#15 – 5 atradumi no 5.decembra

1. PRODUKTIVITĀTES RĪKS – podkāstu klausīšanās ātrums 1,5x

podcastKā jau zināt, klausos daudz audio: gan grāmatas, gan arī podkāstus. Pamēģināju klausīties visu ar 1,5x paātrinājumu, lai iegūtu laiku un pat varētu klausīties vēl vairāk materiāla. Šāds ātrums ir tieši tik pieņemams, lai saklausītu visu ar ne pārāk izmainītām balsīm, lai paspētu izsekot līdzi domai, un tomēr ietaupītu laiku. Kļūt efektīvākam vispār dzīvē nepadodas nemaz tik viegli.  Tādēļ pilnīgi noteikti šis ir atradums, kas pelnījis būt pirmajā vietā!

 

 

 2. PRINCIPI – uz visu skatīties kā potenciālu joku.

seinfeldKlausījos interviju ar Jamie Foxx, kurš, kā izrādās, ir superkomediants, meistars balsu atveidošanā, personību atspoguļošanā filmās. Piemēram, ieguvis Oskaru par Reja Čārlza tēlošanu filmā “Ray“.

Šajā intervijā Džeimijs min piemēru par Jerry Seinfeld (šķiet, viens no stāvkomēdijas grandiem Amerikā).

Sainfelds kā atbildi uz jautājumu, no kurienes viņš ņem idejas saviem jokiem, atbild, ka visa atslēga ir, pirmkārt, apkārt notiekošā vērošana, un, otrkārt, vēl svarīgāk, – visu, ko redzi, uzlūkot tā, it kā tas tev tiktu demonstrēts kā joks.

Pamēģināšu šādi sākt vākt kopā jokus un testēt, sarunājoties ar cilvēkiem.

 

 3. JAUNS VĀRDS – pareidolija

JesusOnToast2Jāatzīstās, ka nezināju, kas ir pareidolija. Pieļauju, ka arī daudzi šīs rindas lasošie nezina, kas tas ir. Pareidolija ir tēlu, seju un citu atpazīstamu lietu saskatīšana citos objekts, kuros tas nemaz nav tēlots. Piemēram, atceraties, pirms vairākiem gadiem kaut kur netā tika publicēta tostermaize, kur apceptā daļa izskatījās kā Jēzus?

Nekas īpašs šai sakarā tas nav, vienkārši mani nez kādēļ iepriecināja fakts, ka šim fenomenam ir vārds un ka šis vārds ir tāds. Plus arī tas, ka ļoti daudzi tādu vārdu zina. Un man tāds nedaudz retorisks jautājums – nafig tas ir jāzina…?!

 

 

 

4. REKLĀMA/ MĀKSLA – ads of the world posts

hide_yesterdayhide_yesterday2Šis ir no tiem gadījumiem, kad reklāma ir māksla un māksla darbojas kā reklāma. Lai gan produkts, kas tiek reklamēts šajos attēlos, ir ļoti piezemēts. Taču tas, kas nav piezemēts, ir domas lidojums, iztēle. Īpaši tādēļ, ka tā caurvijusies ar nenormālu piezemētību, tiešumu un skaidrību. To redzu tā, it kā es ietu pa Rīgas ielām, un ceļa remontnieks (kādu Rīgā tagad ir daudz) būtu skudru lācis. Visi ietu garām un to uztvertu kā normālu parādību.

 

5. MŪZIKA –  Kraked Unit – Chinese Puzzle

krakedVairāk skaņdarbs, cik dziesma. Ar  tādu kā sāpi, bet gaišu virzienu. Un vispār, par sāpēm, par laimi un tādām dvēseles lietām runājot, laime ir pārvērtēta. Arvien biežāk un biežāk saskaros ar konceptu, ka laime var būt arī pretproduktīva (ne tikai no darba un efektivitātes viedokļa). Tā teikt, ja gribi būt laimīgs, ir kaitīgi būt laimīgam. Tādēļ, ka cilvēki ir it kā pārāk apsēsti ar būšanu laimīgiem. Tā kā viņi nav laimīgi, rodas milzu frustrācija, jo ir super tieksme uz to.

Taču, lai izjustu laimi, ir jābūt arī lejas momentiem.

Mazliet jājūtas arī nelaimīgi.

Atpakaļ pie mūzikas – šī dziesma man lika sajust laimes sajūtu bēdīgumā un bēdīgumu laimē.

 

Posted in 5 lietas and tagged , , , , , .