#17 – 5 atradumi no 19. decembra

1. PIEREDZE – Spēlēt spēles/ dāvināt pieredzi.
Attēls no carlthemuse.wordpress.com

Attēls no carlthemuse.wordpress.com

Ziemassvētku dienu, kā jau ierasts, svinējām kopā ar paplašināto ģimeni (ar mammu, brāļa un māsas ģimenēm). Taču bija kas tāds, kas nebija ierasts. Parasti paēdām visus tos gardumus. Drusku iedzērām un tadkaut kad ķērāmies pie dāvanu dalīšanas. Ar visiem pantiņiem un tā.

Taču man ienāca prātā doma, ka vajadzētu uzspēlēt kādas spēles. Es zinu, daudzi no Jums teiks, ka to jau dara. Mēs to tā līdz šim nebijām darījuši. Tā kā mana jaunā gada tēma (kādā gribu dzīvot nākamo gadu) ir gūt pieredzes, nevis mantas, tad nu es nolēmu, ka svarīgi ir gan dāvināt pieredzes, gan arī veidot socializēšanos, kas balstīta uz pieredzes un sajūtu gūšanu.
Ja es Tev tagad jautātu, kas tev visvairāk palicis prātā no 2015. gada, tad ar 99,99% varbūtību Tava atbilde būs kaut kāds notikums, sajūtas, piedzīvojums. Diezin vai tas būs priekšmets.
Tā nu es nolēmu, ka visa ģimenes sanākšana šajos Ziemassvētkos, un citos svētkos turpmāk, jārīko tā, lai būtu kaut kas aktīvs, uz pieredzi balstīts.
Tādēļ dēlam dzimšanas dienā uzdāvinājām izklaides nevis mantas, es sievai uzdāvināju īpašu nedēļas nogali utt., utjp.

 

 
2. PĀRDOMAS – On Notetaking If you want to capture ideas, you are lost. You are going to be detached from emotions and forget to Blocini_2live your life. You will be an observer and not a human being living his or her life. Forget taking notes. What is important remains, what is not important goes away.
Šis citāts mani nedaudz samulsināja un radīja pārdomas ne tikai par pašu piezīmju veidošanu, ideju pierakstīšanu. Daudz būtiskāk
– šis fragments no raksta lika man domāt par to, cik būtiski būt atvērtam pret situāciju, kad esi spiests mainīt savas domas, lai cik sāpīgi un nepatīkami tas varētu likties.
Tagad es pat nezinu, vai piekrītu šai piezīmju (ne)veidošanas idejai. Taču es zinu, ka nezinu tādēļ, ka  nepatīkami ir mainīt savas domas. Jo kaut kāda loģika tur ir.
Tātad šis atradums ir daudz vairāk par domu mainīšanu. Es esmu bijis spiests atzīt savu domu mainīšanas faktu. Īpaši, kad esi kādā diskusijā ar cilvēku, kura klāstīto klusi pie sevis jau sāc akceptēt un pat piekrist, tomēr ārēji vēl turpini ieturēt savu sākotnējo pozīciju, jo publiski ir neērti atzīt savu “Kļūdu”. Šis lepnums fakiski arī ir tas, kas dara visvairāk ļaunuma pasaulē.

 

 

 
3. SMIEKLĪGI.
Quora-Logo-EPS-vector-image“On April 18, 1930 BBC announced “There is no news today”, and played piano music instead” (no Quora)

Es pat nezinu, vai tā ir patiesība vai ne. Taču tas man likās smieklīgi un pat drosmīgi. Ja kāds to šodien izdarītu TV, radio utml., domāju, tā būtu ne tikai drosmīga, bet pat laba PR akcija.

 

 
4. PADOMI – eglītes kopšanas pamācība
IMG_1021Mēs katru gadu pērkam eglīti podā. Izņemot to vienu gadu, kad visi dzīvojām Dubaijā.
Iemesli ir vairāki. Pirmkārt, tāda eglīte mazāk birst. Otrkārt, tāda eglīte pēc tam ir pārstādāma zemē.
Treškārt, smukāk un kaut kā ētiskāk (lai gan tas tīri kā blakus produkts).
Katru gadu pērkot šādu eglīti, arvien saskaramies ar problēmu, kā to kopt. Ja ņem vērā, ka mūsu mājās eglīte parasti nostāv līdz martam vai pat aprīlim. No kādām 5-6 reizēm eglīte ir izdzīvojusi līdz pārstādīšanai reizes 2.

Šogad, iegādājoties eglīti, tai līdzi nāca smuka pamācība kopšanai, pēc tam pārstādīšanai. Izcili!! Cik vienkārši. Tā ir super attieksme. Lai arī vienmēr ir pieejams google, tomēr nez kādēļ nekad to nebiju izmantojis (mana vaina, protams). Šoreiz pamācību gan izmantoju!

 

 
5. KLAUSĪTIES – podkāstu ’10x talk.com’
10xMani ir aizķērusi ideja par dzīvošanu pēc tēmām, nevis mērķiem. Tādā ziņā, ka sevis uzlabošanu var panākt ne tikai ar mērķi – piemēram, 20 reizes pievilkties, samazināt ogļhidrātu daudzumu uzturā vai palielināt apgrozījumu savā biznesā. Tēmu sakarā tas būtu daudz vairāk – dzīvot, regulāri ejot laukā no komforta zonas, kas pievilkšanās pilnīgi noteikti ir. Vai apgrozījuma un biznesa sakarā nedomāt tik daudz par instrumentiem, kā palielināt vidējo pirkumu vai pircēju skaitu, ievilinot viņus savos “mārketinga tīklos”. Tēma būtu – kā radīt cilvēkos patīkamas sajūtas, labu pieredzi, lietojot tavu produktu.
Kā radīt to vērtību, bez kuras viņu ikdiena būtu mazāk patīkama. Un tad vērtīgums būs ne tikai tev, kā biznesa vadītājam, bet arī cilvēkam. Pēc idejas, tas daļēji ir 10x uzlabojumu idejas pamatā.
Tas ir tas, par ko Peter Thiel runā, bet vēl pavisam nesen uzgāju superkrutu podkāstu, kuru vada Dan Sullivan un Joe Polish. Skaidri, vienkārši un saprotami, ļoti motivējoši un iedvesmojoši. Ir mazliet tāds kā self-help. Taču tas ir labi un iesakāms pilnīgi ikvienam!!

====
Ārpus topa palika:
– pīles krūtiņa ar treknu ādu un zemādas tauciņiem
– kafija no burkas
– vecis smejas
IMG_1006 IMG_1034vecais_iereec
Posted in 5 lietas.