#29 Kā visu paveikt? Ko izvēlēties? – no sērijas ĪSI

list_publMan ir ideju blociņš, kurā reti pat ieskatos, jo zinu, ka idejas tajā nav domātas īstenošanai (ar dažiem izņēmumiem).

Piemēram.
Man ir saraksts, ar ko labprāt gribētu nodarboties, ko iemācīties, bet tikai tīri intereses pēc. Nekādas pārliekās vilkmes vai nepieciešamības nav. Pat nav teikts, ka vispār to darīšu. Taču pierakstīts ir. Angliski to sauc  – ‘nice to have’.
Pie piemēriem varam pieskaitīt – iemācīties 10 valodas vai parkour.
Vēl man ir saraksts ar lietām, kurām manā prātā nākotnes perspektīvā varētu būt svarīga nozīmē. Ne tā, ka izšķirošas, taču ceļā uz to vietu, kur vēlos nonākt – ļoti būtiskas lietas. Piemēram.
Un visbeidzot, par lietām, kuras pamatā ir ikdienas uzlabošanai, īstermiņa darīšanai. Un kuras, protams, ilgākā laika sprīdī būs izšķirošās. Veselības ziņā tā ir kaut vai termoģenēze (jeb iešana ledus aukstā dušā katru rītu), spēka treniņi, lasīšana-izglītošanās. Doma par to, kā optimizēt savu mājokli. Vēlos, piemēram, infrasarkano pirti.
Šis saraksts ir super garš.
Un jā, šajā sarakstā ir arī darāmās lietas, ne tikai taustāmās. Kādus projektus sākt, kādos ceļojumos plānot braukt, ar kādiem cilvēkiem tikties, kurus biznesus sākt/turpināt. Kuru prasmi sākt apgūt brīvajās ceturtdienās – skvošu vai publiskās uzstāšanās prasmes?
Un tagad,skanot bungām kā cirkā pirms bīstamā gaisa akrobāta trika – jautājums – kā to visu paveikt? Ko izvēlēties? Ko turpināt?
Viss augstāk aprakstītais ir kā tāds ievads. Vai nē, drīzāk preambula jeb fona iezīmēšana.
Visvairāk mani interesē aktualizēt jautājumu – kā tik krutā laikā, kādā mēs dzīvojam, ar tik nenormāli daudz superīgām iespējām, kādas mūsdienās pastāv, – kā atsijāt, kā izvēlēties?
Nē, šajā rakstā nesniegšu nekādas atbildes. Atbilžu jau nav. Tikai secināšu vienu – par sevi esmu pilnīgi drošs – ilgi dzīvojot (100 vai 120 gadus, nav nozīmes), garlaicībai nevajadzētu iestāties.
Posted in Īsi rakstiņu sērija and tagged , , .