#11 – 5 atradumi no 7.novembra

1. FAKTS: Asaras – 113 litru gadā

Attēls no omgrey.wordpress.com

Attēls no omgrey.wordpress.com

Ikviens cilvēks gada laikā nobirdina vidēji 113 litrus asaru. Sanāk, ka dienā mēs izraudam ap 300 mililitru asaru. Tā, protams, nav tikai raudāšana tās klasiskajā izpratnē. Ja kāds raud bēdu dēļ, tad gada vidējais asaru patēriņš noteikti ir lielāks. Asaras iztērējās nemitīgi mitrinot acis, un tas notiek automātiski.

Lūk, vēl viens papildus iemesls, kādēļ vajadzētu nedaudz vairāk dzert ūdeni, ja vēlaties veselīgākas acis. Acis taču ir viens no mūsu svarīgākajiem orgāniem.

Asaras ir kā antibakteriāls šķidrums, kā lubrikants un kā antidepresants. Pats es raudu aptuveni 1-2 reizes nedēļā. Mizojot un griežot sīpolus. Lai arī šī raudāšana, kā saka, nenāk no iekšām, psiholoģiskais efekts izrādās ir līdzīgs tam, kāds būtu, ja es sāktu raudāt, jo man nomira skudriņa.

 

2. IDEJA: Sorry as a service latviešu uzņēmums!!!

Sorry as servicePagājušajā nedēļas nogalē man bija iespēja apmeklēt konferenci Silicon Valley Comes 2 Baltics (SV2B). Pasākums, manuprāt, bija izcils un izdevies. Cita starpā jāsaka, ka, tāpat kā dažreiz Normundam Sējējam izdodas “Rīgas Dinamo” piesaistīt kādu B kategorijas hokejistu, kurš ir nenovērtēts vai novērtēts par zemu, taču kurš spēj izcili spēlēt, tā arī šajā pasākumā Dagnijai Lejiņai, Jurim Šleieram, Uldim Leitertam bija izdevies uzaicināt ne tos skaļākos vārdus, taču tādus, kuri satura ziņā izcili iederējās un šķiet bija labs value for money.

Viss pasākums nedēļas atraduma  “Sorry as a service” sakarā man bija jāiezīmē tādēļ, lai radītu kontekstu.

IMG_0582Kāda latviešu meitene Sabine Sipunova, kura, acīmredzot, darbojas Riga TechHub ietvaros, ir izstrādājusi ideju savam uzņēmumam, kuru viņa prezentēja uz SV2B skatuves kā viena no pieciem finālistiem.

Ideja šāda: ļoti daudzi uzņēmumi ne tikai sačakarē kādu sevis sniegto servisu, vai nepiegādā solītās kvalitātes preces, kā rezultātā klienti, pircēji ir neapmierināti, tbet gan zaudē vēl vairāk, īpaši nākotnes negūtās peļņas veidā. Ko man te daudz runāt, pats ar savu Vom Fass noteikti esmu atstājis ne vienu vien neapmierināto. Citreiz tādēļ, ka vienkārši nevar visu paspēt, nav rīku un iespēju. Sorry As A Service šo risina eleganti. Varat pasūtīt atvainošanos saviem klientiem, izmantojot aplikāciju, un galvenais, neiesaistot šajā procedūrā nevienu lieku darbinieku.

Šis startaps šķiet veiksmīgi iesācis savu darbošanos Anglijā.

Šādi pakalpojumi, protams, nenozīmē, ka tagad var vieglprātīgāk veidot attiecības ar klientiem.

 

3. DZIESMA: U2 – Ordinary love

Neesmu nekāds U2 fans, bet, kā jau bieži gadās, uzdūros video ar nelielu U2 uzstāšanos pie Jimmy Fallon šovā.

Laikam jau uzrunāja tas, cik ātri un viegli čaļiem izdevās dabūt skatītājus (arī video skatītājus), lai justu līdzi. Labs paraugs, kā izjusti runāt ar auditoriju.

 

4. PRIEKS: Feja Ligita

Feja_ligitaManam dēlam drīz dzimšanas diena. Nolēmām, ka vēlamies paaicināt bērnu rotaļu vadītāju. Tā teikt, investēt nevis uzkodās un galda bagātībā, bet pieredzē un piedzīvojumā. Tādēļ sāku meklēt internetā bērnu ballīšu rīkotājus utml.

Pirmkārt, jāsaka, ka mājas lapas uzņēmumiem un personām, kas vada bērnu pasākumus, ir kā minimums 10 gadus novecojušas. Tas vēl pats par sevi nebūtu nekas. Taču Fejas Ligitas lapa “uzspridzināja”. Interesanti, kāds viņas lapai ir apmeklējums? Es nekādā gadījumā negribu ņirgāties, taču vismaz nepasmaidījis es nevaru noturēties.

Šādas lapas būtu jāliek interneta lapu muzejā.

Tomēr atklāts paliek galvenais jautājums – vai lapa ir tā, kas ir bomba vai pati Feja Ligita?

 

5. ATZIŅA: Atbilde uz jautājumu, kā darbojas zinātne

Quora-Logo-EPS-vector-imageEsmu gandrīz pabeidzis rakstiņu, kurā runāju par tādām lietām kā zināšanas un liecības, kad apkašā tām nav randomizēts dubulti aklais placebo pētījums. Šādu pētījumu trūkumu daudzi sauc par pseidozinātni. Novilkt līniju starp ezotērisko un zinātniski pamatoto var viegli, taču starp realitāti, faktiem, liecībām – ne vienmēr. Tādēļ, ka daba, cilvēks un pasaule ir daudz kompleksāki. Zinātne ne visu (vismaz šobrīd) var saskaldīt mazos nominālos, lai tos pētītu. Un pat ja tas izdodas, tad tas ir tikai fragments no lielākas un kompleksākas sistēmas. Tādēļ atrastās liecības reprezentē patieso dabu. Kā teica Alfred Habdank Skarbek Korzybski “The map is not the territory” jeb karte nav teritorija.

Taču, kas vēl būtiskāk, paļauties tikai uz “acīmredzamo” (zinātni) nozīmē sevi dziļi ierobežot!

Šī atbilde no quora par to, kā darbojas zinātne un kā iespējams mainīt savus uzskatus, pat tad, ja tie bijuši nemainīgi visas dzīves garumā. Drosmīgi, bet pats galvenais, absolūti nepieciešami pilnvērtīgai dzīvei.

 

 

Posted in 5 lietas and tagged , , .