#10 – 5 atradumi no 1. novembra

1. Bloga raksts: Kādas sāpes tu izvēlies, nevis kādas baudas

life_questionKā sākas šis brīnišķīgais un antiklišejiskais raksts? Ar jautājumu.

Kādu tu vēlies ideālo dzīvi? – ja atbilde ir aptuveni: “Es gribu būt laimīgs, foršu ģimeni un darbu, kas man patīk”, tad, kā raksta autors saka, tā ir pārāk vispārīga atbilde, kas nepasaka pilnīgi neko (tālāk varat paši lasīt, kas rakstīts). Taču raksta galvenā ideja  – šādas atbildes sniedz visi, jo visi to vēlas. Tādēļ tādai izvēlei nav jēgas.

Kā raksta autors  Mark Manson apgalvo, būtiski sākt atbildēt uz daudz nepatīkamāku, ikvienu cilvēku daudz precīzāk raksturojošu jautājumu – kā tu esi gatavs ciest, lai dabūtu to vai šo savā dzīvē.

Iedomājieties, vai gala rezultāts, par kādu ikviens sapņo, ir tik iekārojams, ja zināms, kādas investīcijas (izmērāmas: laika, finansiālas, un pavisam neizmērāmas, bet reālas: enerģijas, nepatīkamas sarunas, dusmu apvaldīšana, frustrācija, sāpes utt., utjp.) nepieciešams tajā ieguldīt?

Kā rezultātā, tās visas ir tikai fantāzijas, pašapmāns. Domāšana par to jau sniedz zināmu apmierinājumu, ka tā visa nepatīkamā ieguldījuma daļa var tikt aiztaupīta.

Tādēļ uzdod sev jautājumu – tu to tikai iekāro vai reāli esi gatavs uz to iet?

Raksts par šo visu bija tik izcili uzrakstīts (gan literāri, gan arī idejiski), ka šis ir mans vesela mēneša top atradums!

 

2. SMIEKLĪGI: Reāli smieklīgi

Daudz te nav, ko komentēt… Visu miljoniem smieklīgo video starpā (ne tā, ka es būtu visus skatījies un šo atlasījis), šis aizķēra ar savu lakoniskumu un vienkāršību. Kas visu situāciju padara par sevišķi smieklīgu, ir tas, ka puikas it kā pat neko nemana. Redzu 3 iespējamos variantus:

  1. tēlot viņiem sanāk ļoti dabiski – iejūtas lomā;
  2. čaļiem ir pilnīgi vienalga, jo nokļūt finišā ir svarīgākais – apņēmība;
  3. treneris vai kāds no vecākiem ir ieaudzinājis, ka padoties nevar – disciplīna (varbūt nedaudz bijība).

 

3. RUTĪNA: Jauns paradums – plānot dienu iepriekš

habitual_hustlerNupat kā pabeidzu lasīt grāmatu The Habitual Hustler: Daily Habits of 50 Self-Employed Entrepreneurs par šobrīd plus mīnus zināmu ASV censoņu ikdienas paradumiem. Tostarp tādu kā Tim Ferriss, Ryan Holiday, James Altucher u.c.

Esmu jau rakstījis, ka šobrīd mēģinu ieviest sistemātiskumu un procesuālu pieeju savām ikdienas gaitām. Arī šāda apņēmība ir process nevis lieta, kuru tu vienkārši kādu dienu adaptē.

Tātad, tas ir process pats par sevi. Testēt, pielāgot, meklēt, kaut ko atmest, kaut kas pats atkrīt. Šur tur jāpiespiežas. Ja jūtu, ka varētu būt noderīgs paradums, tad vairāk par to piedomāju.

Jau kādu laiku domāju par to, kā organizēt darāmās lietas gan vienas dienas ietvaros, gan arī nedēļas un pat mēneša vai gada griezumā. Šajā grāmatā “uzdūros” Cal Newport, kurš, pēc viņa teiktā, ļoti daudz laika velta darbu plānošanai. Es sāku pielāgot viņa modeli sev. Taču pa druskai, pavisam nedaudz. Vienu lietu esmu iemācījies pilnīgi noteikti, ko iesaku arī citiem – ja vēlies kādu darbību vai paradumu integrēt savā ikdienā, tad saskaldi to mazos elementiņos un sāc ar vismazāko. TAS STRĀDĀ! Piemēram, tagad, kā ar kārtējo eksperimentu, mazliet palīdzu kādam konkrētam cilvēkam atrast “savu ceļu” uz veselību un kaut ko labāku. Viņš vēlas uzlabot savu fizisko stāvokli, kurš ir diezgan kritiskā situācijā. Un, kā jau daudzi, arī viņš vēlas būt perfektā formā. Tā vietā, lai viņu tagad trenkātu  ārā skriet vai uz jogu vai svaru zāli, liku viņam piepumpēties 1 reizi. Tieši tik daudz viņš varēja izdarīt 1.dienā. Nedēļas laikā viņš var 10 reizes. Uzlabojums 10x!!!

Tā arī es esmu sācis vakaros, kā likums, atvērt savu Evernote (kurā, starp citu, arī top šīs rindas) un pāriet pāri rītdienas darbu plānam. Sarakstā nākamai dienai drīkst būt tikai 1 lielā lieta, kur nevar paredzēt, ka tā jau tiks pabeigta utml. Ja ir kāda cita akūta lielā lieta, tad tā automātiski tiek ierakstīta uz tuvāko iespējamo dienu. Nav jēgas to ierakstīt jau rītdienā, ja tāpat zināms, ka būs jāpārceļ. Tā būs viena lieka darbība evernote, kā arī maisīsies pa prātu kā nevajadzīga uzmanības novērsēja.

 

4. Kafija ar sviestu un Ceilonas kanēli

ceylon_cassiaKafija ar sviestu, pat pēc diezgan pamatīgas tās aprakstīšanas un stāstīšanas par to, joprojām daudziem izraisa zināmu riebumā savilktu ģīmi. Kā maziem bērniem, kuri saka, ka negaršo, iekams vispār pamēģinājuši. Un kāds vēl mēģina apgalvot, ka cilvēks ir racionāla būtne..!

Taču mans šīs nedēļas uzlabojums ir kafija ar 50% sviesta un 50% kokosriekstu eļļas. Vēl esmu uzgājis bulletproof_kafijaCeilonas kanēli (nopērkams SpiceHouse veikalā Upīša pasāžā).

Kā zināms, kanēlis ir viens no superfood’iem un tā kā desertus sanāk taisīt/ēst reti, tad šis ir veids, kā varu uzņemt kanēli.

Vēl svarīgi piebilst, ka visi tiek kanēļi, kurus jūs pērkat lielveikalos kā kanēli, nav patiesībā tas kanēlis, kura veselības labumi visur tiek uzskaitīti.
Neliels pārskats/ salīdzinājums par vienu un otru. Cassia vs Ceylon.

 

5. Dom D’Agostino – un keto

Dom_DagostinoLielākā daļa nespēj sagremot, ka daudz tauku, maz ogļhidrātu ir veselībai vērtīgāk nekā otrādi, kā mums māca standarta uztura piramīda, pie kuras Lolita Neimane turas kā sirpis pie āmura.

Taču var iet arī tālāk un īstenot kaut kādā ziņā pat ekstrēmāku pieeju – radīt savā ķermenī ketoģenēzi ar uztura palīdzību.

Kas tas ir? – viens no efektīvākajiem veidiem būt perfektā fiziskā un mentālā formā, veiksmīgi apkarot audzējus, smadzeņu problēmas. Šobrīd, šķiet, viens no klasiskās medicīnas akceptētajiem keto pielietojumiem ir bērniem ar epilepsiju un tiem, kuriem  traucēta glikozes utilizācija enerģijā. Piemirsu, kā to sauc…

Ketoze ir stāvoklis, kad ķermenis enerģijas ražošanai pārslēdzas no glikozes izmantošanas (ogļhidrāti) uz ketonvielu (tauki) izmantošanu. Tādu stāvokli var sasniegt samazinot ogļhidrātu patēriņu līdz 5% un olbaltumvielas līdz maksimums 15%. 80% kaloriju ir jābūt no taukiem.

Notiek daudz pētījumu un ir daudz interesantu datu šai sakarā. Lai arī nav domāts visiem, šad un tad, un kādai populācijas daļai (īpaši palielināta audzēju, diabēta riska, smadzeņu slimību, liekā svara, metabolisko traucējumu/problēmu gadījumā, pat HIV slimniekiem. Ir zināms pat, ka cilvēkiem, kuri plāno pakļaut sevi ķīmijterapijai, dažas dienas pirms terapijas kursa ieteicams sasniegt ketozes stāvokli utml.)

Es par šo kādu dienu uzrakstīšu vairāk, taču pagaidām, lūk, daži ļoti labi resursi (bet vispār ir ļoti daudz):

http://www.ketonutrition.org/

– Mūsu pašu Edgara Renča bloga raksti

http://www.charliefoundation.org/explore-ketogenic-diet/explore-1/introducing-the-diet

http://www.bodybuilding.com/fun/keto.htm

 

Posted in 5 lietas and tagged , , , , , .