#36 – ceļš uz izcilību caur viduvējību – no sērijas ĪSI

izcilibaPārliecības trūkums par sevi, par saviem spēkiem un spējām mūs pavada ik uz soļa.
Visi citi no malas mums izskatās pārliecināti, taču iekšējās bažas un nedrošība par tik daudzām lietām ir mums visiem. (Lai lejā komentāros piesakās kāds, kurš par visu ir pilnībā pārliecināts.)
Šis mazais ievads, lai iezīmētu spēles laukumu.
Un lūk, neskatoties uz bailēm, uz nedrošību cilvēki taču sasniedz augstus līmeņus. No viņu sasniegumiem var gūt iedvesmu. No tiem var mācīties, kas arī regulāri notiek. Gan viņi paši raksta grāmatas, kurās dalās ar saviem procesiem un metodēm, gan arī citi raksta par viņiem.
Visa pamatā ir triki, viltības, gudrības, īpašas pieejas, smags darbs, ilgstoša darbošanās un krietna deva pacietības. Tas viss var būt noderīgi un vērtīgi, lai ikviens no mums sasniegtu savus augstumus.
Diemžēl ir kāda lieta, par kuru maz raksta, runā un rāda.
Tādēļ, ka tas nav pievilcīgi, nav krāšņi. Mēs dzirdam tikai kolorītus stāstus par to, kā kāds no nekurienes nonācis virsotnē, kā kāds nabagais par bagātnieku kļuvis.
Mēs nedzirdam vidusposma aprakstus. Nav daudz stāstu, kuros kāds ir parasts un viduvējība. Kā viens veica viduvēju darbu un guva viduvēju rezultātu no gada uz gadu. Par transformāciju no slikta līmeņa uz viduvēju – nekas nav zināms.
Taču tieši šis ir tas neiztrūkstošais posms ceļā uz izcilību. No slikta līmeņa reti kad ir taisna līkne tieši uz virsotni. Pa vidu ir garākais no posmiem – viduvējība.
Tieši tādēļ tik populāri ir visādi – life, productivity, psychological etc. ‘hacks’. No sērijas – 5 veidi, kā ātri tas un šitas. Tāpat kā ar diētām, kas sola, kā notievēt 30 dienu laikā utml. Neviens negrib dzirdēt par garlaicīgo vidusposmu. Var jau saprast – laikmetā, kad mūs arvien vairāk un vairāk apber ar inofrmāciju, dažādiem sociālo tīklu radītiem stimuliem, kad laiks un uzmanība ir lielākās vērtības, nevienam negribās garo stāstu (un ceļu).
Taču, kā tikko lasīju kādā rakstā manā mīļajā blogā –  esi gatavs, ka jebkas, kas ir tā vērts, prasa ilgu laiku! (Expect anything worthwhile to take a long time).
Posted in Īsi rakstiņu sērija and tagged , , , .