atklāj, ka līdz galam apmierināti tie nav. Ka ir kādi meklējumi, vēlmes izaugt un attīstīties vēl vairāk. Taču galvenā problēma, ka viņiem apkārt nav pietiekami daudz cilvēku ar pienācīgu izpratnes vai vērtību sistēmu, vai kuri būtu gatavi kaut vai tikai ieklausīties viņos. Tādēļ Mastermind grupas noteikti ir labs feedback mehānisms.
Šajā pasākumā esmu paaicinājis arī dažus cilvēkus no esošajām mastermind grupām, ar kuriem veidošu tādu kā paneļdiskusiju par to, kā viņi vērtē paveikto un mastermind grupas darbu.

Ja kaut nedaudz šī ideja uzrunā, droši vari pieteikties caur meetup lapu pa taisno, vai atrakstot man e-pastu: kaspic@kasparsvendelis.com.

 

 

 
4. MĀRKETINGS – Sludinājums auto – https://www.fenikssfun.com/raksti/visiem-pa-rextonam-664

rexonSS reklāma. Pārdodu auto. Vai jebko citu. Kopējais sludinājumu skaits simtos tūkstošos. Visi kā viens. Kas nozīmē, ka izcelties ir samērā vienkārši. Pat tad, ja šis konkrētais sludinājums ir gluži vai pašmērķīgi uzrakstīts, tad pilnīgi noteikti ir efektīvs un darbojas. Mani uzrunāja ne tik daudz konkrētais stils, bet sludinājums vēl vienu papildus reizi atgādināja, ka reklāmas un pārdošanas teksti jāraksta ar odziņu, sniedzot lasītājam ieskatu, kāds labums viņu sagaida. Taču pats galvenais, raisīt uzticību pircējā. Iesaku ikvienam patestēt dažādas netipiskas metodes ne tikai auto sludinājumos.

 

 

 

 Pēc tam, kad biju dzirdējis daudzus pieminam šo grāmatu, nolēmu tai pieķerties.

Pirmkārt, izcils storytellings jeb stāsta stāstīšana. Ievelk un nelaiž laukā.
Otrkārt, man palīdzēja novērtēt, kā mums ir paveicies, ka nav jācieš nekas tāds, ko daži labi ir piedzīvojuši koncentrācijas nometnēs. Par to esmu pateicīgs. Grāmata ļauj uztrenēt pateicīgumu.
Treškārt, grūtībās atrast labo, patīkamo un cerības staru. Faktiski šobrīd vienu no galvenajām, visam pāri stāvošajām tēmām manā dzīvē šī grāmata iedvesmoja – grūtības un smagumus uztvert kā iespēju. Īpaši tad, ja nav citu izvēļu, kā tikai grūtības un ciešanas. Tad nekas cits īsti neatliek – uztvert visu kā iespēju.
Piemērs – priekšā stāv kāda nepatīkama saruna (tas nekādā veidā nav pielīdzināms koncentrācijas nometnes ciešanām). Iespēja tā ir tiktāl, cik būsi ieguvis pieredzi un mazliet norūdījis savu toleranci pret nepatīkamiem brīžiem.

Viktors Frankls uzskata, ka cilvēks ne tik daudz patiesi vēlas sasniegt laimi dzīvē, kaut arī tas tā tiek forumlēts. Drīzāk tā ir jēgas un nozīmes atrašana 3 veidos: (1) veicot kādu darbu vai labdarības aktu; (2) pieredzot kaut ko vai satiekot kādu cilvēku; (3) izvēloties, kā attiekties pret neizbēgamām ciešanām. Grāmatā vairākkārt uzpeld Nīčes citāts: “Tas, kurš zina, KĀPĒC dzīvot, vienmēr zinās KĀ.”

 

 

 
Topā neiekļuva:
– Bērns, kurš pārdzīvo peles nogalināšanu – https://www.facebook.com/serrjik/videos/1217004351647270/
Posted in 5 lietas and tagged , , , , .