#17 nākotne lielāka nekā pagātne

BicepsiIedomājies, tu atrodi monētu. Tā ir viena vesela, ar divām pusēm. Nevis katra pati par sevi, bet kopā.
Viena monētas puse ir neizlēmība un otra – nožēlošana. Ja tu esi atradis un pacēlis šo monētu, tad met to laukā. Ja esi nopelnījis, tad iztērē, lai gaiļi pakaļ nedzied.
Tas, protams, ar atrunu, ka lielāka nākotne šķiet pievilcīgāka, nekā liela pagātne.
Esmu dzirdējis stāstus par to, cik lieliska ir bijusi pagātne. Cik grandioza, cik nepārspējama, iespējām pilna. Prakstiki vienmēr gan paliek noklusēta nožēlas puse. Par neizmantotajām iespējām.
Tomēr, ja tā padomā, tad ne tikai rītdiena būs tāda pati šodiena kā šodien, bet arī vakardiena, vai diena pirms daudziem gadiem, bija šodiena. Kad tu neizlēmi darīt to, vai to. Kad faktiski jau tad tika izdarīts lēmums – liela nākotne nav vajadzīga.
Ja nu tomēr varētu aiziet uz kādu bankas filiāli un to monētu apmainīt pret citu, kur vienā pusē ir lēmums un otrā pusē – aizrautība?
Un vēl kas. Nākotnes izmēru (nu, lai tā būtu lielāka) var uztrenēt. Tāpat kā bicepsus. Taču tas jādara šodien. Tad jāaiziet gulēt (jo muskuļi aug naktīs), un no rīta redzēsi, ka nākotne jau ir krietni lielāka. Un pavisam labā ziņa ir tāda – nāktone aug ātrāk, nekā bicepsi!
Posted in Īsi rakstiņu sērija and tagged , , .