#20 – 5 atradumi no 10.janvāra

1. LAIKS. 
Mindset‘s “man nav laika” jāpapildina ar frāzi, “jo šī man tagad nav prioritāte”.
Man iepatikās kāda čaļa teiktais, kā viņš savā dzīvē nomainījis trūkuma stāvokli pret pārpilnības mentalitāti.
Pirmkārt, praktiski visi lieto frāzi – man nav laika. Tik tipiski. Taču retais analizē, kas zem tā slēpjas.
Pareizi – prioritāšu jautājums. Piemēram, ja Tu gan sev, gan arī citiem esi spiests atteikt foršas (un arī ne tik foršas) lietas sakot, ka tev nav laika, tad ar gandrīz 100% varbūtību var apgalvot, ka tā lieta nav tavu prioritāšu sarakstā. Vai tomēr ir, tikai tu to sev neesi noformulējis?
Tieši tā, bieži vien skaļi pateikts, atklāti noformulēts iegūst citu svaru. Tādēļ tā vietā, lai sev vai kādam citam atbildētu ar ‘nav laika’, atbildi plašāk.
Saki: “Man tam nav laika, jo tā šobrīd nav mana prioritāte”.

Tam uzreiz būs cits svars. Piemēram, piezvanīt mammai nav laika, jo tā nav tava prioritāte?

 

 
Quora-Logo-EPS-vector-imageŠis ir pavisam vienkāršs life hack, kuru notestēt var viegli un katrs. Es pilnīgi noteikti izmēģināšu. 
Ideja tāda – uzliec kādu dziesmu atkārtojuma režīmā un noklausies to vairākas reizes.
Fokusējies uz dziesmas vārdiem, mēģinot tos atcerēties. Tas aktivizēs/ stimulēs atmiņas procesus smadzenēs.
Tad mācies divas līdz četras stundas.
Kad beidz mācīties, uzliec atkal to pašu dziesmu.

Ieteicams šo dziesmu noklausīties vēlreiz pirms paša notikam, uz kuru gatavojies. Vai nu eksāmens, vai kāda uzstāšanās, kur vajadzēja kaut ko iemācīties.

 

 
3. Prāta stāvoklis
Drosme ir tas, ko tu iegūsti, kad esi izgājis cauri grūtiem laikiem un atklājis, ka tie nemaz nav bijuši tik grūti.
Medijos daudz tiek rakstīts par laimes atrašanu, par laimīgu dzīvi. Viens otrs izsakās, ka viņa/-s mērķis ir laimīga dzīve. Taču tādas nav, ja nav grūtu brīžu.
Vēl vairāk, jo grūtāki brīži, jo lielāka laimes brīžu vērtība. Es zinu, ka viegli nebūs visu atlikušo dzīvi, tadēļ esmu nolēmis mainīt savu attieksmi. Jau minēto trūkuma pret pārpilnības attieksmi.
Piemērs. Esmu jau runājis, cik svarīgi cilvēkam ik pa brīdim salt. Aukstuma termoģenēze, kā zināms, ir ļoti labs cilvēka veselības noteicējs. Tādēļ, kad ir auksti, pareizā pieeja būtu nevis čīkstēt par to, ka ir auksti, bet gan priecāties, jo tā ir lieliska iespēja pakļaut savu ķermeni termoģenēzes efektam.

Citiem vārdiem sakot, katram mākonītim zelta maliņa.

 

 
4. FILMA Billions 
billionsVai esi redzējis filmas “Rounders”, “Ocean thirteen”, “Solitary man” u.c.? Ja Tev patika, tad šie čaļi ir jāņem vērā. Īpaši, ja esi starp tiem, kuri skatās seriālus. Brian Koppelman and David Levien ir radījuši jaunu seriālu – Billions.
Noklausījos vienu no maniem mīļākajiem podkāstiem ar James Altucher, kurā viņš intervē abus šos producentus/ scenāristus/ režisorus, un man norāva jumtu. Interviju ar čaļiem var noklausīties šeit.
Būtībā seriāls nav dokumentāls, bet visas idejas ir radušās no realitātes. To šajā intervijā var saklausīt.
Piemēram, autoru stāsts par tikšanos ar kādu miljardieri, kurš izmantots seriālā kā prototips. Par to, kā notiek klusās varas spēlītes tikšanās laikā. Miljardieris piekritis iet kopā vakariņās ar abiem rakstniekiem. Pēdējā brīdī tikšanās vieta tiek mainīta. Pēc tam  miljardieris kā varas/ietekmes  apliecinājumu izrāda nevis maksājot par vakariņām, bet tieši pretēji – ļaujot par to samaksāt abiem kungiem. Iesaku noklausīties interviju!!!

TV un arī seriālus vairs īpaši neskatos, taču mazie stāstiņi no intervijas par to, kā radusies ideja un iedvesma, ir miljons!!!

 

 
kayaking_snowIt kā nekas revolucionārs, bet šo noskatoties, sagribējās iesēsties smailītē un nogāzt no kalna.
Posted in 5 lietas and tagged , , , , , .